Co może być lepszego niż podróżowanie do czyjegoś państwa, które jest przede wszystkim bogate w zasoby naturalne zabytki ? Tylko wygodna podróż po kraju, której natura fascynuje.

W dobie nowoczesnej technologii możemy pokonać kontynenty i oceany w ciągu kilku godzin, a plastikowa karta kredytowa w kieszeni daje dostęp do finansów. I, oczywiście, osobiste transport jako ogromna korzyść umożliwia odwiedzanie z komfortem niemal we wszystkich częściach świata. A jeśli w niedalekiej przyszłości będziesz się uczyć nieskończone przestrzenie Patagonii , ten artykuł pomoże ci dowiedzieć się o wszystkich aspektach wynajmu samochodów w Argentynie.

Co musisz wynająć samochód w Argentynie?

Ogromne terytorium, niesamowity kolor prowincjonalnych miast i absolutnie niewyobrażalny charakter kraju to najlepsze argumenty przemawiające za wynajęciem samochodu do wynajęcia podczas podróży do Argentyna . Stan dróg jest tutaj do przyjęcia, a drogi stanowe są w doskonałym stanie. Ale na obszarach wiejskich, po ulewnych deszczach, lepiej nie iść.

Procedura wynajmu samochodu w Argentynie nie różni się od praktyki światowej. Aby uzyskać samochód w osobistym posiadaniu, przedstaw takie podstawowe wymagania :

 • wiek: musisz mieć ukończone 21 lat, ale jednocześnie twój wiek nie może przekroczyć 70 lat.
 • uprawnienia: obowiązkowe wymagane prawo jazdy międzynarodowe.
 • zastaw.

Ostatni punkt, z reguły, powoduje większość problemów. Wymagana kwota depozytu musi być na Twoim koncie bankowym. Kiedy wynajmujesz samochód, jest on automatycznie rezerwowany przez bank, a po powrocie samochodu pieniądze są ponownie dostępne. Istnieje kilka "dołów" tutaj:

 1. Chociaż większość witryn internetowych oferujących pomoc w wynajmie samochodów wskazuje na kwotę depozytu w Argentynie nie przekraczającą 300 USD, doświadczenie doświadczonych podróżnych pokazuje inaczej. W praktyce rozmiar zabezpieczenia często osiąga wartość 1000 USD, a trzeba zapłacić za każdy wynajęty samochód (jeśli potrzebujesz więcej niż jednego samochodu).
 2. Nieprzyjemnym momentem jest to, że zabezpieczenie nie wraca natychmiast. Nie, pieniądze zostaną ci zwrócone w całości, ale za miesiąc. Dla turystów czasem staje się to poważnym problemem.
 3. Żadna szanująca się wypożyczalnia samochodów w Argentynie nie ma gotówki. Jeśli oferuje ci się coś przeciwnego - ostrożnie, może to oszustów.

Jeśli chodzi o cenę, wynajem samochodu w Argentynie jest dość drogi. Jeśli w Europie jesteś pytany o 30-40 dolarów dziennie, to w tym kraju średnia cena waha się około 100 USD. Zakończ dzierżawę i odbierz samochód, który możesz zarówno na lotnisku, jak i bezpośrednio w mieście. Należy jednak zauważyć, że w gorącym sezonie bez wcześniejszej rezerwacji ryzykujesz pobyt bez "kół".

Cechy drogi w Argentynie

Oczywiście, wynajmując samochód w Argentynie i jadąc drogą, musisz wiedzieć o specyfice ruchu w tym kraju. A więc, na co należy zwracać uwagę:

 • zgodnie z oficjalnymi przepisami, poza miastem pas bezpieczeństwa i światła są obowiązkowym atrybutem podróży. W rzeczywistości zasada ta jest rzadko wykonywana i często nie jest dla niej karana;
 • Ulice miejskie często mają ruch jednokierunkowy, który nie zawsze jest oznaczony znakami drogowymi. Skup się na sposobie parkowania samochodów;
 • znaki drogowe często umieszczane są bardzo chaotycznie. Widząc początek jakiegokolwiek ograniczenia, bardzo często można i nie trzeba czekać na znak o jego końcu;
 • wyprzedzanie lokalnych mieszkańców (w tym policjantów) tam, gdzie chcą i kiedy chcą, nie zwracając uwagi na podwójne ciało stałe;
 • Dla większości argentyńskich kierowców sygnał skrętu jest taki sam, jak podwójnej bryły. Nie reagują na to, dlatego nie uwzględniają go.

Kierowcy w Argentynie rzadko przekraczają prędkość. Jedyną rzeczą, do której warto się przystosować, jest specyficzny sposób jazdy.