Argentyńska prowincja Santa Cruz znana jest z licznych zbiorników wodnych. Najbardziej znanym z nich jest jezioro Lago Argentino. Indian plemienia teeuelche nazwie zbiornik jeziora Kelt.

Dolina gór lodowych

Zbiornik został otwarty w 1873 roku przez admirała Valentina Feilberga, który badał jego obszar wodny. To słodkowodne jezioro jest interesujące, ponieważ jego zatoki nachodzą na siebie od czasu do czasu Perito Moreno, gigantyczny lodowiec . Z tego powodu góry lodowe często mają góry lodowe różnej wielkości. Z jeziora Argentino płynie rzeka Santa Cruz, która łączy ją z Oceanem Atlantyckim.

Небольшие айсберги на водной поверхности озера Архентино

Zbiornik jest nie tylko najgłębszym jeziorem Argentyna , ale także najgłębsze na kontynencie. Całkowita objętość wód źródłowych wynosi ponad 200 milionów metrów sześciennych. Maksymalna głębokość sięga 500 m. Lago Argentino znajduje się na wysokości 187 m nad poziomem morza.

Atrakcja turystyczna

Południowy brzeg jeziora Argentino ozdobiony jest turystyczne miasteczko El Calafate . Co roku przyjeżdża tu ogromna liczba turystów, aby podziwiać niezapomniane krajobrazy jeziora i lodowca, a także łowić ryby

. Туристы на Архентино Jak się tam dostać?

Łatwiej jest dojechać do Argentino samochodem lub taksówką, ponieważ publiczność transport spacery tu dość rzadko.