Jeden z najjaśniejszych i najbardziej popularnych wypoczynkowe miasta Argentyny jest salta. Malownicze ulice, egzotyczna przyroda, stare budynki i budowle co roku przyciągają coraz więcej turystów.

Informacje ogólne

Salta (Salta) - stolica prowincji o tej samej nazwie Argentyna . Osada jest ósmym co do wielkości miastem w kraju, jest domem dla ponad 500 tysięcy osób.

Data założenia Salta to 16 kwietnia 1582 r. Zgodnie z ideą założyciela Hernando de Lerma, miasto miało stać się punktem tranzytowym po drodze Buenos aires do Lima . Jednak dobre położenie w tym czasie jeszcze niewielkiej osady służyło jej szybkiemu rozwojowi gospodarczemu. Obecnie istnieje wysoki poziom rozwoju żywności, rafinacji ropy naftowej, przemysłu lekkiego i turystyki.

Warunki pogodowe

Salta ma subtropikalny klimat, więc nagłe zmiany temperatury w różnych porach dnia i roku nie są tu rzadkością. Latem termometr osiąga temperaturę + 38 ° C w ciągu dnia, a zimą - + 18 ° C. Okres od grudnia do marca to pora deszczowa.

Główne atrakcje Salty w Argentynie

Głównymi atrakcjami miasta i popularnych atrakcji turystycznych są:

 1. Katedra (Catedral de Salta), znajdująca się na centralnym placu. Budowla religijna słynie ze złoconego ołtarza wykonanego przez Louisa Georgie. W budynku katedry znajduje się muzeum, reprezentujące pracę lokalnych i zagranicznych rzemieślników, a także meble i odzież.
 2. Catedral de Salta
 3. Katedra św. Franciszka (Iglesia de San Francisco) jest najstarszym kościołem w mieście. Rozpoczęli budowę budynku w 1625 roku, ale dopiero w 1870 roku uzyskał on swoją ostateczną formę. Świątynia słynie z posągów Chrystusa Cudotwórcy i Maryi Panny: uważa się, że leczy choroby.
 4. Iglesia de San Francisco
 5. Ratusz (Salta Ayuntamiento) - budynek zbudowany w 1626 roku. Teraz budynek jest zarezerwowany dla Northern Historical Museum. Jego ekspozycja obejmuje przedmioty sztuki i religii, broń, monety, skrzynki i wiele innych związanych z życiem pierwszych mieszkańców tego miejsca. Na najwyższym piętrze budynku znajdują się przedmioty z epoki kolonialnej, a także rzeczy związane z transportem, historią i architekturą Salty.
 6. Сальта Ayuntamiento
 7. Klasztor San Bernardo (Monasterio de San Bernardo) - National Monument of Argentina. Ten budynek jest jednym z najstarszych w mieście. Szacowany okres jego budowy sięga końca XV - początku XVI wieku.
 8. Monasterio de San Bernardo
 9. Dom Uribura (Museo Histórico José Evaristo Uriburu) to posiadłość, która wcześniej była własnością dwóch prezydentów tego kraju. W 1948 r. Dom został przeniesiony do rządu i przekształcony w muzeum. Teraz są obrazy, ubrania, meble i inne przedmioty sztuki.
 10. Plac 9 lipca (Plaza 9 de Julio) znajduje się w centrum miasta i jest ozdobiony zabytkowymi budynkami i rzeźbami. Oto pomnik Juana Antonio Alvareza, otoczony 14 muzami - symbolami prowincji. Square to ulubione miejsce rekreacja obywatele i turyści zagraniczni. Różne imprezy odbywają się tutaj, muzycy wykonują.

Co zobaczyć w mieście?

Na przedmieściach Salty znajduje się wiele interesujących miejsc, wizyta, która usprawiedliwi spędzony czas. Szczególną uwagę należy zwrócić na następujące przedmioty:

 • Wąwóz De Las Conchas lub wąwozy muszli. Punkt orientacyjny znajduje się pomiędzy Salta i Cafayate;
 • Ущелье De Las Conchas
 • Park Narodowy Los Cardones - Terytorium, które otrzymało nazwę na cześć kaktusów. Park zajmuje powierzchnię 650 metrów kwadratowych. km, jest obszarem chronionym od 1996 r .;
 • Национальный парк Лос-Кардонес
 • El Tren a las Nubes, aka Pociąg do chmur " - popularny szlak turystyczny koleją z Salta. Długość linii wynosi 900 km, a najwyższy punkt znajduje się na wysokości 4220 m npm;
 • El Tren a las Nubes
 • Wąwozy Escoipe i De la Cuesta del Obispo są punktem wyjściowym Parku Narodowego Los Cardones. Maksymalna wysokość wąwozów wynosi 3348 m. Nad poziomem morza. Tutaj można zobaczyć ślady pradawnych gadów, dużą liczbę gatunków zwierząt i roślin.

Hotele i restauracje

Salta ma ogromny wybór opcji zakwaterowania. Najpopularniejsze hotele to:

 • Alejandro 1 Hotel, Sheraton Salta Hotel - wygodne miejsca w kategorii 5 gwiazdek;
 • Legado Mitico Salta Hotel Boutique, hotel Ayres De Salta, hotel Casa Real, Solar De La Plaza - czterogwiazdkowe hotele.
 • Nubes Apart Hotel, Hotel Las Vegas, Hotel Altos De Balcarce - przytulne hotele z podstawowymi udogodnieniami w kategorii 3 gwiazdki;
 • Hotel Regidor, Antigal Hotel, Hotel de la Linda - niedrogie zakwaterowanie.
Отели Сальты

Spędź wieczór na pyszną kolację i kieliszek wina w jednej z restauracji w mieście:

 • Dania kuchni europejskiej można zjeść w restauracji Ma Cuisine Resto, w restauracji del Hotel Almeria Don Salvador lub w restauracji Jovi Dos;
 • Argentyńczyk i południowoamerykańska kuchnia serwowana w La Casona del Molino, Hacienda de Molinos, La Vieja Estacion;
 • doskonały stek można zjeść w El Charrúa del Paseo lub El Charrua;
 • dania wegetariańskie - restauracje specjalistyczne Viracocha Restaurant Salta, Resto Viva La Pepa i inne;
 • Oryginalne desery słyną z Heladerii Rosmari, De Boca en Boca Resto Bar, Cayote Coffee & Cakes.
Рестораны Сальты

Zakupy w mieście

Interesujące miejsca do robienia zakupów w Salta to:

 • rynek centralny Rynek rękodzieła. Istnieją setki otwartych pawilonów z różnorodnymi produktami - od jedzenia po kolorowe pamiątki. Szczególną uwagę na rynku należy zwrócić na produkty ze skóry, srebra, wełny i ceramiki;
 • Mercado Artesana l - rynek rzemieślników. Oto produkty mistrzów z różnych części prowincji Salta. Zwróć uwagę na biżuterię, tekstylia, wyroby z drewna. Jak na większości rynków, negocjacje są odpowiednie;
 • Florida - centrum handlowe Salta z licznymi sklepami. Tutaj możesz kupić zarówno żywność, jak i odzież popularnych marek.

Jeśli zdecydujesz się spędzić dzień na zakupach, nie zapominaj, że wiele sklepów w mieście od 13:00 do 16:00 jest zamkniętych na sjestę.

Шопинг в Сальта

Transport

Możesz poruszać się po mieście na kilka sposobów:

 • transport publiczny - Duża liczba autobusów podróżuje po mieście. Średnia cena wyjazdu to 0,4 USD;
 • Taksówki są powszechną formą podróży. Orientacyjny koszt - 0,5-0,8 USD;
 • wynajem samochodów - odpowiedni dla osób posiadających międzynarodowe prawo i doświadczenie w prowadzeniu samochodu 2 lata. Koszt wynajęcia za dzień zaczyna się od 45 $.
Транспорт Сальты

Jak się tam dostać?

Z dużych miast Argentyny do Salta możesz latać samolotem. W pobliżu wsi znajduje się lotnisko Międzynarodowe lotnisko im. Martina Miguela de Gemes, obsługujące również połączenia krajowe. Oprócz podróży lotniczych, możesz dostać się do Salta autobusem międzymiastowym, taksówką lub wynajętym samochodem.

Аэропорт