Katedra w Montevideo jest głównym kościołem rzymskokatolickim w mieście, katedrą archidiecezji stolica Urugwaju . Atrakcją jest historyczny pomnik narodowy. Usytuowany naprzeciwko Cabildo, byłego budynku parlamentu, w pobliżu placu Konstytucji, w okolicy Ciudad Vieja .

Historia katedry w Montevideo

Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z 1740 roku. Wcześniej na jego miejscu był mały murowany kościół. W 1790 r. Rozpoczęto budowę obecnego budynku w stylu kolonialnym neoklasycznym. Został konsekrowany na cześć apostołów Jakuba i Filipa, patronów stolicy Urugwaj . Nowoczesny wygląd świątyni otrzymał utalentowany architekt Bernard Poncini.

Интерьер Кафедрального собора Монтевидео

1860 - rok ukończenia budowy fasady katedry. Wewnątrz znajduje się duży ołtarz główny i kilka bocznych, groby biskupów, arcybiskupów, którzy służyli w kościele, a także niektóre osoby publiczne. Ołtarz główny przedstawia obraz Matki Bożej. W pierwszej połowie ubiegłego wieku katedra była najwyższą budowlą miejską w mieście.

Алтарь в Кафедральном соборе Jak dostać się do katedry?

Blok widokowy to Buenos Aires, między ulicami Huena Carlosa Gomeza i Bartolome Mitre znajduje się przystanek autobusowy " Buenos Aires "(Autobusy nr 321, 412, 2111, 340).