Wyspy Galapagos na mapie świata przypominają rozproszone perły zagubione w Oceanie Spokojnym. Ten tropikalny raj należy do Republiki Ekwador . Archipelag składa się z 13 głównych wysp pochodzenia wulkanicznego, 6 małych wysp, 107 skał i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Około 90% terytorium to naturalny park narodowy.

Sława przyniesionych Wysp Galapagos

 1. Gigantyczne żółwie z kości słoniowej, które nadały nazwę archipelagowi. Masa muszli tych niesamowitych zwierząt, przypominających prehistoryczne stworzenia, osiąga 200 kg, długość - 1,5 m.
 2. Zwiedzanie wysp przez Karola Darwina w 1835 roku, po którym w trakcie badań przedstawił "teorię pochodzenia gatunków". Naukowiec zwrócił uwagę na różne rodzaje nijakich ziemnych zięb.
 3. Pingwiny wymienione w czerwonej księdze. Siedlisko tych arktycznych ptaków nielotnych na równiku jest zdumiewającym faktem. Pingwiny wybrali miejsce w tropikach i idealnie pasują do miejscowej fauny z powodu zimnego prądu w oceanie, gdzie czują się wspaniale.
 4. Legwany morskie. W Galapagos znajduje się do 300 000 takich jaszczurek, występujących prawie na każdym kroku. Oni, co dziwne, spędzają większość czasu w słonej wodzie, pogrążając się i zarabiając na jedzenie.
 5. Niewyobrażalna różnorodność życia roślin i zwierząt w ogóle. Tutaj naprawdę można zobaczyć na własne oczy niezwykłe i rzadkie gatunki, z których wiele nie znajduje się nigdzie indziej na naszej planecie.
Wyspy i zabytki

Wyspa Isabela Jest największy, zajmuje powierzchnię 4640 kilometrów kwadratowych i ma kształt konika morskiego. Jak przyciąga turystów?

 1. Oto najlepsze w Ekwadorze, malowniczej błękitnej lagunie Wysp Galapagos.
 2. Na wyspie znajduje się 6 największych wulkanów, z których 5 wciąż jest aktywnych.
 3. Tylko na wyspie Isabela (i Fernandina) miejscowe pingwiny składają jaja i inkubują swoje potomstwo.
 4. Niezwykłe piękno Urbina Bay Jest znany jako miejsce zamieszkania legwanów, znajdują się one na każdym kroku.
 5. Tagus Bay Będąc na wakacjach na Wyspach Galapagos, koniecznie odwiedź tutaj i wspiąć się na jezioro Darwin.
 6. Na wyspie Isabela warto zobaczyć Ścianę Płaczu ze smutną historią nieludzkiego traktowania więźniów

Wyspa Santa cruz Zajmuje drugie miejsce i jest najgęściej zaludniony. Stąd najczęstsze wycieczki turystyczne i rejsy na wyspy Galapagos pochodzą, ponieważ lotnisko jest w pobliżu. Co jest niezwykłego w tym miejscu?

 1. Na wyspie znajduje się stacja badawcza nazwana imieniem Darwin.
 2. W jednym z najwyższych punktów znajdują się bliźniacze kratery utworzone przez erupcje wulkanów.
 3. Tutaj w zaroślach drzew namorzynowych znajduje się zatoka "Czarny Turtle", gdzie te starożytne olbrzymy są pokryte.

Wyspa Fernandina uznawana za najmłodszą i trzecią pod względem wielkości. Co jest ciekawego w tym zachodnim sektorze Wysp Galapagos?

 1. Oto aktywny wulkan La Combre, który budzi się co kilka lat.
 2. Punto Espinoza jest uważany za siedlisko największej morskiej kolonii iguany na świecie. Oto setki.

Wyspa San Cristobal słynie z uniwersalności lokalnej flory i fauny, prawie wszystkie gatunki zwierząt i roślin są tutaj obecne, reprezentowane na Wyspach Galapagos. Co jest interesujące w tym zakątku archipelagu?

 1. Oto stolica Galapagos - Puerto-Bakeriso-Moreno.
 2. Wzgórze Fregatber jest znane jako wzgórze fregaty, na którym można oglądać te duże ptaki.
 3. Jezioro El Junco jest jedynym źródłem słodkiej wody, które nigdy nie jest suche. Tutaj możesz obserwować ptaki bagienne i innych przedstawicieli ptaków.
 4. Przylądek Pitt słynie z tego, że gniazdują tu ptaki - durszlaki i rudobrzuchy.

Wyspa Espanyol zajmuje powierzchnię około 60 km2. Jest to najstarsza wyspa Galapagos, mająca 3,5 miliona lat. Co jest interesujące dla turystów w tym obszarze?

 1. Tutaj możesz oglądać faliste albatrosy. To na skałach Hispaniola i nigdzie indziej na świecie te niezwykłe rzadkie ptaki gniazdują.
 2. Plaża w Gardner Bay jest bardzo popularna. Śnieżnobiały malutki piasek przypomina tutaj porozrzucaną mąkę.

Wyspa Santa Maria została zasiedlona jednym z pierwszych. Istnieją dwie główne atrakcje:

 1. Diabelska Korona która przyciąga tysiące ciekawskich turystów. Tworzy go krater wygasłego wulkanu i jest interesujący w tym, że woda wystaje z wody, przypominając kształt korony.
 2. W Zatoce Rekinów w mieście Punto-Cormoran można łaskotać nerwy pływając z rekinami rafowymi.
 3. Post Bay Office słynie z beczek dębowych, które w dawnych czasach służyły jako skrzynki pocztowe.

Wyspa Santa fe słynie z niezwykłego lasu kaktusów gruszy, które osiągają wysokość 10 metrów i przypominają potężne drzewa. Mewy, faetony i petrel gniazdują na skałach, które z czasem przetrwały.

Wyspa Santiago (San Salvador) jest uznawana za najlepsze miejsce do obserwacji fok futrzanych, które znajdują się tylko w trzech miejscach na Galapagos. James Bay to miejsce, w którym najczęściej można spotkać te endemiczne zwierzęta. Ponadto istnieją kraby skalne, pustelnik, czterookie psy morskie, gąbki morskie.

Wyspa Rabida Jest uważany za centrum geologiczne i słynie z plaż z ciemnym czerwonym piaskiem, które są kochane przez turystów. Ten niezwykły odcień jest spowodowany wulkanicznym pochodzeniem gleby i jej wysoką zawartością tlenku żelaza.

Notatka dla turysty
 1. Należy pamiętać, że Park Narodowy Wysp Galapagos strzeżony i chroniony przez rząd Ekwador w związku z tym wstęp na terytorium jest płatny i wynosi 100 USD od osoby.
 2. Istnieją zasady postępowania i zwiedzania. W sumie około 64 ścieżek i miejsc zostało przydzielonych turystom, z których zabronione jest zbaczanie.
 3. Na wyspach oferowane są następujące rozrywki: jazda na żółwiach, pływanie z lwami morskimi, pingwiny, foki, snorkeling, nurkowanie, surfing, spływy kajakowe, piesze wycieczki, jazda na rowerze, jazda konna.
 4. Podczas wycieczek, obserwacji i komunikacji z lokalną fauną nie można rozpalać ognisk, śmieci, wydawać głośnych dźwięków i nagłych ruchów, które mogą im zaszkodzić.
 5. Hotele na Wyspach Galapagos, oczywiście, są i oferują różne poziomy cen i usług, od gospodarki do luksusu, ale eleganckie restauracje i imprezy towarzyskie raczej nie mają specjalnego znaczenia. Dlatego zamiast sukienek i butów koktajlowych, zaleca się, aby w zdjęciach w wygodnym ubraniu bawełnianym i dobrym aparacie fotograficznym uchwycić Wyspy Galapagos w ich niesamowitym pięknie.

Jak dostać się na Wyspy Galapogoskie z Moskwy?

Dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie znajdują się Wyspy Galapagos na mapie świata, przypominamy, że znajdują się one na zachód od kontynentu Ameryki Południowej, 1000 km od Ekwadoru.

Wyspy Galapagos mają porty lotnicze w dwóch lokalizacjach - szkielety Balter i San Cristobal, więc możesz dostać się tu tylko z lądu Ekwadoru samolotami. Koszt lotu tam iz powrotem wynosi średnio około 350 - 400 USD.

Jeśli podróżujesz sam, ceny biletów lotniczych będą kosztować od 400 USD za osobę w jedną stronę Kiedy kupisz wycieczkę na Wyspy Galapagos, ceny będą znacznie wyższe, średnio od 1 500 USD za osobę przez 6 dni.

Галапагосские острова на карте мираГалапагосские острова, бухта Пост ОфисГалапагосские острова - волнистые альбатросы
Галапагосские острова, Корона ДьяволаГалапагосские острова, красный песок на острове РабидаГалапагосские острова, морская игуана
Галапагосские острова, остров Исабела, стена ПлачаГалапагосские острова, слоновая черепахаГалапагосские острова, фрегаты