Niektórzy turyści wciąż się zastanawiają, że stolicą tego kraju jest Buenos Aires. To miasto jest tak oryginalne i wyjątkowe, że można je nazwać małym państwem. Ale wciąż trzeba odpowiedzieć, że Baunos-Aires jest stolicą Argentyna .

Jeśli spojrzeć na zdjęcie z Buenos Aires, widać, że miasto, podobnie jak cały kraj, jest pełne kontrastów. Tutaj starożytne hiszpańskie dzielnice koegzystują z modnymi hotelami i licznymi slumsami - z nowoczesnymi hotelami. Aby docenić piękno i oryginalność Buenos Aires, musisz zobaczyć to raz w swoim życiu.

Gdzie jest Buenos Aires?

Buenos Aires jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Ameryce Południowej, co w dużej mierze wynika z jego korzystnej lokalizacji geograficznej. Znajduje się w południowo-zachodniej części lądu w zatoce Zatoki La Plata. Tylko 275 km od miasta znajduje się Ocean Atlantycki.

Dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie znajduje się miasto Buenos Aires, należy spojrzeć na mapę Argentyny. Jego stolica znajduje się na wschodzie kraju, niedaleko granicy z Urugwajem. Współrzędne geograficzne Buenos Aires są następujące: 34 ° 35'59 "S. w. 58 ° 22'55 "W e.

Буэнос-Айрес на карте

Ludność i język Buenos Aires

W październiku 2010 r. Liczba mieszkańców Buenos Aires wynosiła 2 891 151 osób. Większość mieszkańców tego kraju to potomkowie kolonistów hiszpańskich i włoskich, którzy przybyli tu w XVI-XIX wieku. Obecnie miasto ma dużą liczbę pracowników najemnych, którzy przybyli do pracy z sąsiednich krajów (Peru, Boliwia , Paragwaj).

Językiem państwowym Argentyny i, odpowiednio, Buenos Aires jest hiszpański. Kiedyś rozpowszechniano społeczność lunfardo, która była mieszanką hiszpańskiego i włoskiego, ale ostatecznie zniknęła.

W Buenos Aires jest wiele przewodników i agencji, które organizują wycieczki po mieście po rosyjsku. Dzięki temu rosyjskojęzyczni turyści nie mogą martwić się o barierę językową.

Klimat Buenos Aires

Dla Buenos Aires, podobnie jak dla całej Argentyny, typowy jest wilgotny klimat podzwrotnikowy. Ze względu na to, że miasto znajduje się na półkuli południowej, zima trwa tutaj od czerwca do sierpnia, a lato od grudnia do lutego. Lato jest długie, gorące i duszne, a zima łagodna i ciepła. Czasami pada i pada śnieg.

Średnia temperatura powietrza w Buenos Aires wynosi około 18 ° C.

Dzielnice Buenos Aires

Podział administracyjny stolicy Argentyny jest jednym z najtrudniejszych. Miasto jest podzielone na gminy, dzielnice i dzielnice, które zostały nazwane parafiami katolickimi lub sławnymi osobistościami. Największe obszary Buenos Aires to:

 • Palermo;
 • Barracas;
 • Villa Lugano;
 • Mataderos;
 • Villa Soldati;
 • Cabalito i inni.

W sumie w Buenos Aires jest 15 gmin i 48 bloków, z których każdy ma swój własny styl, kolor i charakter. Turyści, którzy przyjeżdżają do Buenos Aires, cieszą się największą popularnością Dzielnica La Boca . Ten obszar kulturowy jest rodzajem atrakcja turystyczna Buenos Aires i sama Argentyna. Na ulicach nieustannie grają muzycy, artyści dekorują swoje obrazy, a miejscowi kupcy sprzedają pamiątki. Nawet ściany domów są pomalowane na różne kolory, więc wydaje się, że La Boca to pstrokaty dywan rzucony nad Buenos Aires.

Район БарракасРайон Палермо
Район Ла-БокаЖилые кварталы Буэнос-Айреса

Zabytki miasta

Buenos Aires jest stolicą Argentyny, administracyjnym, kulturalnym i gospodarczym centrum kraju. Ponadto znajduje się na brzegu dużego ujścia rzeki Rio de la Plata. Miasto jest bogate w starożytne budynki architektoniczne, muzea, galerie i świątynie, które zostały wzniesione kilka wieków temu.

Powiedzieć tylko, że główne miasto Argentyny Buenos Aires ma atrakcje, które go uraziły, ponieważ stolica ma ogromną liczbę budynków religijnych, galerii, pałaców, muzeów i parków, które będą potrzebne do sprawdzenia. Podajemy więc główne miejsca turystyczne, które można zaklasyfikować jako mustsee w Buenos Aires:

Lista ta może być kontynuowana przez długi czas, ponieważ w Buenos Aires jest naprawdę bardzo interesująca. Aby zobaczyć całe jej piękno, musisz spędzić w mieście ponad tydzień.
buenos aires argentina1buenos aires argentina2Buenos Aires Argentyna 3
buenos aires argentina4buenos aires argentina5Buenos Aires Argentyna 6
buenos aires argentina7Buenos Aires Argentyna8Buenos Aires Argentyna9
Wakacje na plaży

Pomimo faktu, że w Argentynie istnieje wiele czystych i uprawianych plaże , Buenos Aires nie może zadowolić swoich gości dobrymi plażami i czystą wodą. W pobliżu miasta znajdują się fabryki, które z zanieczyszczeniami przemysłowymi zanieczyszczają rzekę i wszelki brud, niestety znajdują się w pobliżu plaż stolicy. Co więcej, samo wybrzeże przez długi czas było dzikie, więc miejscowi, podobnie jak turyści, bezkarnie go zanieczyszczali. Ale ostatnio władze Buenos Aires rozwiązały ten problem i oczyściły część wybrzeża. Sprawili, że plaże są odpowiednie odpocząć , ustanowione tam atrakcje, kawiarnie i inne rozrywki. Ale woda w rzece jest nadal brudna, więc nie każdy odważy się pływać.

Podziwiając stolicę Argentyny, wielu nawet nie wie, że Buenos Aires jest również nazywane jeziorem, które znajduje się na granicy Chile i Argentyny i wygrywa turkusowy kolor, który delikatnie wlewa się w szmaragd. Wewnątrz tego jeziora znajdują się niesamowite marmurowe jaskinie, w których spacer zapewnia niezrównaną przyjemność.

Transport w Buenos Aires

Według tej nowoczesnej metropolii z rozwiniętą infrastrukturą można nawigować po następujących typach transport :

 • metro;
 • autobusy;
 • taksówka;
 • rowery.

Jeśli wolisz metro, przygotuj się na to, że w Buenos Aires będziesz musiał podróżować najstarszymi wagonami na świecie. Ten rodzaj transportu nie jest zbyt popularny wśród turystów i mieszkańców, chociaż podróż metrem kosztuje tylko 5 ARS (0,32 USD).

Autobusy są najbardziej dostępnym i wygodnym rodzajem transportu publicznego w Buenos Aires. Tutaj podróżują prawie przez całą dobę i obejmują wszystkie obszary miasta. Na przystankach autobusowych nigdy się nie podkochuje, ponieważ pasażerowie ściśle podążają za linią. Minimalna opłata wynosi 3,5 ARS (0,23 USD).

Obecnie wypożyczalnia rowerów jest szczególnie potrzebna w Buenos Aires. Specjalnie w tym celu położono 150 km ścieżek rowerowych w mieście. Koszt wypożyczenia roweru dziennie wynosi 120 ARS (7,7 USD).

Международный аэропорт ПистариниМорской порт Буэнос-Айреса
Общественный транспорт Буэнос-АйресаСтанция метро в Буэнос-Айресе

Zakupy w Buenos Aires

W sklepach muzycznych i sklepach z pamiątkami w Buenos Aires można kupić absolutnie wszystko - od produktów lokalnych rzemieślników po ubrania znanych projektantów świata. Jest to szczególnie ważne dla turystów, którzy nie wiedzą, co zabrać z Buenos Aires . Jeśli planujesz wysłać paczkę z Buenos Aires, powinieneś wiedzieć, że jej kod pocztowy to 1601. Indeks może się różnić w zależności od obszaru, w którym mieszkasz.

Restauracje Beunos Aires

Buenos Aires ma ogromną liczbę restauracji, w których można zjeść w rozsądnej cenie. Nie ma patosu, ale tylko przytulne restauracje z pysznymi daniami. W miejscowym menu obowiązkowe są ogony byków, steki, medluny (croissanty), dulce de leche (mleko skondensowane argentyńskie) oraz najlepsze odmiany argentyńskiego wina.

Jeśli jesteś wegetarianinem, nie będziesz miał problemu z jedzeniem w Buenos Aires. W tym zróżnicowanym mieście znajduje się wiele lokali z wegetariańskimi i wegańskimi potrawami. Podczas relaksu w Buenos Aires koniecznie odwiedź kawiarnia Tortoni - ulubione miejsce dla celebrytów.

Ресторан Parrilla La CabreraРесторан Olsen
Ресторан La CarniceríaКафе Тортони

Hotele stolicy

W Buenos Aires działa nie mniej niż 850 hotele , którego gwiezdność nie zawsze wskazuje na jakość. Wybierając hotel, należy przede wszystkim skupić się na obszarze, w którym się znajduje. Najpopularniejsi turyści mają następujące hotele w Buenos Aires:

 • Mine Hotel Boutique;
 • Fierro Hotel;
 • Duque Hotel Boutique & Spa;
 • Hilton Buenos Aires.
Отель Mine Hotel BoutiqueОтель Hilton Buenos Aires
Отель FierroОтель Duque Hotel Boutique & Spa

Jak dostać się do Buenos Aires?

Mieszkańcy krajów WNP mogą tu przyjechać z przesiadką w Madrycie. Miejsce docelowe będzie lotnisko im. Minister Pistarini . Jeśli martwisz się, jak dostać się z lotniska do Buenos Aires, możesz skorzystać z transportu publicznego. Podróż nie zajmie więcej niż 1,5 godziny i będzie kosztować 3,5 ARS (0,23 USD).

Jeśli wybrałeś liniowiec oceaniczny na wycieczkę do Buenos Aires, terminal Quinquela Martin, największy w Ameryce Południowej, pracuje dla niego w porcie stolicy.