Argentyna - jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów na świecie, w którym przeplatają się strefy klimatyczne, piękne krajobrazy, unikalna flora i fauna, lodowce i wodospady, góry i słone bagna. W kraju jest ponad 30 parków narodowych . Jednym z najczęściej odwiedzanych jest trzeci co do wielkości rezerwat Patagonia - Lanin Park, położony u podnóża wulkanu o tej samej nazwie, w prowincji Neuquén .

Cechy rezerwy

Park Narodowy Lanin został założony w 1937 roku w celu zachowania wyjątkowego ekosystemu z ogromną różnorodnością lokalnej flory i fauny. Terytorium strefy chronionej zajmuje 3,8 metra kwadratowego. km. Rosną tutaj dość rzadkie gatunki drzew, takie jak leśna araukaria. Ich owoce mogą być zbierane tylko przez tubylców, ponieważ drzewo to jest uważane za święte dla plemion Mapuche. W wielu rzekach występują różne rodzaje pstrąga i łososia, aw puszczy występuje ogromna liczba rzadkich zwierząt. Ulubionym turystą jest mała kupka jelenia.

Территория парка Atrakcje

Główną ozdobą parku narodowego jest wulkan Lanin, ponieważ tylko góry mogą być lepsze niż wulkany. Jest interesujący ze względu na stożkowaty wierzchołek. Ten Starovolcan znajduje się na granicy Argentyny i Chile, będąc częścią dwóch rezerwatów narodowych: argentyńskiego Lanina i chilijskiego Villarrica. Dokładna data ostatniej erupcji nie jest znana, przyjmuje się, że była ona nie więcej niż 10 000 lat temu. Wulkan Lanin jest uważany za symbol prowincji Neuquén, jest wspomniany w hymnie i jest przedstawiony na fladze.

Вулкан Ланин

Kolejnym nie mniej interesującym widokiem na park jest jezioro o ciekawej nazwie Echulafken, położone u podnóża wulkanu. "Echulafken" z języka plemion indiańskich Mapuche dosłownie tłumaczy się jako "wysokie jezioro", podobnie jak nad innymi sąsiednimi jeziorami. Głębokość tego zbiornika w niektórych miejscach sięga 800 m. Większość turystów odwiedza Park Lanin właśnie od strony Jeziora Echulafken. Z przeciwnej strony, wspinacze, głównie wspinacze, wspinając się na wulkan Lanin. Z niewielkiej góry, która znajduje się obok biura parku, można podziwiać wspaniałe widoki na wulkan i jezioro Tromen.

Побережье озера Эчулафкен, покрытое вулканическим песком Jak dostać się do parku narodowego?

Około 3 km od rezerwatu jest niewielka Miasto San Martín de los Andes . Stąd do Lanin Park są 2 szlaki: Juez de la Paz Julio Cesar Quiroga i RP19. Samochód można dojechać w około 10 minut. Jeśli chcesz iść pieszo wycieczka na obrzeżach, a następnie na drodze do rezerwatu będzie musiał spędzić około godzinę.

Бескрайние просторы