Przedstaw się Buenos Aires bez namiętnego tanga jest prawie niemożliwe. To taka cecha narodowa, jak barszcz ze smalcem u Ukraińców i zupa kapuściana dla Rosjan. Jednak żywność w Rosji nie jest przeznaczona na kwatery, ale w stolicy Argentyna rzeczy są nieco inne. Na cześć namiętnego tańca buduje się tutaj obszar Abasto, którego główną atrakcją jest dom Carlosa Gardela, najbardziej znanego tancerza tanga w całej Argentynie.

Портрет танцора на стене дома Co jest ciekawego w budynku?

Trzeba tylko wyjść na ulice dzielnicy Abasto, ponieważ natychmiast staje się jasne, że żyją tutaj kreatywni ludzie, którzy nie są przyzwyczajeni do ograniczania swoich uczuć. Jasne kolory pokrywają ściany domów, różne rysunki i portrety sławnych tancerzy tylko uzupełniają ogólny obraz. Dom Carlosa Gardela doskonale pasuje do ogólnego krajobrazu. W 1927 roku słynny argentyński aktor i tancerz kupił go dla swojej matki i mieszkał tu z nią do 1933 roku.

Po śmierci wszystkich spadkobierców Carlosa Gardela, dom kilkakrotnie zmieniał właścicieli, stopniowo tracąc swój pierwotny wygląd. Jednak w 1996 r. Biznesmen Eduardo Eurnekian kupił lokal, aw 2000 r. Przekazał go władzom Buenos Aires w prezencie. W 2004 roku otwarto tutaj muzeum poświęcone życiu i twórczości Carlosa Gardela.

Патио

Przede wszystkim budynek poddano rekonstrukcji, a dzięki archiwom miejskim przywrócono mu pierwotny wygląd. Dom Carlosa Gardela zajmuje powierzchnię 325 metrów kwadratowych. m. Jego ekspozycja obejmuje rzeczy osobiste tancerki, ponadto niektóre pokoje są przywrócone: kuchnia, prasowalnia i toaleta. Stałą wystawę reprezentują również różne fotografie, filmy, płyty. W dalszych planach administracji muzealnej - stworzyć tutaj ośrodek kulturalny dla miłośników tanga z całego świata.

Domowe muzeum jest otwarte w poniedziałek, środę, czwartek i piątek od 11.00 do 18.00. W weekendy i święta wystawę można oglądać od 10:00 do 19:00. Opłata za wstęp dla wszystkich kategorii i grup wiekowych wynosi 5 USD. We wtorki muzeum jest zamknięte, aw środy wejście jest bezpłatne.

Гладильная комната

Jak dostać się do domu Carlosa Gardela?

Najbliżej muzeum znajduje się przystanek autobusowy Viamonte 2924, przez który przechodzą trasy nr 29A, 29B, 29C, 99A. W pobliżu znajdują się dwie stacje metra - Corrientes i Córdoba.

Вход в музей