Argentyna - wielki kraj, kolorowy i taki inny. Jest tu coś do zobaczenia i możesz wybrać dowolny odpoczynek. Oprócz kurortów nadmorskich i małych ciekawych miejsc, w Argentynie są mega miasta, takie jak miasto Corrientes. Powiedz więcej o tym.

Poznaj Corrientes

Miasto zostało zbudowane na wschodnim brzegu rzeki Parana i pochodzi z budowy pierwszego hiszpańskiego fortu Sancti Spiritu w XV wieku. Geograficznie, Corrientes znajduje się w północno-wschodniej Argentynie i służy jako centrum administracyjne prowincji o tej samej nazwie.

Ponadto miasto jest dużym portem i dużym węzłem kolejowym w kraju. Przez ponad jeden wiek branża pracowała tutaj nad przetwarzaniem surowców rolnych. Wzdłuż wybrzeża Corrientes leży między stolicą Argentyny Buenos aires i stolicy Paragwaju - Asuncion.

Nazwa miasta - Corrientes (Corrientes) - jest tłumaczona jako "siedem prądów", ponieważ Cape Corrientes, na którym stoi miasto, jest obmyty różnymi prądami. To miejsce ma strategiczne znaczenie dla kraju i handlu międzynarodowego, ale dość trudne pod względem nawigacji.

Według przeprowadzonego spisu powszechnego, w 2001 roku w Corrientes mieszkało 32 6868 osób, teraz całkowita liczba ludności przekracza 350 000. Oprócz hiszpańskiego Guaraní jest uważany za oficjalny język w mieście, ponieważ plemiona indiańskie żyły na tym terytorium jeszcze przed kolonizacją Ameryki Południowej.

Улицы города

Interesujące fakty o mieście

Cechy i zalety tak dużej metropolii, jaką jest Corrientes, można rozpatrywać:

 • bliskość do dużych międzynarodowe lotnisko Międzynarodowy port lotniczy Doctor Fernando Piragine Niveyro (5 km);
 • jedna z najdłuższych tam na świecie, Yasiretskaya HPP, została zbudowana powyżej ujścia rzeki;
 • Corrientes jest zauważany przez filatelistów dzięki bardzo rzadkim markom produkowanym w XIX wieku;
 • roczne duże karnawał , które odwiedzają wielu gości i turystów;
 • z przeciwnego brzegu miasto Corrientes połączone jest słynnym i pięknym mostem nazwanym imieniem generała Manuela Belgrano;
 • entuzjaści wędkarstwa mogą wziąć udział w dużych corocznych imprezach sportowych.
Мост Manuel Belgrano

Pogoda i klimat w mieście Corrientes

Miasto położone jest w bardzo komfortowej strefie klimatycznej obszarów podzwrotnikowych: średnie roczne temperatury oscylują wokół + 20 ... + 25 ° С. Maksymalne wskaźniki zostały zarejestrowane na poziomie 33 ° С, minimum - + 10 ° С. Opady okresowo osiągają 1200 mm na rok.

Najcieplejszy czas trwa od grudnia do marca, a zima zaczyna się pod koniec maja i trwa do połowy sierpnia. Opady padają losowo, bez dzielenia roku kalendarzowego na suche i deszczowe pory roku.

Atrakcje w Corrientes

W starym mieście przez prawie 500 lat swojego istnienia powstało wiele. atrakcje turystyczne , które warto odwiedzić:

 • Muzeum Miejskie;
 • Plac Dnia Narodu (główny plac miasta) i pomnik generała José de San Martina;
 • Muzeum tradycyjnego rękodzieła ludowego;
 • Kościół Najświętszej Maryi Panny, wykonany w stylu barokowym;
 • Muzeum Historii Prowincji;
 • Katedra Świętego Różańca - główna i pierwsza świątynia miasta, ważny zabytek historyczny Argentyny;
 • Muzeum Przyrodnicze Amado Bompland (Amado Bompland);
 • Budynek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych;
 • Muzeum Sztuk Pięknych;
 • Rezydencja gubernatora, dawniej starożytny kościół w Matriz.
 • Kościół Świętego Krzyża cudu od wewnątrz ozdobiony jest tylko cennymi gatunkami drzew;
 • Kolonialne rezydencje rodu Nald i Casa Lagrana. Ta ostatnia jest luksusową willą, w której dziś mieści się National College.

Warto również zwrócić uwagę na interesujący styl architektoniczny miasta, który łączy zarówno epokę kolonialną, jak i całkowicie nowoczesne budynki i budynki.

Кафедральный собор

Rozrywka

Uniwersytet i Państwowy Teatr Akademicki działają z sukcesem w Corrientes. Wiele centrów kulturalnych i rozrywkowych jest otwartych przez cały rok. Możesz cieszyć się spacerem przez starożytne ulice i zobaczyć wszystkie zabytki architektury bliżej.

Całe miasto jest udekorowane zielenią: przede wszystkim są to drzewa pomarańczowe i zimozielona Jacaranda. Parki miejskie i zoo są zawsze zadowolone z odwiedzających. Oczekuje się, że mieszkańcy miasta i turystów będą się codziennie spodziewali Mburukuya National Park oraz w Regionalnym Rezerwacie "Ibera" z ekosystemem zaskakująco bogatym w różnorodność flory i fauny.

Oprócz zwykłych rozrywek miejskich firmy turystyczne oferują jazdę konną po mieście, podróż w wodę w górę rzeki lub wzdłuż Cape Corrientes, a także ekscytujące wędkarstwo. Nie zapomnij o tradycyjnym karnawale w okresie od lutego do marca.

Corrientes Hotele i restauracje

Istnieje wiele hoteli w mieście, od pięciogwiazdkowego luksusu po proste mini-hotele. Status dużej metropolii przyciąga nie tylko turystów, ale także przedsiębiorców i inwestorów. Do Twojej dyspozycji oferujemy pokoje, studia lub apartamenty do wyboru, możliwe pełne wyżywienie. W większości hoteli znajdują się salony piękności, sale fitness, kilka sal konferencyjnych i sal konferencyjnych, basen, sale bilardowe itp.

Zalecamy zwrócić uwagę na następujące hotele: Hotel Corrientes Plaza 3 *, La Alondra Casa De Huéspedes 5 *, La Rozada Suites 4 * i Hotel San Martin 3 *.

Отель La Alondra Casa De Huéspedes

W Corrientes jest także wiele punktów gastronomicznych, w tym restauracje, kawiarnie, pizzerie i usługi dostawcze. Przede wszystkim turystom oferowane są kolorowe narodowe potrawy Argentyny , a także klasyczne potrawy z Ameryki Południowej. Ale można znaleźć miejsca z, na przykład, kuchnią chińską lub zwykłym menu europejskim. Na liście najlepszych:

 • La Alondra;
 • Havanna Cafe Corrientes;
 • Ginger Restobar;
 • El mirador del Parana.
Кафе Havanna Cafe Corrientes

Jak dostać się do Corrientes?

Najwygodniejszy jest lot na sąsiednie lotnisko Port Lotniczy Doctor Fernando Piragine Niveyro na lotnisku Corrientes. Tutaj służą jako loty krajowe z dużych miast Argentyny, ale międzynarodowe, w tym. czarter Mieszkańcy Rosji i krajów WNP są wygodniej podróżować dzięki transferowi w Europie, Kanadzie lub USA. Następnie autobusem, taksówką lub zarezerwowanym transferem można łatwo dostać się do miasta.

Kolej w Corrientes nie jest turystą transportem jest zwykle używany przez mieszkańców. Ponadto ruch towarowy w ruchu kolejowym jest bardziej rozwinięty w kraju niż ruch pasażerski. Możesz dostać się tam autobusem z dowolnego sąsiedniego miasta.

Jeśli podróżujesz samotnie po Argentynie, kieruj się współrzędnymi nawigatora: 27 ° 29'00 "S. i 58 ° 49'00 "w.