Miasto Angola znajduje się w regionie Araucanian, który w południowej części Chile . W pewnym momencie był to strategicznie ważny fort, który odegrał ogromną rolę podczas wojny hiszpańskich konkwistadorów z miejscowymi plemionami indiańskimi. Obecnie Angol to małe prowincjonalne miasteczko, w którym mieszka ponad 40 000 osób.

Historia Angoli

Historia miasta jest dość interesująca. W szczególności dotyczy to jego założenia, ponieważ oficjalna data powstania miasta to 6 grudnia 1862 r. Jednak w rzeczywistości przed hiszpańskimi kolonizatorami niejednokrotnie na tych ziemiach powstawały osady.

Tak więc, po raz pierwszy fort konkwistadorów zostały założone w 1553 roku. Został całkowicie zniszczony i zniszczony przez Indian Mapuche podczas następnej bitwy.

Po 7 latach, w 1560 roku, na miejscu fortu powstało nowe miasto pod nazwą San Andres-de-Angol. Przyczynił się do tego. de Mendoza, który służył jako gubernator na lokalnych ziemiach. Miasto trwało prawie czterdzieści lat - zostało zniszczone w 1599 r. Po bitwie pod Kuralabą przez Indian Mapuche. Zrabowali kolonizatorów, pokonali ich, a potem przyszli do fortu i zniszczyli.

Nowoczesne miasto Angola

Modern Angolan została założona w grudniu 1862 roku przez KS. Rodriguez, który przeprowadził kampanię militarną, aby stłumić zamieszki w regionie Araucanía. Pierwotnie był to mały fort i dopiero w 1871 roku otrzymał status miasta.

Angol rozwijał się bardzo aktywnie i po pięciu latach łączył się z komunikacją kolejową Santiago .

W dniu 27 lutego 2010 roku miasto zostało znacznie uszkodzone przez potężne trzęsienie ziemi. Siła wstrząsów sięgnęła 8,8 punktu. Wiele domów zostało zniszczonych. Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki przebił w mieście szpital polowy, który zapewniał pomoc ofiarom.

Улица АнголяДом в АнголеПарк в г. Анголь

Co zobaczyć w mieście Angola?

Nie ma specjalnych atrakcji, które mogą przyciągnąć turystów do miasta. Ale jeśli podróżujesz tutaj lub z jakiegoś powodu przyjedziesz specjalnie, odwiedź centralny plac miasta, na którym znajduje się ratusz. Ciekawy jest także rynek o nietypowym kształcie z ławkami, chodnikami, fontannami i jasnymi rabatami kwiatowymi.

Dla fanów sportu, a szczególnie dla piłki nożnej, warto odwiedzić główny stadion miasta, noszący imię Alberto Morales.

Центральная площадьПлощадь с фонтанами
Jak się tam dostać?

Droga z Rosji do Angoli nie trwa długo, to zajmie dużo czasu. Musisz więc odbyć lot transatlantycki. Zajmie to co najmniej 18-20 godzin. Przeprowadzi co najmniej dwie transplantacje - w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Madrycie, Nowym Jorku, Buenos Aires lub na innych głównych lotniskach.

Punktem docelowym podróży lotniczych jest stolica Chile Santiago. Stamtąd do Angoli, kolejne sześć godzin autobusem lub samochodem.