Argentyna - To wspaniałe miejsce na relaks. Ma wielki potencjał turystyczny, ponieważ kraj jest bogaty punkty orientacyjne zarówno stworzone przez człowieka, jak i naturalne. Istnieje możliwość odwiedzenia teraźniejszości lodowiec a miłośnicy wakacji na plaży będą mieli lazurowe wody oceanu. Lokalne tradycje i kolor rozjaśnij odpocząć do dźwięków namiętnego tanga, a Patagonia zainspiruje nowe osiągnięcia! Masz wielką szansę na poznanie małej, ale zaskakującej w swej strukturze miasta - Argentyny - La Plata.

Informacje ogólne

Geograficznie miasto jest niedaleko kapitały . Jej głównym celem było przejęcie funkcji kierowniczej i organizacyjnej w prowincji Buenos Aires po uzyskaniu statusu okręgu federalnego.

Miasto jest bardzo dobrze położone u wybrzeży ujścia La Plata, zatoki o tej samej nazwie, w której zbiegają się koryta rzek Urugwaj i Parana. Dzięki temu udało się zbudować tu port morski, który dziś jest dość ważnym punktem na szlakach handlowych. Ogólnie rzecz biorąc, cała nizina La Plata odegrała ważną rolę w historii państwa, ponieważ Hiszpanie wierzyli, że rzeki te były bogate w srebro, które w tamtym czasie było cenione bardziej niż złoto.

Bujna roślinność, a także osobliwa struktura La Plata, zapewniły mu kilka nazw w powszechnym żargonie - "miasto lip" i "miasto przekątnych". W rzeczywistości wystarczy spojrzeć na schematyczną lokalizację ulic i bloków, ponieważ nie ma pytań o pochodzenie drugiego imienia.

Ludność miasta liczy około 700 tysięcy mieszkańców. Główną część - rdzenni Argentyńczycy, którzy wyznają katolicyzm i mówią po hiszpańsku. Klimat tutaj jest ciepły i wilgotny, średnia roczna temperatura wynosi 16,3 ° C.

Схематическое расположение улиц

Interesujące miejsca w La Plata

Do głównych atrakcji miasta należą:

  1. Katedra La Plata. Ten monumentalny budynek poświęcony jest Niepokalanemu Poczęciu Marii. Świątynia uważana jest za jedną z największych nie tylko w Argentynie, ale w całej Ameryce Południowej. Wykonany jest na podstawie francuskiej katedry w Amiens, a cechy neogotyckie są wyraźnie widoczne w jej zewnętrznym wyglądzie.
  2. Muzeum Historii Naturalnej. Tutaj można zobaczyć skamieniałości szkieletów dinozaurów, prehistorycznych zwierząt, a nawet owadów. Ponadto ekspozycję muzealną uważa się za najszerszą na świecie. Aby szybko zobaczyć wszystkie eksponaty, potrzebujesz co najmniej dwóch godzin wolnego czasu.
  3. Park "Republika dzieci". To niesamowite miejsce o powierzchni ponad 52 hektarów to prawdziwa rozkosz dla dzieci. Na jego terenie znajduje się zoo, park rozrywki, mini-pociąg i jezioro. Mówią, że to miasto dzieci skłoniło Walta Disneya do stworzenia Disneylandu. Twoje dziecko spodziewa się ponad 35 różnych budynków, wykonanych z motywów różnych bajek, wielu zwierząt i ptaków, a także wspaniałego nastroju na cały dzień!
  4. National State University. Został założony w 1897 roku i jest znany przede wszystkim z muzeum i obserwatorium.
  5. Dom Kuruchetów. Budynek dworu pochodzi z 1949 r. Od 2006 r. Budynek ten został włączony do Lista światowego dziedzictwa UNESCO jako ważny kamień milowy w pracy architekta Le Corbusiera.
  6. Pałac gubernatora. Jego układ jest przypisywany autorstwu włoskich architektów.

Nie sposób nie wspomnieć o architekturze miasta jako całości. Domy i ulice La Platy zostały zaprojektowane i zbudowane pod rządami Dardo Rocha i architekta Pedro Benoit, z czego wiadomo, że byli masonami. Dlatego kształt miasta nabrał ścisłej symboliki masońskiej. To dodaje mu smaku, który jest doskonale widoczny na zdjęciu La Platy.

Архитектура городаВид сверхуЗдание железнодорожного вокзала
Кафедральный соборМузей естествознанияПлощадь Морено
Республика детейУниверситетФонтан возле Кафедрального собора

Hotele i restauracje

La Plata ma dość hotele wygodnie spędzić wakacje:

  • Hotel Corregidor można nazwać liderem wśród usług hotelowych. Śniadanie w formie bufetu jest wliczone w cenę pokoju, aw czasie wolnym goście mogą zachować odpowiedni ton na siłowni;
  • Hotel del Sol również zasługuje na entuzjastyczne recenzje od swoich gości. Znajduje się zaledwie 200 metrów od Katedry i placu Moreno, co czyni go niezwykle dogodnym do robienia wieczornych spacerów po mieście;
  • Hotel City Bell zapewnia także dogodną lokalizację, a dla gości przygotowano ogród i salon.

Restauracje La Plata przynoszą tylko przyjemne niespodzianki. Są tu zarówno kultowe miejsca na eleganckie obiady i kolacje biznesowe, jak i przytulne kawiarnie na zwykłe spotkania z przyjaciółmi, gdzie można zjeść smacznie i niedrogo. Santa Rita Resto, Don Quijote Restaurante jest jednym z liderów rankingu restauracji dla smakoszy. Jeśli chcesz prostoty i wyśmienitych potraw - odwiedź Panadería Y Confiteria Le An, Sautee Restaurante de Cocineros lub Carta Postal.

Hotel City BellHotel Corregidor
Panadería Y Confiteria Le AnSanta Rita Resto

Jak dostać się do miasta La Plata?

Od La Plata do Buenos aires nie więcej niż 60 km. Istnieją regularne autobusy, które odjeżdżają z dworca autobusowego co 20 minut. Włączone wynajęty samochód Możesz przejechać przez Au la Plata - Buenos Aires / RN1, droga zajmie nie więcej niż godzinę. Ponadto w pobliżu La Plata jest międzynarodowe lotnisko .