W Argentyna W najbardziej na północ wysuniętej części miasta, na lewym brzegu Rio Paragwaj, znajduje się miasto Formosa (w języku hiszpańskim, Formosa).

Informacje ogólne

Miasto zostało założone w 1879 roku, 8 kwietnia. Zanim przybyli tu Europejczycy, na tym terenie żyły plemiona Indian Wichi i Toba. Miasto otrzymało swoją nazwę od starego hiszpańskiego słowa hermosa, co oznacza "piękne". Ta definicja została nadana zakolu rzeki przez kolonizatorów, którzy poszukiwali legendarnych skarbów Sierra de Plata (Góry Srebrne).

Formosa w Argentynie jest centrum administracyjnym prowincji o tej samej nazwie i największym mieście. Znajduje się na wysokości 57 m nad poziomem morza. Główną działalnością tutaj jest produkcja i przetwarzanie produktów rolnych, w szczególności bawełny i drewna. Liczba mieszkańców wynosi 198074 osób, w ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost liczby ludności.

Najpopularniejszy lokalny wakacje tutaj są:

 • Fiesta del Río - Dzień Rzeki, obchodzony w listopadzie;
 • Fiesta de la Virgen de la Catedral - uroczystość poświęconą Katedrze Matki Bożej, która odbyła się 16 lipca;
 • Carneval - Carnival, który odbywa się w lutym;
 • Día de la Fundación - City Day, świętuj to 8 kwietnia.
ГородНабережная

Klimat w wiosce

Formosa jest zdominowany przez subtropikalny wilgotny klimat. Charakteryzuje się suchym latem z maksymalną temperaturą do 45 ° C i porą deszczową w zimie przy minimalnej temperaturze 12 ° C.

Średnie roczne opady wynoszą 1000 mm, a średnia temperatura wynosi 21 ° C.

Co jest ciekawego do zobaczenia w mieście?

Formoza w Argentynie jest zdominowana przez nowoczesną architekturę. Na jego tle znajduje się kilka budynków zbudowanych pod koniec XIX wieku. Również w mieście znajdują się parki naturalne, muzea , fontanny i inne przedmioty:

 1. Iglesia Catedral Nuestra Señora del Carmen - Katedra, która znajduje się w centrum miasta, działa przez cały dzień i jest jednym z głównych obiektów w mieście.
 2. Costanera de Formosa - molo, które jest krańcowym punktem przed granicą z Paragwajem. Oto piękna promenada, która jest szczególnie imponująca wieczorem.
 3. Fuente De Aguas Danzantes to tańcząca fontanna z wielobarwnymi światłami i różnymi melodiami.
 4. Campo La Carmela to ranczo, na którym można jeździć konno, spróbuj lokalne potrawy i obserwuj dzikie zwierzęta.
 5. Laguna Oca - rezerwat biosfery na stawie. Tutaj możesz oglądać ptaki, pływać łódką, odwiedzić lokalną wyspę, ugotować grilla.
 6. Museo Historico Regional Juan Pablo Duffard to muzeum historyczne, w którym można zobaczyć, jak miasto się rozwijało.
 7. Casa de la Artesania to galeria sztuki z domowymi dekoracjami wykonanymi przez mieszkańców.
 8. Plaza San Martin to główny plac w mieście, w którym odbywają się targi i koncerty. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc wśród ludności.
 9. Herradura to rezerwat przyrody o dziewiczej przyrodzie, zamieszkany przez dzikie zwierzęta (kajmany, małpy). Tutaj możesz łowić ryby, grillować lub jeździć po jeziorze.
 10. Formosa desde el Agua - wycieczka wzdłuż rzeki, gdzie przewodnicy pokażą najpiękniejsze miejsca. W stawie jest dużo ryb, które ptaki chętnie łapią.
Биосферный заповедник Laguna OcaЗаповедник Herradura
Исторический музейКафедральный собор

Gdzie osiedlić się w mieście?

Na Formozie jest ich kilka hotele gdzie się zatrzymać na noc. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Howard Johnson Hotel & Casino to czterogwiazdkowy hotel z ogrodem z basenem, restauracją z systemem bufetu, siłownią, parkingiem i gabinetem masażu.
 2. Asterión Hotel - Turismo y Negocios to trzygwiazdkowy hotel z basenem i tarasem do opalania. Są pokoje dla osób niepełnosprawnych.
 3. Hotel Regina to 2-gwiazdkowy hotel. Zwierzęta są dozwolone w zakładzie, parking i internet są wliczone w cenę.
 4. Casa Grande Apart Hotel to luksusowy hotel. Jest spa, solarium, centrum fitness, apartamenty dla nowożeńców i restauracja.
 5. Residencial Costanera to nowoczesny hotel z biurem informacji turystycznej i pralnią. Pokoje są ogrzewane i klimatyzowane.
Гостиница

Gdzie zjeść przekąskę w mieście Formosa?

We wsi znajduje się duży wybór restauracji, pubów, kawiarni i klubów nocnych. Tutaj znajdziesz miejsca na spotkania biznesowe, dla dzieci i romantyków. Najczęściej odwiedzane z nich to:

 • La Ribera - restauracja z dużym wyborem dań, która specjalizuje się w kuchni kontynentalnej;
 • El tano marino - restauracja przygotowuje dania kuchni międzynarodowej, ma świetną atmosferę i przyjazny personel;
 • Santa Salta - jest bogata karta win, restauracja specjalizuje się w lokalnych deserach;
 • Restauracja Los Aromos - restauracja przygotowuje tradycyjne dania kuchni argentyńskiej, ceny są przystępne, a porcje są smaczne i duże;
 • Restauracja Deck Resto serwuje dania kuchni południowoamerykańskiej, a stamtąd można podziwiać wspaniałe widoki.

Wybierając produkt spożywczy, pamiętaj, że powinieneś skupić się nie tylko na kuchni, ale także na specjalizacji. Również doświadczeni podróżni polecają rezerwację stolika z wyprzedzeniem.

Ресторан

Jak dostać się do miasta?

Formosa ma międzynarodowy charakter lotnisko , z którego można łatwo dojechać taksówką lub autobusem. Także tutaj jest stacja kolejowa, która łączy osadę z wieloma miastami w kraju. Samochodem można dojechać drogą RP90, RN11, RN81 i RP1, a na statku - wzdłuż rzeki.