Guayaquil - można go bezpiecznie nazwać miastem, w którym mimo współczesnego ducha można było zachować unikalne zabytki architektury kolonialnej. Znajduje się nad wybrzeżem Pacyfiku, nad rzeką Guayas, która nadała nazwę temu obszarowi. W pełnej nazwie miasta - Santiago de Guayaquil - hiszpańskie korzenie są wyraźnie słyszalne, co wskazuje na jego pochodzenie, związane ze słynnym hiszpańskim konkwistadorem Sebastianem de Belalcazar. Pozostałe największe miasto Ekwador Guayaquil, który jest drugim po stolicy Quito, spotyka się z turystami z całego świata przez cały rok, za każdym razem zaskakując wyjątkowymi widokami, malowniczymi plażami i atmosferą egzotycznych kontrastów, które znalazły swoje ucieleśnienie na każdej ulicy miasta.

Do Guayaquil samolotem

W Ekwadorze, Guayaquil zachowuje status centrum kulturalnego, ponieważ istnieje kilka instytucji szkolnictwa wyższego, National Conservatory i Academy of Painting.

Najlepszym sposobem na dostanie się do Guayaquil jest wzięcie samolotu Quito . Miłośnicy długich, 24-godzinnych podróży autobusowych mogą skorzystać z autobusu kursującego codziennie z miasta Lima.

Port lotniczy Guayaquil ma międzynarodowy status. Jego pełne imię brzmi jak międzynarodowe lotnisko José Haokina de Olmedo. Znajduje się w pobliżu centrum miasta, więc nawet jeśli weźmiesz pod uwagę korki uliczne, będziesz w stanie z łatwością dostać się tam w ciągu pięciu minut za jedyne pięć dolarów. Lotnisko przyjmuje zarówno loty lokalne, jak i samoloty z krajów europejskich.

Port w Guayaquil jest bazą morską, która wyróżnia się najważniejszą wartością handlową, ponieważ otrzymuje cały import. Dla turystów port może być interesujący od czerwca do września, kiedy dla odwiedzających otwarta jest specjalna platforma, z której wygodnie jest obserwować wieloryby.

Аэропорт ГуаякиляПорт Гуаякиля

Co ciekawego czeka na turystów w Guayaquil?

Nie tylko ekonomia i port morski położony w tym miejscu charakteryzuje to miasto, ale także, rzecz jasna, miejsca, które zwykle spieszą się turyści. Dlatego zaleca się rozpoczęcie zwiedzania zabytków Guayaquil Nabrzeże Simon Bolivar . To miejsce, w którym goście lub miejscowi lubią chodzić. Warto zwrócić uwagę na dość znany projekt Rotundy , który jest połączeniem flag kilku stanów. Turyści będą mogli uciec od gorącego słońca w rejonie Las Peñas , gdzie brukowane uliczki przecinają się wzajemnie pod "osłoną" wysokich drzew eukaliptusowych. Niedaleko stąd znajduje się park historyczny, który miesza klimat tropikalnych lasów, namorzynów i równin. Nie będzie trudno spotkać kolorowe papugi, które nie milczą przez minutę, aby sfotografować je z pajęczakami, aby zobaczyć kajman, tapir lub ocelot.

W samym centrum miasta jest plac Park Seminario , na którym znajduje się ogromna Katedra św. Piotra . Oprócz niego na terenie placu turyści czekają na wiele różnych sklepów i restauracji.

Гуаякиль - набережная Симона БоливараГуаякиль район Лас-Пеньяс

Miłośnicy architektury z pewnością zainteresują się wieżą zegarową w mauretańskim stylu. Podziwiaj jego piękno w południowej części Plaza Civica, przy której znajduje się bardzo popularny targ turystyczny i galeria sztuki. Po dokonaniu zakupu warto iść powoli starym szlakiem Numa-Pompiglio-Lion, który mimowolnie pogrąża turystów w odległej historycznej kolonialnej przeszłości miasta.

Podziwiaj niesamowity widok na Guayaquil ze wzgórza Santa anna . To miejsce jest również idealne na romantyczne spotkania. Turyści, którzy wolą łechtać nerwy, mogą wybrać się na wycieczkę Centralny cmentarz , na terenie którego znajduje się duża liczba starożytnych zabytków i mauzoleów. W tym wyjątkowym panteonie odległej starożytności znajduje się wiele rzeźb i posągów należących do dzieł wielkich włoskich mistrzów.

Muzeum zajmuje szczególne miejsce w Guayaquil, ponieważ jest ich bardzo dużo i wszystkie są bardzo różnorodne w swoich ekspozycjach. Najpopularniejsze wśród turystów są: Muzeum Antropologii i Sztuki, Muzeum Nachimiego Issiasa, Muzeum Banco Central, Muzeum Abirto i inne.

Dziś miasto Guayaquil jest z jednej strony stolicą gospodarczą, z drugiej zaś rozwiniętym centrum turystycznym. Ekwador .

Jednak wycieczki i wizyty w interesujących miejscach są dalekie od wszystkiego, co mogą zrobić turyści. Na szczególną uwagę zasługują wakacje na plaży. Jest to możliwe dzięki wspaniałej strefie przybrzeżnej. Wśród najpopularniejszych miejsc na wakacje na plaży tradycyjnie wyróżniono:

  • plaża los frailes gdzie odwiedzający mogą nawet zostać na noc lub na kilka dni wynajmując dom na plaży;
  • Południowe wybrzeże Guayaquil jest idealnym miejscem dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu, szczególnie windsurfingu.
Гуаякиль - пляж Лос-ФраилесЮжное побережье Гуаякиля

Biorąc pod uwagę różnorodność atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu, można z całą pewnością powiedzieć, że turyści będą mieli wiele pozytywnych emocji z pobytu w tym mieście, a zdjęcia Guayaquil w jego najlepszych cechach przypomną mu o wyjątkowo spędzonym czasie przez długi czas.

Гуаякиль - Музей антропологии и искусстваРайон Пласа-Сивика в ГуаякилеГуаякиль - Ротонда