Republika Argentyńska jest jednym z najjaśniejszych i najciekawszych krajów w Ameryce Południowej. Każde miasto jest jak bryłka, piękna i interesująca. Powiemy Ci o najbardziej iryzującym miejscu w Argentyna - La Boca w Buenos Aires.

Wprowadzenie do La Boka

Nazwa miasta z języka hiszpańskiego jest tłumaczona jako "ujście rzeki". Tak brzmiało obecne ujście rzeki Matansa-Riachuelo, która wpada do dorzecza rzeki La Plata. La Bokaia nazywa się jedną z dzielnic Buenos Aires . Geograficznie La Boca to południowo-wschodnie obrzeża miasta.

Jeśli spojrzeć na mapę miasta, teren La Boca leży między ulicami Martin Garcia, Rhemento de Patricios, Paseo Colón, Brazylią, Darsena Sur i rzeką Riachuelo, przepływającą przez całą stolicę. Terytorium La Boca ma wspólną granicę z regionem Barracas na zachodzie, z San Telmo na północnym zachodzie, a północno-wschodnia krawędź dzieli się na Puerto Maderoi . Południowa granica jest dzielona z miastami Avellaneda i Dock-Sud.

Городской антураж

Całkowita powierzchnia obszaru wynosi około 3,3 metra kwadratowego. km, ma około 50 tysięcy mieszkańców. Teren La Boca jest uważany za prawdziwy dom tango, ten ukochany i namiętny taniec. Często turyści odwiedzają La Boca tylko ze względu na kolorowy pokaz tanga.

Chodząc po okolicznych ulicach, staraj się wziąć pod uwagę charakter mieszkańców, bądź uprzejmy i rozsądny. Potomkowie mieszkających tu włoskich migrantów to ludzie, którzy są porywczy, bardzo dumni i drażliwi. Nie bez powodu kilkakrotnie próbowali nawet oderwać się od Argentyny. Obszar La Boca jest uważany za niepopularny, a nawet niebezpieczny.

Местечко для танго-шоу

Co zobaczyć w okolicach La Boca?

Można powiedzieć, że La Boca jest najbardziej zabytkową dzielnicą Buenos Aires. Jest coś do zobaczenia, nawet jeśli w ogóle nie interesuje Cię historia:

  1. Przede wszystkim turystów przyciągają misternie zdobione domy z wielokolorowymi kwiatami. I nie jest to styl danego regionu: taka tradycja tęczy sięga odległej przeszłości. W tamtych czasach mieszkańcy nie mogli pozwolić sobie na farbę, kupowali ją etapami, a jeden kolor często nie wystarczał do malowania całego budynku. Wiele lat później stał się rzeczywistością tradycja .
  2. Цветные дома
  3. Drugim spektakularnym momentem w okolicach La Boca jest stadion piłkarski klubu Boca Juniors. Zespół grają tylko mieszkańcy tego regionu, włoscy imigranci, a dziś jest to najbardziej obiecujący i popularny zespół w kraju.
  4. Стадион Бока-Хуниорс
  5. Najbardziej turystycznym miejscem w regionie jest Kaminito Street . Jest to około 150 metrów jasnych drewnianych ścian, rzeźbionych posągów i historycznych tablic. Prawie wszystkie domy miały 100-200 lat. Jest wiele sklepów z pamiątkami i bezpretensjonalnych kawiarni, a uliczni nieprofesjonalni tancerze zwracają uwagę na siebie i oferują pamiątkowe zdjęcie.
Балкон на ул. Каминито

Jak dostać się do La Boca?

Jeśli przybyłeś lub dotarłeś Buenos Aires przynajmniej raz, aby odwiedzić kolorowy obszar La Boca, jest po prostu wymagany. Najwygodniejszymi opcjami są prywatna taksówka z bezpiecznych obszarów argentyńskiej stolicy, prosto do La Boca i autobusu turystycznego. Lepiej wybrać drugą opcję, ponieważ każdemu z takich lotów towarzyszy profesjonalny przewodnik. Ponadto w biurze firmy turystycznej możesz wybrać autobus, z którego przewodnik porozumiewa się po angielsku, a nawet po rosyjsku. Transport turystyczny odjeżdża co 20 minut od skrzyżowania ulice Florydy i Avenida Roque Saenz Peña.

Nie zaleca się opuszczania turystycznej części Caminito dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa swoich rzeczy. Mimo to obszar La Boca jest uważany za niekorzystny, a wieczorem i wieczorem nawet niebezpieczny.

Порт Ла-Бока