Pinamar - miejscowość wypoczynkowa w Argentynie w prowincji Buenos aires . Znajduje się 340 km od stolicy. Decyzja o utworzeniu tej osady została podjęta na początku lat 40. ubiegłego wieku. W 1941 r. Zasadzono tutaj wiele roślin iglastych (głównie sosny, które nadawały miastu nazwę "sosny morskie" w tłumaczeniu) i budowę domów. W 1943 r., Uznawanej za datę założenia miasta, otwarto pierwszą publiczną plażę.

Сосны растут везде

Informacje ogólne

Miasto zostało zbudowane zgodnie z przejrzystym planem architektonicznym, którego autorem jest José Bunge. W ciągu lat, które minęły od założenia miasta, Pinamar znacznie się rozrósł, ale co ciekawe, cały ten czas rząd miasta ściśle przestrzegał tego planu. Większość domów ma otwarte ogrody.

Pinamar jest jednym z najbardziej popularnych argentyńskich kurortów; ponad półtora miliona osób odwiedza go rocznie, a to pomimo faktu, że sezon trwa tylko 3 miesiące letnie. Turystów przyciąga wiele kilometrów białe plaże , dobrze rozwinięta infrastruktura, obszerna lista świadczonych usług. Większość turystów to Argentyńczycy, stosunkowo niedawno zaczęli pojawiać się tu zagraniczni turyści.

Ночная жизнь ПинамараТипичный дом в Пинамаре

Klimat

Sezon wakacyjny Trwa od grudnia do lutego. W ciągu dnia temperatura w miesiącach letnich wynosi około + 25 ° C. W marcu najczęściej jeszcze ciepło, ale temperatura wody nie sprzyja już kąpieli. Ogólnie rzecz biorąc, turyści, którzy kiedykolwiek wypoczywali w krajach tropikalnych, zauważają, że temperatura wody nie jest bardzo wysoka w pobliżu wybrzeża Pinamar (z reguły latem ogrzewa się do + 19 ° ... 21 ° C). Zimy są stosunkowo ciepłe, po południu termometr wznosi się do poziomu + 4 ° ... 5 ° С.

W Pinamar występuje niewielkie opady, tylko około 890-900 mm na rok, a nie występują wyraźne okresy suche i mokre: średnio od 8 do 10 dni deszczowych w każdym miesiącu.

Rekreacja

Plaże Pinamar to kilometry czystego piasku, liczne kawiarnie, bary i sklepy z pamiątkami. Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Pinamar oferuje szeroki zakres działań: wędkarstwo, surfing i windsurfing, żeglarstwo, tenis, polo, golf, rugby. Możesz wybrać się na spacer w okolicy - na koniu, rowerze, motocyklu, quadzie lub pieszo.

Zabytki

Sam Pinamar to młode miasto i nie zabytki historyczne tutaj nie znajdziesz. Ci, którzy są zmęczeni wakacjami na plaży w Pinamar, mogą wybrać się na spacer po wydmach w pobliskim kurorcie Carilo lub w miejscowość uzdrowiskowa Ostenda gdzie można zobaczyć drewniany dom "Elenita", w którym Arturo Frondisi spędził wakacje w czasie swojej prezydentury, a także w domu Fernando Robeta.

ПляжЦентральный проспект города

Gdzie się zatrzymać w Pinamar?

Pinamar oferuje swoim gościom różnorodne opcje zakwaterowania - od małych przytulnych hotele typ B & B do luksusowych hoteli z prywatną plażą i basenem. Najpopularniejsze recenzje użytkowników:

  • mini-hotel Alterra Pinamar, który znajduje się w budynku dawnej galerii sztuki, pół kilometra od centrum;
  • El Tennis Pinamar Resort, który w 2015 roku był rezerwowany częściej niż jakikolwiek inny hotel Pinamar - również ze względu na dobrą lokalizację, ponieważ znajduje się zaledwie 6 minut spacerem od plaży;
  • 5 * Suites del Bosque i Aparthotel Edificio Constitución 1910 - najbardziej czczony z drogich hoteli.
  • W Pinamar można również wynająć mieszkanie w sektorze prywatnym. Oczywiście komfort będzie mniejszy, ale koszty utrzymania będą znacznie niższe.
Hotel Sardegna - один излучших недорогих отелей города

Restauracje

Jak w każdym mieście, które żyje z powodu turystyki, w Pinamar jest wiele barów, kawiarni i restauracji. Wiele z nich znajduje się praktycznie na plaży, a żeby coś zjeść, nie trzeba nawet przerywać odpocząć .

Najczęściej odwiedzane można nazwać:

  • Restauracja Tante, którą odwiedzają goście ze względu na pyszne jedzenie i duże porcje; specjalizuje się w daniach europejskich (głównie niemieckich);
  • Hiszpańska restauracja Paxapoga del Mar, która słynie z dań z owoców morza;
  • Włoska Pizzeria Palote Pizza;
  • La Gamba, gdzie można zjeść dania z ryb i najpyszniejsze desery w Pinamar;
  • Antares Pinamar, gdzie warzą własne piwo.
Ресторан Tante

Wydarzenia w mieście

Od 2003 roku odbywa się Festiwal Filmowy Pantalla Pinamar, co przekłada się na "Ekran Pinamar". Jest największy wakacje Kino europejskie na półkuli południowej. Festiwal odbywa się pod auspicjami Narodowego Instytutu Kinematografii i Sztuki Audiowizualnej Argentyny.

Zakupy

Pinamar to miejscowość wypoczynkowa i oferuje odpowiednie zakupy. W licznych sklepach położonych wzdłuż wybrzeża możesz kupić wszystko, czego potrzebujesz na wakacje na plaży, a także pamiątki .

Jak dostać się do Pinamar?

Samochodem z Buenos Aires Najszybszy dostępny jest przez RP2, RP63, RP11 i RP56. Będziesz musiał spędzić nieco mniej niż 4 godziny i przejechać 357 km. Możesz wybrać inną trasę: RN3, RP41, RP11 i RP56. Obie trasy opłacały odcinki dróg. Druga opcja zajmuje około 4,5 godziny.

Przejedź tutaj i transport publiczny . Bez strachu możesz udać się do Pinamar z Buenos Aires autobusem: siedzenia są wygodne, jest klimatyzacja, jest toaleta, a nawet oferują ciasteczka i przekąski.