W Argentyna turystyka w ciągu ostatnich dwudziestu lat rozwija się bardzo dynamicznie. Dotyczy to w szczególności takiego kierunku jak ekoturystyka. Różnorodność stref klimatycznych i bliskość wielkich Andów zapewniły Argentynie wiele naturalnego piękna zabytki . Są to góry, lodowce, przełęcze, lasy i stawy, na przykład jezioro Lakar.

Znajomość z jeziorem

Lakar jest zbiornikiem wodnym pochodzenia lodowcowego. Geograficznie znajduje się w Andach Patagońskich, w prowincji Argentyny Neuquén . Od północno-zachodniej strony Lakar jest Miasto San Martín de Los Andes , najbardziej turystyczne miejsce w okolicy.

Samo jezioro jest stosunkowo niewielkie, ma tylko 55 metrów kwadratowych. km, znajduje się na wysokości około 650 m nad poziomem morza. Badania wykazały, że jego maksymalna głębokość wynosi 277 m, a średnia wynosi 167 m. Rzeka Uaum płynąca z jeziora dalej wpada do jeziora Piriueiko.

Озеро Лакар Co zobaczyć?

Turyści przyjeżdżają tu przez cały rok, głównie do łowienia ryb, co jest po prostu doskonałe. Ponadto zaoferuje się turystykę wzdłuż wybrzeża, jazdę na rowerze, aktywny wypoczynek na jeziorze. Nie zapomnij o łodziach, skuterach, kajakach itp. W San Martín de Los Andes oraz w niektórych innych miejscach na wybrzeżu są wyposażone centra rekreacyjne, w których można doskonale odpocząć od cywilizacji i cieszyć się przyrodą.

Виды отдыха

Jak dostać się do jeziora Lakar?

Miasto San Martín de Los Andes jest najwygodniejsze do lotu samolotem Buenos Aires . Z lotniska na wybrzeże jest autobus i taksówka, w odległości około 25 km. Jeśli podróżujesz sam samochodem, spójrz na współrzędne: 40 ° 11 'S. i 71 ° 32'W.

Do miasta można dojechać autobusem na autostradzie z miasta Junín de los Andes lub jako część grupy turystycznej przez długi czas wycieczka na jeziorach Argentyny.