W sercu Argentyna znajduje się miasto Cordoba, które otacza bujną roślinnością i arcydziełami architektury kolonialnej. Warto zwrócić uwagę, że tutaj obok kameralnych domków mieszczą się supernowoczesne budynki i urocze sklepy z pamiątkami - z modernistycznymi centrami handlowymi. Istnieją dwie wersje nazwy miasta - Cordoba lub Cordoba - i oba są prawdziwe.

Historia Kordoby

Aż do początku ery kolonizacji na terytorium Kordoby żyli Indianie z plemienia Comechingon (Comechingones). Odkrycie tej części kraju jest ściśle związane z nazwą hiszpańskiego konkwistadora Jeronimo Luisa de Cabrera.

Dalsza historia Kordoby jest następująca:

 • 1599 r. - w mieście powstała pierwsza reprezentacja jezuitów;
 • 1613 - założony National University of Cordoba który jest jednym z największych uniwersytetów w Argentynie;
 • 1776 - Kordoba jest częścią wicekrólestwa Rio de la Plata;
 • 1816 - miasto staje się częścią niezależnego państwa Argentyny;
 • druga połowa XX wieku - Kordoba staje się centrum krajowego przemysłu lotniczego.
Университет Кордовы (Universidad Nacional de Córdoba)Новая часть города КордоваУлицы Кордовы

Położenie geograficzne i klimat Kordoby

Ze względu na to, że miasto to zostało nazwane od hiszpańskiej Kordoby, wielu turystów nie wie, jakie to miasto i gdzie się znajduje. Aby zrozumieć, gdzie znajduje się miasto Kordoba, należy ocenić jego położenie geograficzne. Znajduje się w regionie Pampas. Obok znajdują się wzgórza Sierras Cordobesas i rzeka Sikuya. Od stolica argentyny Kordoba jest oddalona o 700 km.

Kordowa i jej prowincja znajdują się na wysokości około 350-550 m nad poziomem morza. Ta część kraju ma subtropikalny klimat oceaniczny, więc często pada w Kordobie. W całej historii śnieg padał tu tylko kilka razy.

Klimat Kordoby pozwala na całoroczne zbieranie plonów. Jednak ostatnio sytuacja ekologiczna w mieście pogorszyła się z powodu silnego zanieczyszczenia powietrza gazem i zanieczyszczenia rzeki Sykuya.

Zabytki Kordoby

Kordoba jest jednym z najpiękniejszych argentyńskich miast, jej zdjęcia można znaleźć poniżej. Bujna roślinność i wilgotny klimat nigdy nie przeszkodziły w budowie arcydzieł architektury i budowie parków. Kordowa, podobnie jak sama Argentyna, powinna zostać odwiedzona, aby zobaczyć co następuje zabytki :

 • Bazylika Santa Domingo , pomalowana na delikatny różowy kolor;
 • Katedra , która przez cztery wieki służyła jako ozdoba dla Kordoby;
 • Paseo del Buen Pastor to centrum kulturalne, które służy jako miejsce różnych wystaw i imprez rozrywkowych;
 • Jezuita i misje w Kordobie zawarte w Lista światowego dziedzictwa UNESCO ;
 • Budynek Centro Cívico de Córdoba - Administracja rządu Córdoby;
 • miasto Villa Carlos Paz , położone w prowincji Cordoba;
 • Kościół jezuicki , wykonany w stylu gotyckim;
 • Park Sarmiento , położony nad brzegiem zbiornika w cieniu rozłożystych drzew;
 • Stadion Mario Alberto Kempes .
Стадион Марио Альберто КемпесаБазилика Санто-ДомингоГород Вилья-Карлос-Пас в провинции Кордова
Здание правительства Кордовы (Centro Cívico de Córdoba)Иезуитская церковь в КордовеИезуитский квартал и миссии Кордовы
Кафедральный собор в Кордове (Iglesia Catedral de Córdoba)Культурный комплекс Paseo del Buen PastorПарк Сармьенто

Atrakcje w Kordobie, których zdjęcia możecie znaleźć poniżej - to nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzić to argentyńskie miasto. Oprócz wycieczek W mieście Cordoba i jego okolicach wielu turystów cieszy się dużą popularnością wśród turystów festiwale . Wielu obcokrajowców przyjeżdża tutaj, aby dostać się na festiwal muzyki ludowej, piwa lub pszenicy.

W weekendy w mieście odbywają się targi rolnicze i rzemieślnicze, na których sprzedawane są produkty lokalnych rzemieślników. W dni powszednie pamiątki i upominki Możesz kupić w sklepach Kordoba.

Transport w mieście

Kordoba jest jedną z największych osad w Argentynie, dlatego z transportem tutaj nie ma problemów. Istnieje rozwinięty transport kolejowy, który łączy miasto z Buenos Aires. W pobliżu Kordoby jest międzynarodowy lotnisko regularne loty z dużych miast w Argentynie i innych krajach.

W mieście można podróżować środkami transportu publicznego. W sumie istnieje 60 linii autobusowych i 35 tras trolejbusowych. Co ciekawe, część wózka została wyprodukowana w Rosji. W pobliżu Kordoby wygodniej jest podróżować autobusem.

Zakwaterowanie

W Kordobie, podobnie jak w całej Argentynie, duża liczba hotele których zdjęcia znajdziesz w galerii artykułów. Tutaj możesz zatrzymać się w modnym luksusowym hotelu lub w niedrogim hotelu, takim jak B & B (Bed & Breakfast). Turyści, którzy przyjeżdżają do tego przytulnego miasta zwykle zatrzymują się w następujących obiektach:

 • Hotel Alex;
 • Hotel de la Cañada;
 • Sheraton Cordoba;
 • Azur Real Hotel Boutique;
 • Holiday Inn;
 • Zarezerwuj Hotel Quorum Golf.
Отель Alex HotelОтель Azur Real Hotel BoutiqueОтель Book Hotel Quorum Golf
Отель de la CañadaОтель Holiday InnОтель Sheraton Cordoba

Restauracje i kuchnia Kordoby

W wielu restauracjach w Kordobie, pełnowartościowa kuchnia zaczyna działać bliżej nocy. Innym razem można jeść empanadas (dobre ciasta) lub grillowane kiełbaski z sosem chimichurri. Lokalne instytucje specjalizują się w następujących rodzajach kuchni:

 • Włoski (restauracja San Honorato, La Mamma);
 • Morze Śródziemne (El Papagayo);
 • Argentyńczyk i Ameryki Południowej (Crudo, Gordó, La Revolución).
Ресторан San HonoratoРесторан CrudoРесторан El Papagayo
Ресторан GordóРесторан La MammaРесторан La Revolución

Jak dostać się do Cordoby?

Ingenheero Ambrosio Taravella Airport znajduje się 10 km od Kordoby. Samoloty z innych miast w Argentynie lądują codziennie w Kordobie. Tutaj możesz również wziąć samolot, który Cię zabierze Peru , Chile, Boliwia i Brazylii. Aby odbyć lot transatlantycki, musisz dokonać transferu do Santiago (Chile) lub Buenos Aires.

Ze stolicy Argentyny do Kordoby można dojechać pociągiem. Podróż trwa nie dłużej niż 17 godzin, a koszt biletu wynosi około 50 ARS (3,5 USD).

Aby dojechać do miasta samochodem, jedź autostradą Cordoba - Villa Maria, a także trasami numer 19, 20 lub 36. Drogi te łączą Cordoba z Buenos Aires, Salta i inne miasta Argentyny.

Международный аэропорт Инхеньеро Амбросио ТаравельяОкрестности Кордовы