W niesamowitym Argentyna jest wiele naturalnych atrakcje i unikalne miejsca. Szczególnie popularny wśród nich jest chroniony park narodowy Lago Puelo. Turystów przyciąga piękna sceneria wyżyn Patagonia i niesamowicie piękne jeziora i rzeki, w tym niebieskie jezioro Puelo.

Naturalne cechy parku

Rezerwat Narodowy Lago Puelo znajduje się w północno-zachodnim regionie prowincji Chubut na terytorium Patagonii. Całkowita powierzchnia parku wynosi 277 metrów kwadratowych. km, a jego maksymalna wysokość nad poziomem morza sięga 200 m. Klimat tego regionu jest nieco zimny i wilgotny, podczas zimy występują częste opady śniegu. Lago Puelo zostało stworzone, aby chronić i chronić wyżyny Andów i ekologiczne regiony Patagonii. Oficjalnie zadeklarowane park narodowy i włączone do niezależnej rezerwy w 1971 r.

Девственная природа Лаго Пуэло

Jezioro Puelo

Strefa górska, na której znajduje się park, zmieniła się pod wpływem lodowców, które utworzyły wiele rzek i jezior. Jedna z nich, Lake Puelo, obejmuje niewielki obszar górski, około 10 km na wschód od granicy z Chile. Park Narodowy został nazwany na cześć tego zbiornika. Wysoki poziom opadów lodowcowych nadaje mu bogaty niebieski kolor. Maksymalna głębokość jeziora wynosi około 180 m, a obszar Puelo charakteryzuje się dość ciepłym i umiarkowanym klimatem o średniej rocznej temperaturze 10-11 ° C.

Озеро Лаго Пуэло

Co jeszcze zobaczyć w parku?

Głównym przedstawicielem świata roślin są lasy deszczowe Avelano, Ulmo, Lingue i innych. Często występuje egzotyczna roślina - róża Mosqueta. Na terytorium Lago Puelo można zobaczyć rudego lisa, pumę i wiele różnych ptaków. W jeziorze Puelo są różne rodzaje pstrągów.

Oprócz ogromnej różnorodności zwierząt i roślin w parku, turyści mogą zapoznać się ze sztuką skalną pozostawioną przez pierwszych osadników. Teraz plemiona społeczności Mapuche zamieszkują wschodnią część rezerwatu.

Удивительные представители флоры

Jak dostać się do parku narodowego?

Unikatowy obszar chroniony najlepiej pozostawić w mieście Lago Puelo, które znajduje się około 4 km od punktu orientacyjnego. Najszybsza trasa przebiega wzdłuż trasy RP16. Samochodem można dojechać w około 10 minut. Turyści, którzy chcą poznać niesamowitą argentyńską przyrodę, mogą udać się do pieszego wycieczka Park znajduje się także przy drodze RP16. Taki spacer w czasie zajmie około godziny.

Просторы парка