Buenos aires jak każda stolica świata, otoczona była przez małe miasteczka w swoim otoczeniu. To nie znaczy, że życie płynie jakoś inaczej. Ale sama atmosfera już się zmienia, ledwie dostrzegalna, ale wystarczy zauważyć te zmiany. Aglomeracja Wielkiego Buenos Aires to 24 hrabstwa, w którym żyje około 12 milionów Argentyńczyków. Moreno jest małą częścią takiego stowarzyszenia. Argentyna . To miasto przywita cię życzliwością i komfortem, rzadko spotykanym w stolicy.

Informacje ogólne

Moreno znajduje się 40 km na zachód od stolicy. Imię, które otrzymał na cześć polityka i prawnika Mariano Moreno. Miasto jest uważane za stosunkowo małe i zurbanizowane, populacja waha się w granicach 450 tysięcy mieszkańców.

Klimat w Moreno to monsun podzwrotnikowy. Średnia temperatura w miesiącach letnich wynosi + 22 ° C, a zimą + 10 ° C.

Dawno, dawno temu tereny te były zamieszkane przez Indian Kerandi, ale wraz z falą kolonizacji zostały wytępione. Wynika to zarówno ze względu na hiszpańskich konkwistadorów, jak i ze względu na związane z nimi choroby, a także wrogość z innymi plemionami.

Atrakcje Moreno

Moreno nie można nazwać bogatym punkty orientacyjne . Jednak, podobnie jak w każdym mieście, istnieją punkty orientacyjne, które niosą pamięć o kamieniu milowym w historii lub pewnym wydarzeniu. Tak więc w Moreno warto odwiedzić:

  1. Pomnik założyciela miasta. Ta rzeźba jest dziełem włoskiego mistrza Pietro Costa. Jest to najstarszy zabytek w mieście, został otwarty w 1877 roku.
  2. Katedra Moreno. Świątynia znajduje się naprzeciwko centralnego placu miasta. Data jego budowy została wymieniona na 5 listopada 1865 r. Jednak w 1950 r. Budynek katedry został poważnie zniszczony przez pożar, dlatego obecny wygląd budynku jest tylko odległym echem jego prawdziwego wyglądu.
  3. Jezioro San Francisco. Znajduje się poza granicami miasta, a na sąsiednim terytorium znajduje się malowniczy park Los Robles. Tutaj możesz odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej i Rezerwat Dam Roghero Engineer. Lake San Francisco jest jednym z największych w prowincji.
  4. Muzeum i historyczne archiwum miejskie Alkortu. Organizacja ta mieści się w dwóch budynkach z ogromną galerią otoczoną kwitnącym ogrodem.
  5. Coroczny festiwal "Blooming Moreno". Jest to coroczny pokaz kwiatów, który odbywa się w budynku supermarketu Carrefour.
Памятник МореноСоборПарк

Hotele i restauracje

Moreno, nawet sądząc po zdjęciach, nie można nazwać miastem turystycznym, więc jest kilka miejsc noclegowych:

  • Los Plátanos. Jest to kompleks bungalowów, który znajduje się w parku w pobliżu jeziora San Francisco. Goście mają do dyspozycji odkryty basen i przytulny salon w ukwieconym ogrodzie;
  • Hotel Cabañas La Morena. Serdecznie wita gości, oferując innym służbom elegancki taras do opalania wzdłuż dwóch odkrytych basenów;
  • Hosteria Rest House Spa. Zakład ten będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uzyskać odrobinę komfortu i pielęgnacji ciała podczas swojej podróży turystycznej - dla gości jest doskonały salon SPA.

Szeroki wybór kawiarni i restauracji Moreno również nie może się pochwalić. Istnieje tylko kilka zakładów, które zasługują na pozytywne opinie od odwiedzających. Należą do nich Lupe Cantina Mexicana, Nonna Marietta, Primer Paso Restaurante. Nie należy oczekiwać od nich wysokiej jakości usług i wyrafinowanego smaku potraw, po prostu odpocząć i cieszyć się podróżą jako całością.

Cabañas La MorenaCantina Mexicana
Los PlátanosPrimer Paso Restaurante

Jak dostać się do miasta Moreno?

Z stolica argentyny są regularne autobusy do Moreno. Na wynajętym samochodzie musisz jechać autostradą Au Camino del Buen Ayre. Droga zajmie nie więcej niż godzinę.