Lago-Ranko to małe miasteczko w Chile , położony 928 km na południe od Santiago . Miasto jest częścią obszaru Los Rios. Osada powstała na miejscu starożytnej osady ludów huilliche, co w tłumaczeniu oznacza "ludzie na południu". Od początku XVII wieku w tych miejscach zaczęli rządzić Hiszpanie, którzy zbudowali wiele miast. Mimo to rdzenni Indianie żyją w Lago-Ranko, którzy są przyzwyczajeni do bliskiego kontaktu z naturą: polowania, rybołówstwa, zwierząt gospodarskich i rolnictwa.

Informacje ogólne

Powierzchnia miasta Lago-Ranko wynosi 1760 km ². W tym samym czasie populacja wynosi tylko 10 000 tys., Z czego 73% zamieszkuje obszary wiejskie. Na tym obszarze żyła jedna z najspokojniejszych ludów Indian, więc terytorium ma historię bez tragicznych wydarzeń. Dopiero gdy Hiszpanie przybyli tutaj, Indianie Holiche podnieśli alarm, ale nawet wtedy nic się nie stało.

W 1930 roku położono kolej na południe od Lago-Ranko do Kokula. W 1941 r. Osada otrzymała status gminy, która dokonała zmiany w życiu społecznym i politycznym Lago-Ranko. Nad rzeką Ranko, która wpada do wielkiego jeziora Lago-Ranko, na brzegu którego znajduje się miasto, zaczęły chodzić parowce. Wpłynęło to znacząco na gospodarkę miejscowości, ponieważ wymiana handlowa między nią a innymi miastami stała się bardziej dostępna.

Główną atrakcją tego obszaru jest Jezioro Lago-Ranko, do którego napływa kilka rzek z progami. Odpoczynek nad brzegiem jeziora lub jednej z rzek pozostawi doskonałe wrażenie na temat gminy i Chile ogólnie.

Вид на городМост через рекуХолм в Лаго-Ранко
Gdzie się znajduje?

Główną atrakcją miasta Lago-Ranko jest jezioro o tej samej nazwie. Aby dostać się do osady lub zbiornika wodnego, należy udać się na autostradę T-85, która przebiega przez miasto.