Centrum administracyjne argentyńskiej prowincji Rio Negro jest miastem Viedma. Na jej terytorium mieszka około 47 tysięcy osób.

Historia miasta

Miasto nosi imię założyciela, Francisco Fernandez de Viedma, który w 1779 r. Zorganizował budowę fortyfikacji wojskowych - Fort Nuestra Señora del Carmen. Od początków do XIX wieku. Viedma była uważana za centrum administracyjne prowincji. Patagonia . Dopiero w 1955 roku stał się stolicą Rio Negro.

Klimat

Pogoda w Viedma jest ciepła i łagodna. W lecie termometry osiągają + 22 ° С, zimą - + 7 ° С. Opady są rzadkie, głównie w sezonie letnim. Często wieją silne wiatry.

Zabytki

W Viedma jest wiele wartych odwiedzenia miejsc wartych odwiedzenia:

  1. Rio Negro . Jedna z największych rzek w kraju, o długości 500 km. Każdego roku regaty żeglarskie odbywają się na stawie.
  2. Most kolejowy. Obiekt został wyprodukowany w Hamburgu i dostarczony do kraju pociągiem i statkiem.
  3. Stara historyczna dzielnica miasta. Tutaj domy wzniesione w pierwszej połowie XIX wieku pozostają nietknięte. Od 1987 roku obiekt znajduje się na liście zabytków historii narodowej i znajduje się pod ochroną gminy.
  4. Rezydencja gubernatora. Budynek został zbudowany w 1920 roku i przechowuje obiekty i historię Argentyny przez prawie wiek.
  5. Miejsce zatopionego statku.
В исторической части городаЖелезнодорожный мост
Резиденция губернатораРека Рио-Негро

Zakwaterowanie i posiłki

Turyści odwiedzający miasto Viedma w Argentyna , mogą pozostać w mini hotelach położonych w pobliżu miasta:

  • "Apart Centro". Znajduje się na jednym z obrzeżach i oferuje swoim gościom komfortowe pokoje, nowoczesną kuchnię, przestronny salon. Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, a będziesz zadowolony z stosunku ceny do jakości.
  • "Enki Apartamentos". Warunki życia i usług są podobne do poprzedniego miejsca. Apartamenty znajdują się 0,5 km od Viedma.

Smaczne i niedrogie posiłki można znaleźć w miejskich kawiarniach. Jest ich niewielu (około 10). Te zakłady znajdują się w różnych częściach Viedma i oferują dania kuchni narodowej Argentyny .

Современный Вьедма

Jak się tam dostać?

Od stolica argentyny Miasto Viedma można dojechać w następujący sposób:

  • Samolot Loty bezpośrednie codziennie. Czas podróży wynosi trzy godziny.
  • Autobus. Transport publiczny Codziennie biegnie między miastami. Czas podróży to 11-13 godzin.
  • Samochód. Odległość między miastami wynosi 914 km, którą można pokonać w ciągu 12 godzin, poruszając się wzdłuż następujących współrzędnych: 40 ° 48 '0' S, 63 ° 0 '0 "W.