Na zachodzie Argentyna jest najstarszy park narodowy kraju - Nahuel-Huapi. Jego terytorium przecina kilka stref klimatycznych, co znacząco wpływa na różnorodność biologiczną. Odwiedź, warto zobaczyć na własne oczy całe bogactwo roślin i naturalnego świata Argentyny.

Historia parku Nahuel-Uapi

Według naukowców osadnictwo rozpoczęło się około 11 tysięcy lat temu. Historia Parku Narodowego Nahuel-Uapi związana jest z nazwą słynnego odkrywcy Francisco Moreno. Za swoje usługi otrzymał od rządu 75 metrów kwadratowych. km zarezerwowanej ziemi. W 1903 r. Naukowiec zwrócił ziemie państwu, a już w 1934 r. Przekształcono je w strefę ekologiczną.

Jego nazwa została nadana Parkowi Narodowemu Nahuel-Uapi na cześć jeziora o tej samej nazwie, na którego brzegach została pokonana. W tłumaczeniu z lokalnego języka jego nazwa oznacza "gniazdo jaguara".

Położenie geograficzne parku Nahuel-Uapi

Ten obszar ochrony leży na granicy prowincji Río Negro i Neuquén . Zajmuje powierzchnię 7050 metrów kwadratowych. km, który rozciąga się wzdłuż granicy Argentyny z Chile. Terytorium Navel-Huapi dzieli się na trzy strefy o różnym stopniu ochrony, w tym:

 • bezpośrednio park o powierzchni około 474,352 ha o wysokim poziomie ochrony;
 • rezerwat narodowy o powierzchni 160 686 hektarów z mniej ścisłą ochroną;
 • Krajowe rezerwy Zona Centro i Zona Gutierrez.

Naturę Parku Narodowego Nahuel-Uapi stanowią jeziora, niedostępne lasy i majestatyczne góry, których wysokość dochodzi do 3500 m. Po jednej stronie są lasy waldiwskie, z drugiej - Patagońskie stepy . Na północy sąsiaduje park Lanin Park . Po drugiej stronie jeziora znajduje się Naul-Uapi Park Narodowy Los Arryanes .

Природа парка Науэль-Уапи

Nahuel Huapi Park Atrakcje

Na terenie tego chronionego obszaru znajduje się wiele obiektów przyrodniczych, które zasługują na szczególną uwagę. Przyjeżdżając do Naue-Uapi, koniecznie patrz:

 • wymarły wulkan Tronadore , który pomimo swojego stanu, okresowo wytwarza odgłosy zastraszające;
 • Lodowce zsuwające się z gór;
 • wysokogórskie jezioro Frias, wypełnione wodą z górskich mas śnieżnych;
 • Jezioro Nahuel-Huapi, uderzające w jego piękno i imponujące rozmiary.
Вид на достопримечательности парка Науэль-Уапи

Według legend, Nauelito, lokalna wersja Loch Ness Monster, mieszka w jeziorze. W lokalnych sklepach można znaleźć duży wybór pamiątek z wizerunkiem tego potomka dinozaurów.

Relaks w parku Nahuel-Uapi

Zwiedzanie tej strefy ochrony przyrody jest fascynujące zarówno zimą, jak i latem. Największy napływ turystów obserwuje się od grudnia do stycznia. W tym czasie w Parku Narodowym Nahuel Huapi popularne są następujące klasy:

 • jazda konna;
 • wyścigi na rowerach górskich;
 • spacery kajakami, kajakami i kajakami;
 • nurkowanie;
 • wspinaczka skałkowa.
Катание на лодке в парке Науэль-Уапи

Zwolennicy ekoturystyki spacerują po parku, poznają jego naturę i poznają maleńką kupkę jelenia. Fani emocji wyruszają w przygodę na statku Modesta Victoria, na którym niegdyś płynął Che Guevara. Zimą większość odwiedzających Park Narodowy Naul-Uapi przybywa na zbocza Cerro Catedral, skąd można jeździć na nartach.

Odwiedzający są organizowani przez centrum turystyczne San Carlos de Bariloche , położony na jednym z brzegów jeziora Nahuel-Uapi.

Озеро Науэль-Уапи

Jak dostać się do parku Nahuel Huapi?

Ten obszar chroniony znajduje się na zachodzie Argentyny, prawie na granicy z Chile. Odległość od Buenos Aires do Nauel-Uapi jest ponad 1500 km, więc bezpieczniej i praktyczniej jest dostać się tutaj samolotem. Codziennie ze stolicy startują samoloty linii lotniczych Aerolineas Argentinas i LATAM Airlines, które w 2,5 godziny lądują w lotnisko miasto San Carlos de Bariloche. Jest to godzina jazdy od parku.

Dla turystów, którzy preferują samochód transport , należy podążać za autostradami RN5 lub RN237. W takim przypadku podróż trwa dłużej niż 16 godzin.

Дорога к парку Науэль-Уапи