Jedna z najciekawszych ulic Buenos Aires jest uważany za Avenida Corrientes (Avenida Corrientes). Na alei znajdują się liczne teatry i bary, które uczyniły z niej centrum nocnego życia argentyńskiej stolicy.

Krótko o historii alei

Nazwa ulicy jest powiązana z miasto Corrientes , słynne podczas rewolucji majowej. Początkowo Avenida Corrientes była małą ulicą, ale globalną ekspansją 1931-1936. dokonał korekty wyglądu zewnętrznego.

Ostatnia transformacja Avenida Corrientes miała miejsce w latach 2003-2005. Szerokość ulicy wzrosła z 3,5 do 5 m, dodatkowo dodano dodatkowy pasek do ruchu ze względu na wyburzenie przestarzałych budek telefonicznych i ulicznych straganów. Projekt kosztował budżet miasta na 7,5 miliona pesos.

Дорожное полотно улицы безопасно для водителей и пешеходов

Co czeka turystów?

Dziś aleja się zmieniła. Jedna jego część znajduje się w biznesowej dzielnicy Buenos Aires i jest pełna różnorodnych centrów rozrywki: kawiarni, pizzerii, bibliotek, wystaw sztuki. Drugi jest pełen komercyjnych przedsiębiorstw: szkół, klubów tanecznych, biur dużych firm.

Zabytki ulicy

W Avenida Corrientes można zobaczyć najsłynniejsze zabytki miasta:

  • główny symbol Buenos Aires - Obelisk , poświęcona bojownikom o niepodległość Argentyny, wznosi się nad aleją;
  • teatry miejskie Politeama Argentino, Apollo, Odeon dekorują ulicę na różnych miejscach;
  • prospekt zachowuje część pierwszej linii kolejowej w kraju, która pod koniec XIX wieku przejeżdżał tramwaj o nazwie "Śmierć";
  • w pobliżu największego cmentarza stanu - La Chacarita .

Od 2007 roku Avenida Corrientes gości "Noc bibliotek". Impreza przyciąga wielu czytelników, dla których stoiska informacyjne, półki na książki, wygodne krzesła i ławki do czytania instalowane są na ulicy.

Проспект изобилует достопримечательностями

Jak się tam dostać?

Dotarcie do jednej z najbardziej znanych alei Buenos Aires nie jest trudne. W pobliżu znajduje się wiele stacji metra: Leandro N. Alem, Callao, Dorrego, itp. Na ulicy znajdują się autobusy z trasami №№ 6, 47, 99, 123, 184.

Większość lokali znajdujących się na Avenida Corrientes jest otwarta przez całą dobę i możesz odwiedzić ulicę w dogodnym dla ciebie czasie.

На улице всегда многолюдно