Villa la Angostura to małe i bardzo malownicze miasto w górach Patagonia , kraina lasów, gór, rzek i jezior, czasami określana jako "Ogród Patagonii". Jeśli zdecydujesz się spędzić wakacje w Argentyna , Villa la Angostura to doskonała opcja, która zachwyci swoim pięknem i różnorodnością.

Lokalizacja

Miasto leży na południu prowincji Neuquen , na północno-zachodnim wybrzeżu jeziora Nahuel-Uapi, na terytorium o tej samej nazwie Park Narodowy i obok Rezerwat przyrody Los Arrayanes . Najbliższe miasta - San Martin de los Andes i San Carlos de Bariloche . Villa La Angostura znajduje się na wysokości około 800 m npm, otoczona górami na wysokości 1500-2000 m npm

Вид на Вилла-ла-Ангостура с Серро-Байо

Klimat w Villa La Angostura

Miasto ma raczej łagodny mikroklimat. W lecie jest ciepło i słonecznie, termometr po południu pokazuje od + 18 ° C do + 25 ° C Nocą, czasami temperatura powietrza spada do +2 .. + 9 ° C. W zimie może padać śnieg i obniżać temperaturę do -5 ° C.

Природа в городе

Zabytki i rekreacja w mieście

Villa la Angostura jest dziś bardzo popularnym celem turystycznym, ponieważ istnieją tu doskonałe możliwości zróżnicowane wakacje przez cały rok. Przyjrzyjmy się, co możesz zrobić, odwiedzając miasto:

 1. Aktywny wypoczynek. Możliwości rekreacyjne obfitują, na przykład, wędkarstwo sportowe, pływanie łódką lub rowerem, piesze wycieczki po mieście lub podbój górskich szczytów. Wybór zajęć zależy od pory roku. Zimą wakacje w górach i na nartach stają się najpopularniejszymi kierunkami turystycznymi ze względu na obecność w bezpośrednim sąsiedztwie. ośrodek narciarski Cerro Bayo . Latem preferowane jest pływanie w lokalnych jeziorach i rzekach, łowienie ryb i jazda konna.
 2. Лодочная пристань
 3. Ekoturystyka. Niezwykłe piękno przyrody jest również bardzo atrakcyjne dla przyjeżdżających tu turystów. Ciekawe miejsca w pobliżu Villa la Angostura można rozważyć:
  • Półwysep Ketriue;
  • Park Narodowy Los Arrayanes;
  • przełęcz kardynała Zamory;
  • malownicze miasto Bariloche, położone 1,5 godziny stąd;
  • Wulkan Cerro Bayo;
  • Jezioro Correntozo.
  Заповедник Лос-Арраянес

  Zwróć szczególną uwagę na popularną trasę turystyczną o nazwie "Seven Lakes Road". Będziecie świadkami piękna jezior Nahuel Huapi Perito moreno , Correntozo i inni, zobaczysz wspaniałe panoramy okolicy i budynki gospodarcze.

  Дорога семи озер

  Drugą najpopularniejszą trasą jest zwiedzanie Belvedere Hill i wodospadów Inakayal.

  Водопад Инакайал
 4. Spacer po mieście i inspekcja zabytków architektury. W Villa La Angostura zobaczysz piękne domy w stylu alpejskim, możesz odwiedzić kaplicę Wniebowzięcia NMP i rezydencję Messidor, zaprojektowaną przez słynnego miejscowego architekta Alejandro Bustillo.
По улицам города

Zakwaterowanie i wyżywienie w Villa La Angostura

Znajdziesz w mieście przyzwoity wybór hoteli, kawiarni i restauracji, zaprojektowany z myślą zarówno o skromnych gościach, jak i najbardziej wymagających gościach. Top 5 najlepszych hoteli w mieście to Antuquelen Hosteria Patagonica, Las Balsas Gourmet Hotel & Spa, Casa del Bosque Apart & Suites, Luma Casa de Montana i Sol Arrayan Hotel & Spa.

Гостиная в отеле Sol Arrayan Hotel & Spa

Restauracje i kawiarnie Viejos Tiempos, Tematyco i Tinto Bistro są uważane za najbardziej atrakcyjne z punktu widzenia kuchni i usług.

Кафе Tinto Bistro

Jak się tam dostać?

Aby zwiedzić miasto Villa la Angostura, najwygodniejszym sposobem jest polecieć z Moskwy na lotnisko w mieście San Carlos de Bariloche (Lot trwa około 24 godzin). Do miejsca docelowego potrzebujesz półtorej godziny, aby dotrzeć samochodem (70 km). Możesz także dostać się do miasta samochodem z pobliskiego Osorno w Chile.

Район Ла Ангостура в Аргентине