Quilmes jest jednym z szybko rozwijających się i nabierającym rozmachu argentyńskich miast, w tym w turystyce. Stworzono tutaj doskonałe warunki, a infrastruktura jest dobrze rozwinięta. Ze względu na bliskość stolicy z Quilmes, wygodnie jest podróżować po okolicy.

Lokalizacja

Quilmes (nazwa hiszpańska - Quilmes) znajduje się w południowej części Wielkiej Buenos aires i jest administracyjnym centrum dzielnicy o tej samej nazwie. Miasto położone jest nad brzegiem rzeki La Plata, na równinie, na wysokości zaledwie 17 m nad poziomem morza.

Historia miasta

Pierwsza wzmianka o Quilmesie odnosi się do końca XVI wieku, kiedy hiszpańscy nawigatorzy wylądowali na tym terytorium. W 1666 r. Pojawiła się pierwsza osada Indian Kilme, więc pojawiła się nazwa miasta. Nieco ponad 100 lat później hiszpański rząd zorganizował wicekrólestwo Rio de La Plata w Quilmes ze stolicą w Buenos Aires. W 1916 roku liczba mieszkańców miasta wynosiła około 40 tysięcy, a Quilmes otrzymał status miasta. W 1948 r. Jeden z nielicznych najbliżej stolicy Argentyna miast stał się częścią Greater Buenos Aires.

На улицах города

Klimat w Quilmes

Ze względu na wpływ pobliskiej rzeki La Plata i bryza atlantyckich monsunów, miasto ma klimat umiarkowany i wilgotny, prawie identyczny w warunkach atmosferycznych do klimatu Buenos Aires. To prawda, w Quilmesie trochę chłodniejszy. Latem termometry mogą osiągać + 35 ° C, zimą zwykle są to około + 10 ° C, czasami występują niewielkie przymrozki. Zima w mieście jest łagodna, śnieg rzadko pada. Opady są również dość niewielkie (około 1000-1200 mm na rok).

Co jest ciekawego w Quilmes?

Miasto Quilmes jest dziś przede wszystkim ośrodkiem przemysłowym. Istnieją przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją szkła i tekstyliów, a także zakłady zajmujące się zbieraniem i przetwarzaniem produktów rolnych. Browar Cerveza Quilmes, założony przez niemieckiego Otto Bemberga w 1888 roku i działa do dzisiaj, przyciąga uwagę turystów. Produkuje piwo różnych odmian, w tym Quilmes, jest także linia do produkcji napojów Pepsi.

Линия пива Кильмес

Ponadto, przemysł sportowy jest dobrze rozwinięty w Quilmes, istnieją 2 profesjonalne drużyny w piłce nożnej, hokeju, rugby i innych sportach. Ludność aktywnie uczestniczy w wydarzeniach sportowych.

W Kilmes zdecydowanie warto przejść się brzegiem rzeki La Plata, której nazwa oznacza "Silver River". Miejsca te są bardzo malownicze, a na wodach La Plata zamieszkuje wiele ryb, żółwi morskich, a nawet delfinów. Sektor turystyczny w mieście nabiera tempa. Biorąc pod uwagę bliskość Buenos Aires, możesz odwiedzić go i najbliższe miasta.

W pobliżu znajdują się następujące interesujące miejsca:

Авеню 9 ИюляКаса-РосадаМост женщины

Zakwaterowanie i wyżywienie w mieście

Quilmes ma duży wybór hotele , restauracje, kawiarnie, od najskromniejszych i niedrogich po luksusowe i premium. Następujące restauracje cieszą się największą popularnością wśród odwiedzających tutaj:

  • El Polo;
  • La tanita;
  • Cle Cafe Boulangerie Et Deli;
  • La Colorada;
  • Los Gallegos;
  • Los Blancos Pizza.

Wśród hoteli na szczycie są:

  • Hotel Madero Buenos Aires;
  • Faena Hotel Buenos Aires;
  • CH Madero Urbano Suites;
  • Hotel Babel.
Бар отеля МадероРесторан La Colorada

Jak się tam dostać?

Aby odwiedzić miasto Quilmes, musisz najpierw polecieć do Buenos Aires, wykonując jeden transfer w Madrycie po drodze. Stolica Argentyny znajduje się zaledwie 20 km od Quilmes, dzięki czemu można jeździć na trasach transport publiczny lub jechać do miasta koleją (ze stacji Constitucion tylko 30 minut pociągiem).

Городские автобусыСтанция Кильмеса