Zabytki Ameryki Południowej to nie tylko naturalne krajobrazy i lodowce , zabytki architektury i dziedzictwo epoki kolonialnej. To także muzea Argentyny, które wnoszą swój wielki wkład w rozwój turystyki.

Muzea Buenos Aires

W muzeach stolicy gromadzi się wiele artefaktów i wartości, zarówno materialnych, jak i duchowych. Opowiadają szczegółowo o życiu kraju oraz o osobliwościach jego kultury i historii. Najczęściej odwiedzane w stolicy:

 1. Narodowe Muzeum Historii. Oto zebrane historyczne znaleziska i eksponaty z całej historii. Argentyna od XVI do XX wieku. Szczególne miejsce zajmuje Rewolucja Majowa i znane osobistości, które przyczyniły się do rozwoju kraju.
 2. Национальный музей истории
 3. Muzeum klubu piłkarskiego Boca Juniors. To pierwsze muzeum piłki nożnej w obu Amerykach. W muzeum znajdują się eksponaty nie tylko tego klubu piłkarskiego, ale także żywe dowody najlepszych piłkarskich momentów XX wieku. Ekspozycje są tworzone przy użyciu technologii demonstracyjnych w dziedzinie wysokiej jakości audio i wizualnego postrzegania informacji. Muzeum jest popularne obszar La Boca .
 4. Музей футбольного клуба «Бока Хуниорс»
 5. Muzeum kina Pablo Doukros Ikken. Zawiera historię kina argentyńskiego i ponad 600 filmów. Muzeum nosi nazwę kolekcjonera, który samodzielnie zebrał większość ekspozycji.
 6. Кинематографический музей
 7. Muzeum numizmatyczne. Znajduje się w starym budynku dawnej giełdy i prezentuje eksponaty pokazujące rozwój handlu i stosunków pieniężnych w Argentynie i na całym kontynencie. Zobaczysz nasiona i ziarna kakaowe używane jako produkty wymiany, złote dublony i nowoczesne notatki jubileuszowe. W muzeum regularnie organizowane są pokazy lalek dla dzieci o wartości pieniądza i historii kraju.
 8. Нумизматический музей
 9. Muzeum Carlosa Gardela . Mieści się w domu króla tango - najbardziej znanej osoby w świecie namiętnego tańca. Ekspozycja przechowuje przedmioty osobiste i przedmioty opowiadające o żywym życiu utalentowanego aktora, piosenkarza i kompozytora.
 10. Музей Карлоса Гарделя
 11. Muzeum Sztuk Pięknych im. Eduarda Sivory. Mieści się w bardzo pięknym budynku, który jest ozdobiony rzeźbami i ozdobiony klombami żyjących róż. Istnieje wiele obrazów artystów argentyńskich, w tym artystów awangardowych. Muzeum stale rozszerza swoje wystawy głównie dzięki darowanym pracom mieszkańców kraju.
Музей изобразительных искусств имени Эдуарда Сивори Muzea miasta Ushuaia

Muzea Argentyny znajdują się nie tylko w stolicy, ale także w wielu innych miastach i miasteczkach:

 1. Muzeum - dawne więzienie Ushuaia . Dziś nazywa się Presidio. Ekspozycja poświęcona jest różnym więzieniom na świecie. Turyści mogą swobodnie chodzić po komórkach, salach przesłuchań i egzaminach, gabinetach i korytarzach. Aby odtworzyć obrazy w budynku, istnieje wiele manekinów i uratowano atmosferę połowy dwudziestego wieku.
 2. Музей Пресидио - бывшая тюрьма
 3. Muzeum ludu Yaman. Opowie o Indianie zamieszkującym Ziemię Ognistą i Przylądek Horn: jak wyemigrowali na te ziemie, jak przeżyli bez ubrań przed przybyciem misjonarzy, jak skontaktowali się z Europejczykami. Muzeum oferuje także możliwość obejrzenia filmów o życiu wyjątkowych ludzi.
 4. Музей народа Ямана
 5. Muzeum Świata. Jest to główna atrakcja Ushuaia. Zawiera bibliotekę książek z XVI-XIX wieku, zapisy, pamiętniki i eseje zwykłych podróżników i odkrywców Ziemi Ognistej. W muzeum znajdują się także szczątki statku "Księżnej Albanii", starożytne mapy statków, przedmioty gospodarstwa domowego i codzienne życie pierwszych osadników w Ziemi Ognistej.
 6. Музей края света
 7. Muzeum Morskie. Przechowuje różne eksponaty tematów morskich i historię Ziemi Ognistej: modele statków, fotografie, manekiny, mundury itp., Które zapoznają zwiedzających z morskimi odkryciami, flora i fauna Tierra del Fuego , historia rozwoju Arktyki i cechy lokalnych plemion.
Морской музей города Ушуайя Muzea w innych miastach

Wiele muzeów Argentyny powstało w tych miastach, w których ważne było zachowanie dziedzictwa kultury wyjazdu lub przeprowadzanie wykopalisk na dużą skalę, na przykład:

 1. Muzeum Paleontologii Aegidiera Ferugleo Puerto Madryn . Instytucja przedstawia odwiedzającym wyjątkową kolekcję starożytnych zwierząt. Masz możliwość poznania rozwoju życia na planecie od pierwszych bakterii do populacji tubylczej. Patagonia . Wystawa prezentuje 1700 szkieletów, w tym 30 eksponatów dinozaurów w pełni rozwiniętych.
 2. Палеонтологический музей Эгидье Феруглео
 3. Muzeum Wina w mieście Salta . Został otwarty w starej winnicy z XIX wieku. Wystawa prezentuje urządzenia i urządzenia do produkcji i przechowywania wina, antykwariat region winiarski. To w tych miejscach oryginalny napój produkowany jest z winogron odmiany Torrontes.
 4. Музей вина в Сальте
 5. Muzeum "Patagonia" w miasto San Carlos de Bariloche . Jego nazwa pochodzi od naukowca Francisco Moreno. Wystawa muzeum poświęcona jest antropologii kulturowej i historii naturalnej. Są to malowidła naskalne, starożytne narzędzia i świadectwa religijnych ceremonii, przedmiotów domowych i kultur pięciu grup etnicznych w regionie. Oddzielne stoisko poświęcone jest walce Indian z ich życiem i ziemami z rządem Argentyny.
 6. Музей «Патагония» в городе Сан-Карлос-де-Барилоче
 7. Muzeum Miejskie mendoza city . Prowadzi obszerny zbiór materiałów na temat trzęsienia ziemi. Są to głównie zdjęcia i mikrofilmowanie. Muzeum wyposażone jest nawet w "pomieszczenie do wytrząsania" z imitacją trzęsienia ziemi.
 8. Городской мемориальный музей города Мендосы
 9. Narodowe Muzeum Ropy Naftowej w prowincji Chubut. Jego ekspozycja podzielona jest na kompozycję ulic i wnętrza, które opowiadają o pochodzeniu pól naftowych w Argentynie, jej produkcji i transporcie. Elementami wystawy są prawdziwe siewniki i pływające cysterny. Muzeum regularnie ma tematyczne i profesjonalne wakacje .
 10. Национальный музей нефти
 11. Muzeum motocykli i samochodów w San Martine . Reprezentuje ogromną kolekcję różnych typów samochodów i motocykli na terenie starego autodromu. Prezentowane są tu także 20 samochodów Argentyńskiej Formuły 1 Oscar Golves.
 12. Музей мотоциклов и автомобилей в Сан-Мартине
 13. Muzeum Sztuk Pięknych Evita w Cordoba . Znajduje się w zabytkowym pałacu Ferreira i nosi imię dawnej Pierwszej Damy kraju, Evity Peron. Zawiera wyjątkowe arcydzieła Pabla Picassa, Francisco Goii i innych wspaniałych artystów. W muzeum znajduje się także ogród rzeźb i biblioteka.
Музей изобразительных искусств Evita в Кордове

Lista muzeów w Argentynie jest bardzo duża, w każdym zakątku kraju znajduje się interesująca wystawa tematyczna z unikatowymi eksponatami.