Fortaleza del Cerro jest jednym z ulubionych miejsc, w których można odwiedzić turystów Montevideo . Tutaj możesz poznać historię miasta i zobaczyć go jako rękę z tarasu widokowego twierdzy.

Lokalizacja:

Fortaleza del Cerro znajduje się na wzgórzu Cerro Montevideo (Cerro Montevideo) w stolicy Urugwaj , na wysokości około 134 m nad poziomem morza.

Historia twierdzy

Fortaleza del Cerro została zbudowana przez Hiszpanów, którzy przybyli tutaj w celu wzmocnienia obrony Montevideo i portu w Rio de la Plata. W 1802 r. Wybudowano na tym miejscu tylko latarnię morską, a następnie w pierwszej połowie XIX wieku, na polecenie gubernatora Francisco Javiera de Elio, zbudowano samą fortecę. W czasie swojego istnienia Fortaleza del Cerro był wielokrotnie atakowany przez najeźdźców i uczestniczył w działaniach wojennych. W połowie XIX wieku pierwsza latarnia została całkowicie zniszczona podczas wojny secesyjnej w Urugwaju, a następnie odbudowana kilka lat później i odbudowana w 1907 roku.

Лестница на вершину крепости

Co jest ciekawego w Fortaleza del Cerro?

Fortaleza del Cerro to biała cylindryczna wieża z balkonem i latarnią na szczycie twierdzy. Przede wszystkim warto zauważyć, że wchodząc po schodach do latarni morskiej, można podziwiać niesamowitą panoramę Zatoki Rio de la Plata i całego Montevideo z imponującymi Wieżowiec ANTEL . Od początku lat 30-tych. Fort został uznany za narodowy pomnik Urugwaju . Od 1916 roku w twierdzy mieści się Muzeum Wojskowe "Jose General Artigas". Odwiedzający mogą zapoznać się z historyczno-wojskową ekspozycją kraju.

Jak się tam dostać?

Aby odwiedzić twierdzę Fortaleza del Cerro, musisz najpierw dotrzeć Międzynarodowy port lotniczy Carrasco w Montevideo. Nie ma bezpośrednich lotów z Rosji, trzeba lecieć z przesiadką w miastach Europy lub USA (w tym przypadku potrzebna jest amerykańska wiza). Najbardziej budżetowe są loty do Buenos Aires , a stamtąd już w Montevideo.

Z lotniska Carrasco do centrum miasta można dojechać autobusem. Wyjeżdżają z terminala lotniska i dworca autobusowego Tres Cruces. Koszt biletu autobusowego wynosi około 1,5 USD. Drugą opcją jest zabranie taksówki z lotniska do miejsca docelowego (około 70-80 USD, lepiej zapłacić lokalną walutą - peso, zaoszczędzić do 10%) lub wypożyczyć samochód (w tym przypadku należy skorzystać ze współrzędnych GPS).