Być może najbardziej prestiżowy obszar argentyńska stolica jest Puerto Madero. Znajduje się w sercu Buenos Aires, nad brzegiem malowniczej zatoki La Plata .

Breeze z epoki

Przez długi czas przed władzami miasta istniała kwestia budowy portu zdolnego do przewożenia ciężkich statków. W 1882 roku rząd Argentyna podpisał kontrakt z biznesmenem Eduardo Madero, który kierował budową na dużą skalę. Projekt architektoniczny został opracowany przez inżyniera Johna Hokshawa. Praca gotowana w 1887 roku po 10 latach funkcjonowania Puerto Madero w pełni funkcjonowała.

Jednak na początku XIX wieku port przestał spełniać współczesne standardy i wymagał rekonstrukcji. Nowy projekt został opracowany przez inżyniera Luisa Uergo. Jego pomysł na Puerto-Nuevo jest nadal używany przez władze Buenos Aires i jest uważany za główny port miejski. Pierwsza sekcja rozpoczęła pracę w 1911 roku, sam port został otwarty dopiero w 1926 roku.

Корабль в доке Пуэрто-Мадеро

Odnowiony Puerto Madero

Po powstaniu nowego portu Puerto Madero zostało porzucone. Obszar ten został uznany za wyjątkowo niekorzystny, z wysoką przestępczością. Ożywienie Puerto Madero nastąpiło w latach 90., gdy lokalni i zagraniczni przedsiębiorcy zaczęli dużo inwestować w budowę nowoczesnych budynków, hotele , restauracje.

Уличное кафе Nasze dni

Dziś Puerto Madero to elitarna dzielnica Buenos Aires. Są tu biura znanych firm budowlanych i finansowych z kraju, modne hotele, duże centra handlowe, nowoczesne drapacze chmur i wiele więcej.

Красавец-небоскреб

Głównymi atrakcjami tego obszaru lub barrio, jak nazywają Argentyńczycy, są:

  • klub nocny Opera Bay;
  • Most kobiet ;
  • Katolicki Uniwersytet Argentyny;
  • Kościół Najświętszej Marii Panny;
  • Pawilon Sztuki;
  • wieżowiec El Mirador;
  • ośrodek Jumeirah Polo;
  • Hotel Faena.
Отель в Пуэрто-Мадеро Sieć drogowa

We wschodniej części Puerto Madero znajdują się trzy bulwary przecinające aleję Juana Manso. Ponadto nadal istnieje wiele ulic i dróg pomocniczych, które są wygodne dla pieszych i kierowców. W okolicy znajduje się linia tramwajowa, aw dokach znajdują się łodzie i łodzie - mogą one służyć do transportu.

Пешеходная зона района Jak się tam dostać?

Dzielnica znajduje się w centralnej części miasta. Osiągnięcie tego jest najwygodniejsze na piechotę. Z odległych obszarów Buenos Aires do których można dojechać autobusami nr 43A, 67, 90C, taksówką lub wynajęty samochód .

На одном из проспектов