La Quiaca (La Quiaca) to małe miasteczko na północy prowincji Jujuy. W roku 2001 jego populacja wynosiła 15 000 osób.

Informacje ogólne

La Chiaca znajduje się na południowym brzegu rzeki o tej samej nazwie, naprzeciwko boliwijskiego miasta Villazon. Znajduje się na wysokości 3 km nad poziomem morza i jest głównym miastem departamentu Yavi, który obejmuje również takie osiedla, jak El Condor, Barrios, Javi i Pumahasi.

Na północy Argentyna jest to jedno z najważniejszych miast turystycznych, a poza tym, w odróżnieniu od wielu innych, La Chiaka zapewnia swoim gościom wszystkie warunki do normalnego pobytu: wodę pitną, prąd, internet, kanalizację.

Warunki klimatyczne

Klimat w mieście jest ostro kontynentalny, półpustynny. Roczne opady wynoszą 335 mm. Zima przypada na lipiec-sierpień. W tym czasie temperatura powietrza może spaść do + 15 ° С. Jeśli chodzi o lato, tutaj jest od grudnia do stycznia. Maksymalna dzienna temperatura wynosi + 21 ° С. A najwyższy (+ 29 ° С) zanotowano 4 lutego 1998 r.

В Ла-Кьяке полупустынный климатОдна из улиц Ла-КьякиПрирода Ла-Кьяки

Zabytki

  1. Plac Niepodległości. Znajduje się tu wiele zabytkowych budynków. Jego środkowa część zdobiona jest fontanną, która została przekazana gminie hiszpańskiej przez miasto.
  2. Kościół Na skrzyżowaniu ulic Independencia i San Martin Avenue znajduje się świątynia Nieustającej Pomocy, której pierwszy kamień został położony w 1917 roku.
  3. Rynek centralny. Znajduje się we wschodniej części miasta. Każdego dnia mieszkańcy okolicznych wiosek przynoszą tu najświeższe warzywa i owoce. Ponadto rynek może kupować dania i rzeczy stworzone przez lokalnych rzemieślników.
  4. Muzeum. Miasto jest dumne z kolekcji swojego muzeum etnograficznego, w którym znajduje się wiele obiektów należących do epoki przedkolumbijskiej.
Площадь ИндепенденсияХрам Неустанной ПомощиЦентральный рынок

Hotele i restauracje La Chiaki

I niech to miasto będzie małe, ale jest tam mnóstwo miejsc do spania. Najpopularniejsze hotele to:

  • Munay La Quiaca;
  • Frontera;
  • Hosteria De Iruya;
  • Iruya.

Jeśli chcesz spróbować lokalnej kuchni, zapraszamy do Restaurante Hotel de Turismo i Comedor Tina.

Hosteria De IruyaMunay La QuiacaRestaurante Hotel de Turismo

Jak dostać się do miasta?

Z Purmamarca możesz dostać się do miasta autobusem lub wynajęty samochód . Czas podróży wynosi 3 godziny. Z Buenos aires Można się tam dostać samochodem, jadąc RN34 (czas podróży - 20 godzin) lub autobusem, który opuszcza stolicę ze stacji Urquiza (czas podróży - 1 dzień).

Указатель Ла-КьякаЛа-Кьяка на картеПри въезде в Ла-Кьяку