Wspaniale jest odpocząć, nasycić się nowymi wrażeniami, można się lepiej nie tylko w dużych mega-miastach i popularnych ośrodkach turystycznych. Małe prowincjonalne osady oferują to wszystko i wiele więcej. Argentyna . Concordia - właśnie takie miasto, gdzie daleko od hałaśliwych kurorty świetnie się bawi.

Informacje ogólne

Concordia (Concordia) to niewielka miejscowość w północno-wschodniej części prowincji Entre Rios. Lokacja rozciągnięta na prawym brzegu Urugwaj rzeczny , który służy jako granica z miasto Salto .

Concordia została założona w 1851 roku. Pełna nazwa osady to San Antonio de Padua de la Concorde, ale jej mieszkańcy używają tylko ostatniego słowa. Obecnie zamieszkuje niewiele ponad 155 tysięcy osób.

Warunki pogodowe

W Concordii panuje klimat subtropikalny, bez podziału na pory suche i okres deszczowy. Latem (od listopada do marca) średnia temperatura powietrza wynosi + 29˚С. Zimą powietrze ogrzewa się do +11 ... + 13˚С.

Co zobaczyć?

Najpopularniejsze obiekty miasta to:

 • Plaza 25 de Mayo - centralny plac miasta;
 • Catedral San Antonio de Padua de la Concordia - katedra katolicka, wybudowana w 1899 r .;
 • Museo Arruabarrena - muzeum poświęcony historii miasta. Obecnie dla wycieczki Tylko pierwsze piętro budynku jest dostępne, reszta jest przywracana;
 • Muzeum i Centrum Kultury Salto Grande - opowiada turystom o technikach inżynieryjnych stosowanych przy budowie tamy Salto Grande;
 • Museo De AntropologIa Concordia - tutaj gromadzone są przedmioty używane przez rdzenne ludy, które wcześniej zamieszkiwały to miejsce;
 • Capilla Nuestra Senora de los Angeles - stary kościół.
Capilla Nuestra Senora de los AngelesMuseo Arruabarrena

Co robić?

Concordia to typowe prowincjonalne miasto Argentyny, bogate w naturalne piękno. Ponieważ osada znajduje się nad brzegiem rzeki, sporty wodne, wędkarstwo sportowe i rekreacja w okolicy plaża Jeśli chcesz połączyć przyjemne wrażenia z rehabilitacją, przyjedź do jednego z centrów spa w Concordii. W mieście jest źródło z gorącą wodą tryskającą z głębokości 1170 m. Temperatura wody w niej sięga + 46˚С. Oferują swoje usługi w tym kierunku mogą Termas Del Ayui i Complejo termal vertientes de Concordia.

Podróżując z dziećmi, koniecznie odwiedź lokalne zoo Zoo Concordia, gdzie można zobaczyć słonie, jaguary, tygrysy bengalskie oraz wiele innych zwierząt i ptaków.

Jeśli wycieczka do Concordii miała miejsce w styczniu lub lutym, można podziwiać tu przechodzenie karnawał a nawet wziąć w nim udział.

Complejo termal vertientes de Concordia

Hotele i restauracje w mieście

Jeśli szukasz opcje zakwaterowania w hotelach następnie spójrz na: Hotel y Cabañas Dakota, Palmar Hotel Casino, H2O Termal. Hotele mają wiele pozytywnych recenzji od gości, tutaj optymalny stosunek ceny do jakości oferowanych usług.

Branżę restauracji Concordia reprezentują różne instytucje oferujące zróżnicowane menu z różnych kuchni świata. Na włoską pizzę możesz zajrzeć do El Reloj lub Cristóbal Café. Doskonały grill jest oferowany w Parrilla El Gordo, i lokalna kuchnia możesz spróbować w restauracji Iby Pora lub Yantar de la Costa.

Отели КонкордииРестораны Конкордии
Jak dostać się do miasta?

Istnieje kilka sposobów, aby dostać się do Concordia:

 • samolotem - Comodoro JJ Pierrestegui obsługuje loty krajowe;
 • Аэропорт Конкордии
 • pociągiem - połączenie kolejowe przez most Salto Grande;
 • autobusem - z pobliskich miast Argentyny;
 • na wynajęty samochód na autostradzie №14.