W Argentyna wiele niesamowitych miejsc, zapierających dech w piersiach podróżników. Jednym z najpiękniejszych naturalnych miejsc w kraju jest słusznie uważany za Park Narodowy Los Glaciares. Jego wspaniały krajobraz tworzą jeziora, lasy, stepy Patagonia Na wschodzie i pokryty lodowcami Andów na zachodzie. Park Los Glaciares uwielbił cały świat Jezioro Argentino , który jest najgłębszym stawem w Ameryce Południowej, szczytem szczytowym Mount Fitzroy i wieczne lodowce, zajmując około 30% całego obszaru. Los Glaciares został otwarty w 1937 roku, a od 1981 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako unikalny obszar naturalny.

Podstawowe informacje o parku narodowym

Los Glaciares to drugi co do wielkości park narodowy w Argentynie. Znajduje się w południowo-zachodniej części argentyńskiej prowincji Santa Cruz na granicy z Chile. Całkowita powierzchnia parku wynosi 7269 metrów kwadratowych. km. Ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. km. zajmują 27 dużych i około 400 małych lodowców. Prawie 760 metrów kwadratowych. km do lasów i 950 kilometrów kwadratowych. km do jezior. Na terenie parku znajdują się formacje górskie, pokryte lodem, olbrzymy, góry, trudno dostępne lasy, równiny i górzyste tereny skaliste, gdzie tylko mech jest przedstawicielem lokalnej flory. Większość Los Glaciares nie jest dostępna dla turystów. Wyjątkiem jest Mount Fitzroy i malowniczy lodowiec Perito Moreno.

Atrakcje parku

Główne miejsca turystyczne tego obszaru chronionego to lodowce, góra Fitzroy i jezioro Argentino:

Takie duże lodowce jak Uppsala, Agassiz, Marconi, Spegazzini, Viedma, Onelli, Moyoko i inne znajdują się w parku Los Glaciares w Argentynie, jednak duma parku jest jednym z najczęściej odwiedzanych lodowców na świecie - Perito Moreno , nie największy, ale najbardziej dostępny dla turystyki. Lodowiec ten został nazwany na cześć argentyńskiego odkrywcy, Francisco Moreno. Długość tego punktu orientacyjnego wynosi 30 km, a szerokość 4 km. Obszar pokrywy lodowej zajmuje 257 kilometrów kwadratowych. km.

Na drugim miejscu jest frekwencja Góra Fitzroy , otwarty w 1877 roku, tak samo Francisco Moreno. Wysokość góry sięga 3375 m. Turyści mogą wspiąć się na Fitzroy na kilka tras. Poziom złożoności przygód szlaku jest wybierany przez każdą osobę dla siebie. Wspinaczka jest dozwolona tylko przy dobrej pogodzie. Obok szczytu niesamowitej góry znajduje się kolejny popularny szczyt, Torre, rozciągający się na wysokość 3102 m. Trudność wspinania się na tę górę polega na kształcie przypominającym kontur igły.

Nie mniej znany naturalny obiekt Los Glaciares jest największym w kraju - Jezioro Argentino , położone u wschodnich stóp Andów. Otoczony jest ośnieżonymi szczytami gór, czasem można tu zobaczyć flamingi. Wycieczka z przewodnikiem po zbiorniku jest jedną z popularnych wycieczek po Parku Narodowym Los Glyacious, w którym to czasie można zrobić wiele pięknych zdjęć.

Flora i fauna

Na wschód od regionu lodowego rośnie las bukowy, którego głównym przedstawicielem jest cyprys. Dalej na wschód rozciąga się step Patagonii, głównie z krzewami. Na terenie Parku Narodowego Los Glyacarées są obfite:

  • brzoza notofagowa;
  • południowy buk;
  • Drimis Winter;
  • sosna górska Pumilio;
  • dekoracyjne liana, Filesia itp.

Fauna zachwyca również swoją różnorodnością. W tych miejscach znajdują się południowe skunksy, guanako, szare i argentyńskie lisy, zające i wiskozy Patagonii, południowe jelenie i inne równie ciekawe zwierzęta. W świecie ptaków występuje ponad 100 gatunków. Najczęściej spotykane są kosy, orzeł, karakara, zięba szakali i tyran w okularach. Ponadto turyści przyjeżdżają tu, aby łowić ryby sportowe.

Jak dostać się do parku narodowego?

Najlepszym sposobem na dostanie się do Los Glaciares jest miasta El Calafate , skąd ze stolicy Argentyny można latać samolotem przez 2 godziny. Z dworca autobusowego El Calafate regularnie odjeżdżają codziennie autobusy.

Możesz skorzystać z usług taksówki lub wynająć samochód w mieście, dzięki czemu rozkład jazdy nie ma wpływu na podróż. Podróż z jednej strony zajmuje około półtorej godziny. Ponadto możesz zamówić wycieczka z przewodnikiem, który zawiera transfer z El Calafate do podnóża lodowca Perito Moreno.

Гора ТорреГора ФицройЛедник Перито-Морено
Ледяная красота Лос-ГласьяресОзеро АрхентиноПредставители мира пернатых
Просторы ПатагонииРайон горы ФицройРастительный мир национального парка