Urugwaj ma bogatą historię, której pamięć starannie przechowują aborygeni. Bohaterowie narodowi, ważne wydarzenia i życie ludzi, których uwieczniają w pomnikach. Wiele zabytków ma znaczenie nie tylko lokalne, ale także narodowe. Za rzeźby zajmują się, odtwarzają i włączają do obowiązkowych wycieczek po miastach.

Jakie są interesujące rzeźby w Urugwaju?

Najbardziej znane zabytki Urugwaju to:

 1. Pomnik Indian z Charrui. Jest poświęcony ostatniej rodzinie plemienia, która może przetrwać. Rzeźba znajduje się w Parku Prado w Montevideo. Wykonany jest z brązu i został zainstalowany w 1938 roku na granitowym cokole.
 2. Монумент индейцам чаруа
 3. Pomnik-mauzoleum José Hervasio Artigas. Znajduje się w centrum Plac Niepodległości w stolicy kraju. Pomnik to postać jeźdźca na koniu, wykonana z marmuru i symbolizująca wolę ludu, jego pragnienie zwycięstwa. Pod nim krypta z pozostałościami bohatera.
 4. Памятник-мавзолей Хосе Хервасио Артигаса
 5. Rzeźba zespołów - mistrzów świata w piłce nożnej. Jest na słynnym stadionie "Centenario". Przedstawia sportowców podnoszący kielich nad głową, co stanowi zwycięstwo. Na cokole są kładzione płyty z nazwami drużyn, które stały się mistrzami świata w różnych latach.
 6. Скульптура сборным-чемпионам мира по футболу
 7. Pomnik imigrantów "Stagecoach". Znajduje się w Montevideo w Park Prado i jest wykonany z brązu i granitu. Grupa rzeźbiarska przedstawia wózek z pierwszymi osadnikami zaprzężonymi w konie, który utknął w bagnie. Symbolizuje pracę i wytrwałość Europejczyków, którzy opanowali te ziemie.
 8. Памятник переселенцам
 9. Pomnik Tonąca , jest również nazywany Ręką lub Palcami. Znajduje się na plaży w miasto Punta del Este . Rzeźba jest przedstawiona w postaci wierzchołków pięciu palców, które wyglądają z piasku, jest wykonana z cementu na stalowej ramie. Pomnik wzniesiono w 1982 r., Aby przyciągnąć uwagę turystów do silnego nurtu podwodnego w tym miejscu.
 10. Пальцы
 11. Pomnik to Gaucho ("Gaucho"). Jego autorem jest Urugwajczyk Jose Luis Sorrilla de San Martin. Pomnik wykonany jest z brązu i umieszczony na cokole z granitu na różowo, ozdobiony kompozycjami rzeźbiarskimi. Jest reprezentowany w postaci jeźdźca, który siedzi na koniu w pełnym mundurze i trzyma włócznię nad głową.
 12. Памятник Гаучо
 13. Posąg Dawida. Jest to replika wysokiej jakości słynnej rzeźby Michała Anioła, wykonana w pełnym rozmiarze. Znajduje się na Esplanadzie gminy w stolicy. Rzucili go na warsztaty plastyczne w 1929 roku.
 14. Статуя Давида
 15. Brama do Montevideo. Jest to fragment muru twierdzy, zburzonego w 1829 roku, który jest zabytkiem historycznym. Wykonany jest z dużych monolitycznych kamieni, a po obu stronach są kolumny. Obiekt ten znajduje się przy wejściu do Ciudad Vieja .
 16. Ворота в Монтевидео
 17. Rzeźba z Tea Mate . Został stworzony przez artystę i architekta Urugwaju Gonzalo Mesa, a otwarcie miało miejsce w dniu obchodów tego napoju.
 18. Памятник Чаю мате
 19. Pomnik Giuseppe Garibaldiego (Giuseppe Garibaldi). Ten narodowy bohater z Włoch, który walczył o niepodległość republik latynoamerykańskich. Autorem rzeźby jest Uruguayan Juan D'Anilly, i znajduje się na Plazuela Dr. Manuel Herrera y Obes w stolicy Urugwaju.
 20. Памятник Джузеппе Гарибальди
 21. Stela z Montevideo. Nominalna rzeźba miasta znajduje się na wzgórzu, z którego otwiera się wspaniały widok na wał. Zdjęcia z tego zabytku pochodzą stąd każdego turysty.
 22. Стела
 23. Statua Greetingman. Został przekazany do Urugwaju przez Koreę Południową. Pomnik ma wysokość 6 m, pomalowany na niebiesko, wykonany z cementu i przytrzymuje 18 śrub. Znajduje się na drodze między lotniskiem a centrum miasta w Montevideo.
 24. Статуя Greetingman
 25. Obelisk Konstytucji (los Constituyentes). Składa się z trzech płaszczyzn, z których każda symbolizuje wolność, moc i prawo. Pomnik znajduje się na ulicy 18 lipca.
 26. Обелиск Конституции
 27. Pomnik Batlle Berres. Zewnętrznie przypomina dwa rogi, a jego prototyp jest gestem byłego prezydenta kraju, Batlle Berres. On jest w środku Colonia del Sacramento . Wysokość pomnika wynosi 33 m.
 28. Монумент Batlle Berres
 29. Rzeźba Luisa Suareza. Ten piłkarz jest krajowym strzelcem, który został umieszczony w pomniku za jego życia. Posąg został wykonany przez urugwajskiego rzeźbiarza Alberta Moralesa Saravię w kilku kolorach. Przedstawia sportowca w postaci reprezentacji narodowej z piłką, a palce ręki są wyrzucane w specjalny sposób - słynny gest gracza.
 30. Памятник Луису Суаресу
 31. Obelisk z San Isidoro. Znajduje się na głównej ulicy miasta Las Piedras . Pomnik symbolizuje zwycięstwo miejscowej ludności nad Hiszpanami w walce o niepodległość kraju. Bitwa odbyła się w 1811 roku.
 32. Обелиск Сан-Исидоро
 33. Pomnik różnorodności seksualnej (Plaza y monolito de la diversidad sexual). Znajduje się w tym samym obszarze w Montevideo i jest kompleksem pamiątkowym poświęconym ofiarom przemocy seksualnej wobec mniejszości seksualnych. Rzeźba wykonana jest w formie trójkątnego ściętego pryzmatu o wysokości 1 m. Wykonana jest z różowego granitu i ma czarne trójkątne żyłki.
Памятник сексуального разнообразия

We wszystkich miastach Urugwaju są małe posągi i rzeźby. Ponadto w prawie każdej wiosce znajduje się posąg bohatera narodowego - José Artigas. Jadąc do tego niesamowitego kraju, koniecznie odwiedź jego zabytki i pomniki, aby poznać nie tylko historię, ale także kultura państwa .