Argentyna znany na całym świecie ze swoich wspaniałych miast turystycznych, które starają się pozyskać dużą liczbę podróżnych. San Martín de los Andes to wspaniałe miejsce pomiędzy górami i jeziorem. Ma przyjazną atmosferę, utrzymuje świeże powietrze iglaste i jest pełna miejsc dla ciekawych zajęć rekreacyjnych.

Informacje ogólne

Miejscowość wypoczynkowa San Martin de los Andes znajduje się w prowincji Neuquen u stóp wielkich Andów. Góry chronią go przed porywistym wiatrem, charakterystycznym dla innych obszarów Argentyny. Wybrzeża kurortu są przepłukane przez wspaniałe jezioro lacar . San Martin de los Andes zajmuje miejsce głównego centrum turystycznego i stolicę departamentu Lacar. Jest to także jedyna osada w pobliżu ogromnej Park Narodowy Lanin .

Większość mieszkańców pochodzi Buenos aires . W sumie miasto ma 25 tysięcy osób. Ich główną działalnością jest świadczenie usług turystom. Miasto porusza się samochodem lub motocyklem. Transport publiczny rzadko chodzi.

Набережная Centro Civito

Warunki pogodowe

Każdej porze roku w mieście towarzyszą zmiany warunków pogodowych. Na przykład w zimie spada dużo śniegu, a temperatura powietrza jest średnio równa + 2 ° С. W tym samym czasie w zimie rejestrowane są najniższe opady. Między marcem a grudniem pada codziennie w San Martin de los Andes, ale krótkoterminowo. Najsilniejsze burze występują w sezonie jesiennym.

Latem miasto jest ciepłe i słoneczne, ale w nocy temperatura może spaść do + 10 ° C. W czasie upałów często występują silne wiatry w mieście. Najlepszy czas na rekreację turystyczną w San Martin de los Andes są liczone miesiące od kwietnia do września.

Трасса для катания на лыжах в горной местности города

Co robić?

W małym, przytulnym i pięknym mieście San Martin de los Andes można łowić ryby, jeździć na nartach, wędrować po górach i łodzią po wspaniałym jeziorze Lacar. Te ostatnie są zwykle organizowane przez lokalne biura podróży, z których najlepszym jest Secretaria de Turismo (centrum). Ten kurort jest idealny dla turystów, którzy są zmęczeni miejskim zgiełkiem.

Ulubioną wieczorną atrakcją dla gości miasta były romantyczne spacery po centralnej promenadzie Centro Civito. Ma kilka rzeźb, dobrych kafeterii, sklepów i sklepów, dzięki czemu można usiąść i podziwiać piękne naturalne krajobrazy jeziora.

Прогулка на лодке по озеру

Gdzie się zatrzymać?

Zakwaterowanie w San Martín de los Andes jest drogie, jeśli porównać je z innymi wypoczynkowe miasta Argentyny . Mieszkańcy wynajmują małe domy do wynajęcia (około 100 USD za osobę), nie oferując długoterminowej opcji najmu. W lokalnych hotelach zakwaterowanie jest tańsze, ale miejsca trzeba rezerwować z wyprzedzeniem z powodu zatłoczonych. Apart-hotele, które znajdują się na stokach górskich iw pobliżu jeziora, cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Najlepsze hotele w San Martin de los Andes to:

  • Cabanas Huella Blanca 4 *;
  • Cabanas Arco Iris 4 *;
  • Rio Hermoso Hotel 5 *.
Cabanas Arco Iris

Catering w mieście

W San Martin de los Andes znajduje się wiele przytulnych lokali, w których można dobrze się bawić z dużą firmą i skosztować pysznych narodowych potraw. Najpopularniejsze wśród turystów to:

  1. Unser Traum - doskonała kawiarnia w centrum, gdzie można spróbować niesamowitych francuskich deserów.
  2. El Meson de la Patagonia - ta elegancka restauracja znajduje się nad brzegiem jeziora. Serwuje świeże owoce morza. W menu znajdziesz śródziemnomorskie i narodowa kuchnia argentyńska .
  3. La Nueva Barra to świetne miejsce na rodzinny obiad. Restauracja serwuje dania kuchni argentyńskiej i południowoamerykańskiej.
  4. W tych instytucjach ceny są rozsądne i zgodne z jakością. Średnio pełny posiłek dla jednej osoby kosztuje 25-40 USD.
Unser Traum

Jak się tam dostać?

Buenos aires i San Martin de los Andes dzieli ponad 1500 km, więc będziesz musiał podróżować ze stolicy do miasta turystycznego. Możesz wziąć pociąg do Viglia Traful, a po zmianie na autobus, który zabiera Ci 35 minut do pięknego kurortu San Martín de los Andes.

Туристический поход по Андам