El Calafate - miasto w Argentyna , stolica departamentu Lago Argentino w prowincji Santa Cruz. Pierwsza osada powstała w 1913 roku na ziemiach dawniej należących do Indian Tehuelche: tutaj Armando Guyon zbudował swoje ranczo. W 1927 r. Oficjalnie założono osadę, w 1930 r. Była to pierwsza szkoła, aw 1934 r. Szpital. Status miasta El Calafate otrzymał dopiero w 1973 roku.

Dziś El Calafate na mapie Argentyny nie zajmuje zbyt wiele miejsca, ale szybko rośnie. Liczba jego mieszkańców jest zbliżona do 25 tysięcy. Jest to ważny ośrodek turystyczny Argentyny, a jego nazwa El Calafate jest obowiązkowa dla berberysu, którego nazwa w języku Indian tehuelche brzmi jak "kalafate".

Авенида дель Либертадор - главная улица городаЭль-Калафате на картеАвенида Сан-Мартин

Klimat

Klimat w El Calafate jest zimny i suchy. W ciągu roku spada tylko około 150 mm opadów, najbardziej "deszczowe" to maj i czerwiec (odpowiednio 19 i 18 mm), najsuchsze to listopad i grudzień (3 i 4 mm).

Zimą temperatura wynosi około 0 ° C, w ciągu dnia nieznacznie rośnie, aw nocy spada do wartości ujemnych. Najniższa temperatura zanotowana w El Calafate wynosi -12 ° C. Lato też jest całkiem fajne - w nocy temperatura wzrasta do +7 ... + 8 ° С, w ciągu dnia powietrze ogrzewa się do + 18 ... + 19 ° С. Maksymalna zarejestrowana temperatura wynosi + 30 ° С.

Wiele osób interesuje się, jakie ubrania będą potrzebne El Calafate w listopadzie, ponieważ w tym czasie najlepszym miejscem do obserwowania jest gniazdowanie ptaków w Los Glasares. W tym czasie, w ciągu dnia, powietrze ogrzewa się do około + 15 ... + 16 ° С, aw nocy temperatura wynosi + 3 ° С, więc lepiej jest wziąć wystarczająco ciepłe ubrania.

Zabytki

Turyści przyjeżdżają do El Calafate, aby podziwiać niesamowite, surowe piękno Patagonia z "balkonów" - więc nazywa się to platformami widokowymi, z których można podziwiać samo miasto, jezioro, góry Fitzroy i Cerro torre , a także słuchać niesamowitych dźwięków emitowanych przez pękający lód.

Najbardziej znane atrakcje El Calafate to:

 1. Lodowiec Perito Moreno. Znajduje się na terytorium Park Narodowy Los Glaciares co jest drugim w Argentynie pod względem powierzchni. Na jego terytorium jest również sławny Jezioro Lago Argentino . W parku, oprócz Perito Moreno, zakwaterowano 12 kolejnych lodowców.
 2. Jaskinie Valichu. Na brzegu Lago Argentino znajdują się jaskinie, w których można zobaczyć wyjątkową sztukę rocka. Około 4 tysięcy lat temu, rysunki zostały wykonane przez przedstawicieli narodów sprzed panowania w Theuelch, przypominają wizerunki ludzkich rąk, dlatego też jaskinie są również nazywane "jaskiniami palmowymi".
 3. Ice Museum. 7 km od miasta znajduje się Museo del Hielo, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o lodowcach Patagonii, ich wyglądzie, ruchu, strukturze lodu. Instalacje multimedialne z efektem 3D będą interesujące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W mieście El Calafate powinieneś zobaczyć takie zabytki:

 • muzeum regionalne;
 • pierwszy budynek z 1908 roku;
 • dom rodziny Berberen;
 • budowa światowego sądu;
 • dom Augusto Nimesa;
 • dom Asunción Freule de Martin;
 • zabytek historyczny - stary budynek Biura Parków Narodowych.
Ледник Перито-МореноЛедяной бар в музееМузей патагонского льда
Озеро Лаго-АрхентиноПещера ладонейСмотровые площадки называются балконами

Gdzie mieszkać?

El Calafate jest centrum aktywności turystycznej w regionie, dlatego oferuje ponad półtora setki opcji zakwaterowania. Mimo to, najlepiej jest zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem, szczególnie latem hotele miasta są słusznie rozważane:

 • Blanca Patagonia Hostería Boutique y Cabañas - 4 * hotel typu boutique, z pokojami z widokiem na jezioro Lago Argentino;
 • 4 * Hotel Kosten Aike z SPA i centrum fitness;
 • 3 * Hotel Kelta, z którego okien widać pasmo górskie Andów;
 • schronisko rodzinne Schilling Hostel Patagonico w sercu miasta;
 • Hostel America Del Sur Calafate Hostel;
 • 3 * Hotel Quijote w pobliżu głównego dworca autobusowego miasta;
 • 4 * Esplendor El Calafate Boutique Hotel w pobliżu Libertador Avenue;
 • 4 * Calafate Parque Hotel;
 • 3 * Patagonia Queen Hotel Boutique w centrum El Calafate.
Blanca Patagonia Hosteria Boutique y Cabanas - одна из лучших гостиниц города

Restauracje

El Calafate oferuje swoim gościom szeroki wybór lokali gastronomicznych. Wypróbuj to tradycyjna kuchnia argentyńska Najlepsze w restauracjach Mi Rancho lub La Zaina Restaurante i Wine Bar, w tym ostatnim dostaniesz również szeroki wybór win. Fani steków będą zachwyceni menu restauracji Don Pichon. Restauracja Restauracja Mora oferuje między innymi szeroki wybór dań z owoców morza.

Wegetarianie i weganie pokochają kawiarnię Kau Kaleshen, która serwuje pyszne desery i jeden z najlepszych partnerów w mieście. W menu restauracji Il Macchiato Resto dostępne są dania wegetariańskie, ale mięsożercy będą zadowoleni z jego wizyty. Tutaj przygotowują pyszne carpaccio i naleśniki z mięsem.

Один из лучших ресторанов аргентинской кухни - Mi Rancho

Wakacje w El Calafate

Oprócz świąt narodowych w Argentynie, miasto świętuje Dzień Jeziora Argentino (15 lutego), Dzień Tradycji - obchodzony ku pamięci poety José Hernandez, obchodzony 10 listopada, jego urodziny i dzień miasta (7 grudnia). Ponadto w lipcu odbywa się tu Festiwal Lodu.

Zakupy

W El-Calafat, bez przesady, małe fabryki rękodzieła produkujące czekoladę pracują na każdym kroku. Tutaj możesz zobaczyć czekoladę wszystkich kolorów, w tym różowy, z szeroką gamą nadzień.

W mieście jest także kilka sklepów z pamiątkami. Największą z nich jest Planet Patagonia, zlokalizowana na Avenida Del Libertador Gral. San Martin, 958. Ceny tutaj są dość wysokie. A w sklepie El Galpon de don Emilio, znajdującym się przy 9 de Julio, 32, można kupić pamiątki o wiele tańsze, chociaż oferta jest nieco mniejsza.

Магазин шоколада

Jak dostać się do El Calafate?

Międzynarodowe lotnisko Comandante Armando Tola znajduje się 23 km od obiektu El Calafate. Odbiera loty z Buenos aires (zajmuje to około 3 godzin) i San Carlos de Bariloche (będziesz musiał spędzić półtorej godziny w powietrzu). Z lotniska do miasta prowadzi szlak wojewódzki RP11.

Możesz przyjechać do El Calafate z Buenos Aires i samochodem, ale będziesz musiał przejechać ponad 2700 km i odpowiednio spędzić więcej niż 24 godziny na drodze. Najpierw przejdź przez RN3, następnie przez RN226, RP76, RP51 i RN22, a następnie przez RN3, RP5 i RN40. Jeśli opuścisz Buenos Aires autobusem międzymiastowym, czas podróży wzrośnie jeszcze bardziej - 24 godziny i 18 godzin.

Аэропорт Команданте Армандо ТолаДобро пожаловать в Эль-Калафате