W Urugwaj istnieje kilka lotnisk, z których jednym jest Punta del Este (Aeropuerto Internacional de Punta del Este). Pełna nazwa Capitan de Corbeta Międzynarodowy port lotniczy im. Carlosa A. Curbelo.

Informacje ogólne

Ta przystań służy nie tylko lokalnym, ale także międzynarodowym podróżom lotniczym i ma jeden nowoczesny terminal dla pasażerów. Został opracowany przez słynnego urugwajskiego architekta Carlosa Ott. Tutaj odbywają się loty cargo i czarterowe, a także wysyłki marynarki wojennej.

Wrota powietrza znajdują się między miastami Maldonado (odległość 16,5 km) i Punta del Este (25 km). W szczycie sezonu (od grudnia do lutego) na lotnisku można często spotkać lokalnych celebrytów, polityków i inne znane osoby z kraju.

Взлетная полоса

Co znajduje się na terytorium lotniska?

Istnieje kilka kawiarni i sklepów wolnocłowych, a także są specjalnie wyznaczone miejsca do palenia. Dla wygody pasażerów na lotnisku w Punta del Este dostępna jest internetowa tablica wyników, prezentowana w języku hiszpańskim i angielskim. Stamtąd możesz uzyskać te informacje:

  • czas przybycia (przyjazdy);
  • czas odlotu (odloty);
  • dane dotyczące linii lotniczej (przewoźnik);
  • numer lotu (lot);
  • Dane dotyczące miejsca lądowania statku powietrznego (Status);
  • informacje o ostatecznym miejscu przeznaczenia (miejsce docelowe);
  • rozkład lotów na najbliższe dni.

Operacje wymiany walut działają w porcie, ale często są drogie, więc nie zmieniaj tutaj całej gotówki. Walutą kraju jest peso urugwajskie, a można płacić tylko w sklepie lub transportować za lokalne pieniądze.

Здание аэропорта

Niuanse w kupowaniu biletu lotniczego

Podczas rezerwacji dokumentu podróży pasażerowie kierują się głównie datą, godziną, ceną i linią lotniczą. Ta ostatnia zatrudnia ponad sto, z których najpopularniejszymi są: LATAM Airlines, American Airlines, Amashonas, Aerolineas Argentinas, itp.

Loty opłacalne są do kupienia z góry w kasie biletowej lub przez Internet. Zwykle cena jest tańsza we wtorki i środy, warto też wziąć udział w programach bonusowych i oglądać oferty specjalne. Aby wymienić lub przekazać dokument podróży bez opóźnień i problemów, zawsze można to zrobić na stronie internetowej linii lotniczej lub dzwoniąc do call-center.

Самолет

Przejazd z lotniska Punta del Este

Dojazd do najbliższego miasta z lotniska autobusem i samochodem przez IB / Interbalnearia i Av. Antonio Lussich. Pożądane jest wcześniejsze zarezerwowanie samochodu lub wynajęcie go.

Jeśli zdecydujesz się zarezerwować transfer, aplikacja może zostać pozostawiona w trybie online, a po przybyciu na lotnisko będziesz już czekał na kierowcę ze znakiem. Aby świadczyć taką usługę, działa tutaj tzw. Usługa remise. Wynajmując samochód, pasażerowie mają możliwość wyboru odpowiedniego modelu dla siebie, a także do jazdy po drogach w różnych miejscach.