Jeśli pojedziesz do Ameryki Południowej, prawdopodobnie wiesz, w którym kraju jest stolica Montevideo . Osada znajduje się na południu Urugwaj , nad brzegiem Zatoki La Plata, należącej do Oceanu Atlantyckiego.

Populacja Montevideo przekracza 1,3 mln ludzi. Od zachodu miasto jest myte przez wody jednej z największych rzek w kraju - Santa Lucia. Powierzchnia miasta to aż 540 metrów kwadratowych. km, a relief przedstawiają głównie wzgórza. Najwyższym punktem należącym do portu Montevideo jest Góra Cerro de Montevideo o wysokości 136 metrów, której szczyt zwieńczony jest latarnią morską. Znajduje się w zachodniej części wsi.

Nie wszyscy turyści wiedzą, jak tłumaczyć z portugalskiego Montevideo. Nazwa ta oznacza "widoczną górę" i została podana w 1520 r. Przez towarzyszy F. Magellana, kiedy odkryli Zatokę La Plata. Współrzędne geograficzne Montevideo są następujące: -34,717019, -56.183246.

Natura i klimat

Klimat miejski odnosi się do subtropikalnego typu mokrego. Lato jest bardzo gorące i charakteryzuje się wysoką wilgotnością. W zimie nie zmniejsza się znacząco, ale silne wiatry wieją i pochmurna pogoda prawie zawsze stoi. Klimat Montevideo charakteryzuje się okresowymi najazdami lodowatych wiatrów antarktycznych - Pampero, któremu towarzyszą mrozy i mróz. Czasami w mieście są burze.

Природа Монтевидео

Lokalne atrakcje

Znalezienie tego, co można zobaczyć w Montevideo, nie jest trudne. Wśród zabytków kultury i dziedzictwa historycznego wartych odwiedzenia są:

 1. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Montevideo. Jest to miejsce pielgrzymek dla wielu katolików z Urugwaju i innych krajów Ameryki Łacińskiej. Zbudowany w 1938 r. W stylu neo-bizantyjskim, świątynia wygląda bardzo monumentalnie.
 2. Latarnia morska na przylądku Polonio zbudowany pod koniec XIX wieku.
 3. Katedra w Montevideo , położony w starej części miasta i zbudowany w 1804 roku w stylu kolonialnym neoklasycznym.
 4. Teatr Solis który jest najstarszy w kraju. Od 1856 roku regularnie odbywają się przedstawienia operowe i baletowe.
 5. Palacio Salvo w Montevideo. Wysokość budynku wynosi 100 m, i jest uważana za najwyższą w Urugwaju. W budynku znajdują się biura i prywatne apartamenty.
 6. Pomnik Gaucho , utworzony w 1927 roku i jest symbolem pierwszych osadników z ziemi urugwajskiej.
 7. University of Montevideo. Jest to najstarsza instytucja edukacyjna w kraju, założona w 1849 roku i obejmuje ponad 10 wydziałów: agronomię, chemię, ekonomię, medycynę itp.
 8. Plac Plaza del Entrevero w Fábini, słynny z fontanny El Entrevero z posągami Indian i Gauchos, którzy oddali życie za niepodległość kraju.
 9. Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych w Montevideo. Ma ponad 6 tysięcy unikatowych dzieł sztuki, stworzonych przez malarzy urugwajskich i zagranicznych.
 10. Forteca Fortaleza del Cerro , pierwotnie zbudowany na początku 19 wieku przez Hiszpanów jako latarnia morska, ale o wielkim znaczeniu obronnym. Ze wszystkich atrakcji Montevideo - stolicy Urugwaju - ta twierdza wygląda najbardziej imponująco i ma wysokość 134 m.
 11. Muzeum historii i kultury epoki romantyzmu. Oto bardzo interesująca kolekcja przedmiotów związanych z tym okresem: książki, ubrania, obrazy, meble, mikrofilmy, gazety, czasopisma.
 12. Plac Niepodległości. W przewodnikach, opisujących wszystko na temat miasta Montevideo w Urugwaju, ta atrakcja jest wymieniona jako jedna z pierwszych. Na placu znajdują się takie zabytki historyczne i architektoniczne jak mauzoleum de Artigo, pomnik Jose Artigasa i wielu innych.
Кафедральный собор Монтевидео

Plaże Montevideo znajdują się w pobliżu miasta i zapewniają możliwość całkiem modnego wypoczynku. Wyróżniają się one nie tylko najczystszym białym piaskiem, ale także wyjątkową lokalizacją, w której świeże wody rzeki mieszają się ze słoną wodą oceanu. Wszystkie plaże są dobrze wyposażone i różnią się jedynie stopniem prywatności. Do najbardziej znanych należą Malvin, Buseo, Ramirez, Pocitos, Carrasco, Cerro.

Popularne hotele w mieście

Hotele w Montevideo bardzo różnorodne: tutaj znajdziesz skromne tanie trzygwiazdkowe hotele i luksusowe apartamenty.

Jeśli szukasz komfortu, warto zwrócić uwagę na takie instytucje branży hotelarskiej:

 • Hyatt Centric Montevideo;
 • Radisson Montevideo Victoria Plaza;
 • Dazzler Montevideo;
 • Vivaldi Hotel Montevideo;
 • Sheraton Montevideo Hotel;
 • Hotel Punta Troiville;
 • Cala di Volpe Boutique Hotel i inne.
Отель Radisson Montevideo Victoria Plaza

Jeśli spojrzeć na zdjęcie stolicy Urugwaju, Montevideo, widać, że większość hoteli znajduje się w centrum miasta, w parku lub na plaży. Większość pokoi wyposażona jest w klimatyzację, ogrzewanie, duże łóżko i minibar. W niektórych z nich można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu, telewizora LCD, balkonu lub wanny z hydromasażem. W hotelach znajdują się kawiarnie i restauracje, a za dodatkową opłatą śniadanie lub lunch można zjeść bezpośrednio w pokoju. W elitarnych hotelach goście mogą korzystać z basenu z podgrzewaną wodą, odwiedzić salę fitness, centrum spa lub saunę.

Miejskie kawiarnie i restauracje

Fani nowoczesnej kuchni fusion powinni koniecznie zajrzeć do restauracji Tandory, gdzie co wieczór odbywa się program rozrywkowy i muzyka na żywo. Restauracja Corchos Bistro y Boutique de vinos w Montevideo wyróżnia się dużą i jasno urządzoną salą, w której serwowane są różnorodne dania kuchni europejskiej.

Ресторан Tandory

Restauracja Dueto słynie z doskonałych win i mocnej kawy dla smakoszy. Restauracja Francis oferuje niezrównane dania kuchni śródziemnomorskiej oraz dziesiątki sushi.

Instytucja Bouza Bodega Boutique to wyjątkowa okazja, aby doświadczyć kuchni urugwajskiej z jej wyrafinowanymi deserami i obfitymi daniami mięsnymi. Pyszne przystawki i sałatki warzywne serwowane są również w kuchni portugalskiej i francuskiej.

Zakupy w stolicy Urugwaju

Sklepy w Montevideo znajdują się prawie na każdym kroku. Mogą kupować towary na każdą okazję: sprzedają żywność, odzież, buty, biżuterię, pamiątki i wyroby rzemieślnicze miejscowych rzemieślników, wyroby skórzane i wiele więcej. Miłośnicy mięsa powinni zajrzeć na rynek Mercado del puerto .

Jeśli lubisz oryginalne artefakty o lokalnym smaku, na pewno znajdziesz je w sklepie Mercado de los Artesanos. Na zakupy bez dodatkowych wycieczek po mieście, odwiedź World Trade Center w Montevideo, które sprzedaje prawie wszystko, co jest produkowane w Urugwaju, ale ceny tutaj są nieco droższe.

Всемирный торговый центр в Монтевидео

Transport lokalny

Miasto może przenosić następujące typy transportu :

 1. Metropolitan Montevideo, składający się z 8 przecinających się gałęzi.
 2. Autobusy, których sieć całkowicie pokrywa miasto. Musisz zapłacić kierowcy lub jego asystentowi, a opłata wynosi około 1 $.
 3. Samochody. Możesz wynająć samochód lub wziąć taksówkę z lotniska Montevideo lub innego punktu w mieście.
 4. Pod względem bezpieczeństwa Montevideo jest jednym z najspokojniejszych miast w kraju, ale nadal nie zaleca się odchodzenia od głównych ulic w starej dzielnicy.
Городской автобус Jak dostać się do Montevideo?

Możesz dostać się do stolicy w następujący sposób:

 1. Samolot, który przybywa Lotnisko Carrasco w Urugwaju, położony 15 km na wschód od centrum Montevideo.
 2. Prom z Buenos Aires : jest w drodze nieco ponad 2 godziny, a bilet na niego kosztuje 78,5 USD.
 3. Autobusem z Buenos Aires, który jedzie przez miasto Colonia, koszt biletu wynosi około 17,5 $.
 4. Samochodem na autostradzie BR-116 do miasta Jaguarao, a następnie skręcić na autostradę 8, która doprowadzi do stolicy.
Аэропорт Карраско