Miasto Colonia del Sacramento znajduje się w południowo-zachodniej części Urugwaj na brzegu zatoki La Plata 177 km na zachód od Montevideo . Jest to również port i centrum administracyjne regionu Colonia. Została założona w 1680 roku przez Portugalczyków, ale ostatecznie została objęta patronatem Hiszpanii. Osada znana jest ze starożytnej dzielnicy historycznej, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Głównie zajmują się produkcją tekstyliów, a samo miasto ma status wolnej strefy ekonomicznej.

Klimat

Miasto położone jest na wysokości 27 m nad poziomem morza. Klimat tutaj odnosi się do klimatu podzwrotnikowego i charakteryzuje się wysoką wilgotnością. Lato jest wystarczająco ciepło, a zima jest umiarkowanie chłodna, bez silnych mrozów. Średnia roczna temperatura waha się w okolicach + 17 ° С, rocznie w regionie spada około 1039 mm opadów.

Природа в окрестностях

Co warto zobaczyć w mieście?

Colonia del Sacramento, pomimo niewielkiej populacji - około 26 tysięcy osób, zasługuje na kilka dni na sprawdzenie lokalnych atrakcje . Wśród nich warto przyjrzeć się:

 1. Latarnia morska El Faro , której wiek przekracza dwa stulecia. Ten śnieżnobiały olbrzym wciąż ratuje statki przed zderzeniem ze skałami i jest dostępny dla wycieczek. Możesz wspiąć się na szczyt i podziwiać malownicze krajobrazy miasta i jego okolic.
 2. Stare miasto to kwartał, w którym architektura epoki kolonialnej z wąskimi uliczkami i parterowymi domami jest całkowicie zachowana.
 3. Bramy miasta , które stanowią masywne kamienne wejście i zmieniają miasto w rodzaj fortecy.
 4. Ruiny katolickiego klasztoru w San Francisco , zbudowany w 18 wieku. Możesz tam wybrać się na bezpłatną wycieczkę.
 5. Muzeum Portugalskie znajduje się w budynku zbudowanym w 1720 roku. Tutaj można uzyskać pełny obraz burzliwej historii miasta: muzeum zawiera kolekcję starożytnej broni należącej do portugalskiego fundatora, instrumenty nawigacyjne, mapy morskie i lądowe wsi, plany miast itp.
 6. Park Anhoren w pobliżu, gdzie zamieszkuje ponad 200 gatunków lokalnej flory i fauny. Są wśród nich drzewa eukaliptusowe, cyprysy, sosny, dęby, japońskie klony, różne ptaki i jelenie.
 7. Muzeum Azulejos - unikalna instytucja, znajdująca się w domu od czasów portugalskiej kolonizacji i zapraszająca turystów do obejrzenia niezwykłej wystawy urugwajskiej ceramiki i płytek.
 8. Arena Plaza de Toros to ruiny starego stadionu walk byków, wzniesionego w 1910 roku i wykonanego w tradycyjnym mauretańskim stylu.
 9. Muzeum Granja Colonia - oryginalna instytucja, która prezentuje największą na świecie kolekcję kredek z całego świata.
 10. Plaża Playa Ferrando , położone w południowej części miasta, na wybrzeżu Zatoki La Plata, w środku malowniczej plantacji leśnej.
 11. Muzeum zatopionych statków i skarbów , która stanie się marzeniem każdego poszukiwacza skarbów: zawiera bezcenny zbiór rzadkich artefaktów z dna Oceanu Atlantyckiego i Zatoki La Plata.
Арена Plaza de Toros

Lokalne hotele

Branża hotelarska w mieście jest pięknie zagospodarowana, więc podróżni zawsze znajdą gdzie zatrzymać się: w cztero- lub pięciogwiazdkowym hotelu lub w niedrogim hostelu. Wiele instytucji znajduje się w starej części wsi, więc okna oferują wspaniały widok na historyczne zabytki lub Zatokę La Plata.

Wśród najlepszych hoteli w mieście są wymienione:

 • Posada del Rio;
 • Hotel Royal;
 • Hotel Esperanza & Artemisa Spa;
 • Hotel Dazzler Colonia;
 • El Viajero Colonia Hostel & Suites;
 • Posada El Viajero;
 • Posada Del Virrey.

W takich hotele Pokoje są zwykle wyposażone w klimatyzację, telewizor, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu i łazienkę. Niektóre lokale serwują pyszne śniadanie w pokoju, a także podgrzewane baseny, spa i siłownie.

Отель Posada del Rio

Miejsc dla smakoszy miasta

W Colonia del Sacramento nawet najbardziej wymagający smakosze znajdą restaurację lub kawiarnię. Lokalni szefowie kuchni kierują się kulinarnymi gustami turystów z różnych stron świata, dlatego na ulicach miasta (szczególnie w starej części) działają instytucje oferujące różnorodne kuchnie:

 • Charco (kuchnia południowoamerykańska, śródziemnomorska, europejska) - w menu należy zamówić dania mięsne i zupę dyniową;
 • Lentas Maravillas podaje wyśmienitą kawę, pyszne wypieki i kanapki;
 • El Buen Suspiro - winiarnia w stylu południowoamerykańskim z tradycyjnymi przekąskami;
 • Churana to znakomita restauracja, w której za rozsądną cenę można zaspokoić głód pysznymi, pierwszymi i drugimi daniami, a także deserami. Rodzynki z menu to zupa grochowa z chlebem curry oraz pieczona zupa gruszkowa i cebulowa z szynką i jajkami.

Jeśli to możliwe, zobacz również Ganache Café & Pasteleria, Viejo Barrio Restaurant & Bar, La Florida, A la Pipetua !, Meson de la Plaza, Pulperia de los Faroles i inne popularne kawiarnie i restauracje.

Кафе Lentas Maravillas

Miejsca do robienia zakupów

Wiele sklepów z pamiątkami jest otwartych w Starej Dzielnicy miasta, gdzie można kupić rzemiosło rzemieślników ludowych (na przykład wizerunki lokalnych bóstw), biżuterię, tradycyjne urugwajskie szaty. Duża liczba małych sklepów znajdujących się na ulicy General Flores. Sprzedają różne dekoracje, artykuły gospodarstwa domowego, odzież, drewniane rzeźby, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne itp. Tu nawet pchle targi są otwarte, gdzie mieszkańcy oferują turystom towary domowe bezpośrednio z ziemi. Fani cywilizowanych zakupów będą się cieszyli z małych centrów handlowych w stylu europejskim, w których można kupić wszystko, czego potrzebujesz, od żywności po produkty przemysłowe.

Стихийный рынок

Transport miejski

Colonia del Sacramento jest dość mała, a stan nawierzchni dróg pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym, z ruchu introwercytującego, powszechne są tylko rowery, skutery i pojazdy specjalne do poruszania się po polach golfowych.

Машина для поля для игры в гольф

Jak dostać się do miasta?

Możesz dostać się do miasta na różne sposoby:

 1. Samolotem - lokalne lotnisko Laguna de los Patos znajduje się 17 km od centralnej części wioski i odbiera loty z wielu krajów świata.
 2. Prom z Buenos aires : do portu docierają statki trzech firm - Seacat Colonia, Colonia Express, Buquebus. Cena waha się od 10,5 do 34,5 USD.
 3. Паром Buquebus
 4. Autobus z Montevideo . Podróż potrwa od 2,5 do 3,5 godziny, a koszt to 12,5 $.
 5. Taksówka lub wynajęty samochód. Jeśli przyjeżdżasz ze wschodu, powinieneś trzymać się autostrady 1, która jest wygodna do poruszania się z Montevideo. Od północy droga nr 21 prowadzi do miasta, mijając Anhoren i Frei Bentos Park.