W malowniczym zakątku Argentyna w pobliżu słynnego Góry Fitzroy znajduje się mała wioska El Chalten. Jest w nim cicho i spokojnie, żyją prawdziwi rzemieślnicy i po prostu życzliwi ludzie. Turyści kochają El Chalten za świeże górskie powietrze, piękne krajobrazy i ciekawe zajęcia, które można znaleźć w wiosce.

Informacje ogólne

El Chalten jest na granicy Argentyny z Chile, w Patagonia . Jest domem dla około 7 tysięcy osób, które otrzymują dochody głównie od gospodarstwa domowego. Turyści są przyzwyczajeni do poruszania się po El Chalten za pomocą rowerów lub samochodów prywatnych, ponieważ transport publiczny kursuje tylko do sąsiednich osad.

Warunki pogodowe

Klimat w El Chalten jest nieco chłodniejszy niż w innych regionach Argentyny ze względu na bliskość gór. Latem temperatura powietrza osiąga + 15 ... + 18 ° С, często występuje silny wiatr. Zimą opady nie występują, a termometr pokazuje średnio -2 ... 0 ° C.

Гора Фицрой

Lokalna rozrywka

Głównie wspinacze i ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez wędrówek, przyjeżdżają do El-Chalten. Wynika to z bliskości wioski na szczyt Fitzroy. Na jednej z ulic El-Chalten znajduje się niewielka agencja, w której można zarezerwować pieszą wycieczkę po górskich zboczach.

W pobliżu wsi znajdują się dwa małe jeziora: Laguna de los Tres i Laguna Torre. Na ich brzegach można odpocząć w lecie, urządzić piknik lub łowić ryby.

Лагуна де лос Трес

Zakwaterowanie

Na terenie wspaniałej wioski El Chalten można znaleźć wiele dobrych miejsc do spędzenia nocy. Większość turystów przebywa w mini hotelach, których maksymalna kategoria to 3 gwiazdki. Wielka popularność wśród podróżnych cieszy się:

  • Chalten Suites Hotel 3 *;
  • Aguas Aribba Lodge 3 *;
  • Hotel Poincenot 3 *.

Zakwaterowanie w lokalnych hotelach nie kosztuje Cię drogo, średnio 40 USD za osobę dziennie. Wszystkie hotele obsługują bezpłatne śniadania, bary i restauracje. Istnieje wiele dodatkowych usług, które pomogą Ci w tym odpocząć jeszcze wygodniejszy.

Chalten Suites Hotel

Zasilanie

Turyści w El Chalten najczęściej jedzą hotele gdzie żyją. Mimo to w wiosce jest kilka stołówek i barów. Mogą spędzić czas na zabawie i ciekawie, zjeść smaczne jedzenie i poczuć prawdziwą gościnność mieszkańców. Najlepsze miejsca w El Chalten to:

  • La Cerveceria - tradycyjny argentyński bar;
  • La Wafleria to przytulna amerykańska kawiarnia, w której można skosztować najsmaczniejszych świeżo przygotowanych gofrów na śniadanie;
  • Patagonicus to doskonała pizzeria w centrum wioski.
Завтрак в La Wafleria

Droga do wioski

Możesz dostać się do wioski El-Chalten z dowolnej osady prowincji. Najczęściej odjeżdżają autobusy publiczne El Calafate . Podróż trwa około 4 godzin, ale jeśli pogoda jest deszczowa, czas na drodze jest prawie podwojony.

Горный тур-поход