Boliwia nazywany "najbardziej indyjskim" krajem południowego kontynentu. Ponad 60% miejscowej ludności to potomkowie mieszanych małżeństw i Hindusów. Zgodnie z tradycjami odziedziczonymi przez lokalne plemiona ze starożytnych cywilizacji, Boliwijczycy są zdradzieccy i ostrożni, a ich wpływ na życie rdzennej ludności jest jeszcze większy. Pomimo faktu, że Boliwia jest uważana za najuboższy kraj w Ameryce Południowej, można ją słusznie nazwać skarbem kultury.

Tradycje Boliwii w społeczeństwie

W kraju jest nieco mylący obraz o tożsamości rasowej. Większość Indian uważa się za bezpośrednich potomków plemienia Majów i jest z tego dumna. Reszta jest skłonna uważać się za Hiszpanów i wskazać pokrewieństwo z plemionami Urugwaju i Brazylii. Ale mieszkańcy wsi nie nazywają siebie Indianami, dla nich bardziej znany jest termin "campesinos" lub zwykli chłopi.

Indyjska społeczność Boliwii wyraźnie określa status osoby. Dlatego podczas komunikacji z lokalną ludnością, należy przestrzegać podstawowych zasad postępowania. Indianie doceniają szczere oznaki uwagi i doskonale czują fałsz i hipokryzję. Jeśli czują się nieszczęśliwi w zachowaniu gościa, mogą zamknąć się i odstąpić od rozmówcy. Zgodnie z tradycją stało się tak, że ludzie w Boliwii nie są natarczywi. Wystarczy raz powiedzieć "nie" i nikt nie będzie przeszkadzał.

Индейские племена

Tradycje w ubraniach

W indyjskich rodzinach Boliwii szanują przestrzeganie obyczajów i tradycji. Ludzie Boliwii są dość prostolinijni i nie mściwi, ale otwarcie ignorują ogólnie przyjęte normy, które nie powinny być. Dotyczy to ubrań. Miejscowi ludzie przeważnie ubierają się zgodnie z zasadą wielowiekowych tradycji. Dla większości jest to powszechnie szyte darmowe spódnice i jaskrawe szale. Ponadto kostium indiańskiego rodu uzupełniają różne kapelusze.

Europejski styl ubioru jest zgodny z mieszkańcami dużych miast w Boliwii. Jednak dla turystów, którzy odwiedzają kraj, nie ma jasnych norm w ubraniach. Zarówno ubrania codzienne, jak i sportowe są dozwolone, z wyjątkiem przypadków, gdy planowane jest oficjalne przyjęcie.

Tradycje w kuchni

W kuchnia narodowa Boliwii ma również swoje własne tradycje. Turyści są zaproszeni do spróbowania pysznych dań mięsnych, które podawane są z ryżem, sałatą lub ziemniakami. W przypadku mięsa zwykle zaleca się spróbować tradycyjnego gorącego sosu z pomidorów i papryczek chilli. Boliwijskie piwo, wino i likier kukurydziany mają niezwykły przyjemny smak. Ale jeśli pijesz takie drinki z Indianami, pamiętaj, że alkohol jest tutaj bardzo silny, a lokalni ludzie od dawna są do tego przyzwyczajeni.

Tradycje w muzyce

Każdy region Boliwii jest wierny swoim muzycznym tradycjom. Na przykład w górach można usłyszeć długą melodię pustynnego Altiplano, a na terenie Tarihi można mieszać kilka instrumentów naraz. Zasadniczo grają na takich tradycyjnych instrumentach jak fajka, pionowe flety, skórzane bębny, mosiężne dzwony i brązowe gongi. Boliwijczycy wyrażają swoje uczucia i emocje w pieśniach i tańcach, dlatego wszystkie święta towarzyszą symbolicznym kostiumom.

Музыкальные традиции

Tradycyjne festiwale i festiwale

Przez wiele stuleci Boliwia słynęła z tradycji karnawał , ale nadal nie ma równego z najpopularniejszym z nich - karnawał w mieście Oruro . To miasto nazywane jest folklorystyczną stolicą kraju, a karnawał został ogłoszony przez UNESCO prawdziwym arcydziełem ustnego i duchowego dziedzictwa ludzkości. Podczas uroczystości w Oruro turyści mogą oglądać występy 30 000 tancerzy i ponad 10 000 muzyków przebranych za Inków, diabły, anioły i zwierzęta.

Карнавал Оруро

Tradycja, podobna do horroru, związana jest z paradą ludzkich czaszek, która odbywa się corocznie w Boliwii 9 listopada. Cmentarz La Paz zamienia się w arenę dziwnych rytuałów i dziwnych rytuałów. "Dzień Czaszek" jest analogiczny do "Dnia Umarłych", kiedy większość Boliwijczyków pamięta zmarłych przodków. Opiekują się żółwiami, aby zapewnić ochronę rodzinie, nieszczęścia i promować dobre zbiory.

День черепа

Niezwykła tradycja

Od dłuższego czasu toczy się debata na temat interesującego zwyczaju Boliwii - wykorzystania liści koki. Oto żuta, parzona herbata, nalegała i dodawana jako przyprawa do niektórych potraw. Liście krzewu koki lub koki we wszystkich krajach europejskich są uważane za narkotyk, ale dla Boliwijczyków jest to zwykły tonik. Lokalni mieszkańcy uważają to za swoje własne, uzasadnione wyjaśnienie. Ponieważ Boliwii znajduje się na dużej wysokości (niektóre obszary są powyżej 3600 m), a w powietrzu zawiera niewielką ilość tlenu, liście koki są czasem niezastąpione. Jest nawet jedyny na świecie Muzeum koki .

Употребление листьев коки