Jest w środku Ekwador Małe miasteczko, które być może nie można nazwać miastem, w którym turyści z całego świata szukają miejsc wypełnionych duchem wielkich wydarzeń historycznych, ale gwarantuje to spokojne i jednocześnie malownicze wakacje z piękną przyrodą, z której słynie Ameryka Południowa. Tak więc to miejsce nazywa się Duran i znajduje się w ekwadorskiej prowincji Guias.

Z historii Duran

Do tej pory mieszkańcy, zwłaszcza ludzie starsi, nazywają to miasto swoim imieniem Eloy Alfaro. Dlatego nie należy się dziwić, słysząc w rozmowie ze staruszkami drugie "imię" Durana, które otrzymał na cześć Jose Eloy Alfaro Delgagado. W Ekwadorze tożsamość tej osoby pozostaje dość dobrze znana, ponieważ w latach 1897-1901 i od 1906 do 1911 pełnił funkcję prezydenta tego kraju. Ponadto, będąc aktywnym politykiem, Eloy Alfaro w swoim czasie przewodził liberalnej rewolucji, która doprowadziła do wielu zmian. Tak więc, zgodnie z jego decyzją, kościół został oddzielony od państwa, otwarto wiele szkół publicznych, pojawiła się nowa żelazna sieć, rozwiązanie małżeństw stało się możliwe, a armia w kraju otrzymała potężny impuls do rozwoju.

Duran jest także stolicą katonu o tej samej nazwie, utworzonego w 1986 roku. Miasto, które jest częścią konglomeratu Guayaquil , położony nad rzeką Guayas. Duran stał się jednym z pierwszych miast, które mają połączenie kolejowe w Ekwadorze, a pociągi łączą jego teren z innymi prowincjami i regionami kraju. Turyści przyjeżdżają tu nie tylko pociągami, ale także samolotami. Około 16,5 km od centrum miasta znajduje się Regionalny Port Lotniczy Santa Rosa (ETR), który specjalizuje się w obsłudze lotów krajowych i międzynarodowych. W odległości około 47 kilometrów znajduje się inne lotnisko o nazwie Tumbes (TBP).

Co robi turysta w Duran?

Nawiązując znajomość z Ekwadorem z Durán, turyści z reguły są z łatwością prowadzeni w swojej okolicy, gdzie wszystko zostało potrojono bardzo prosto i wyraźnie. Aby jednak podróż przyniosła maksymalną przyjemność, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów:

  1. Wskazane jest, ale jednocześnie nie jest konieczne korzystanie z usługi wynajmu samochodów, aby wygodniej było podróżować po mieście, poznawać otoczenie i cieszyć się piękną przyrodą. Korzyścią jest tutaj ta usługa - bardzo powszechne zjawisko i wynajem samochodów dla każdego gustu i portfela jest dość łatwy do znalezienia. Około stu firm w mieście oferuje wynajem samochodu na wakacje.
  2. Będąc w mieście Douran, zdecydowanie warto znaleźć czas na bardzo popularną wśród turystów rozrywkę lokalną o nazwie Ruta de los Arrozales - jest to interesujący, z punktu widzenia designu, pociąg turystyczny, który towarzyszy turystom w podróży po malowniczej okolicy nie tylko Duran, ale także jego ograniczenia. Trasa została nazwana "Ścieżka pól ryżowych", ponieważ biegnie przez pola ryżowe. Przewodnik opowiada ciekawe fakty, az okna można podziwiać piękno naturalnych krajobrazów, równin i zastanawiać się nad różnorodnością i dużą liczbą ptaków. Doskonały wybór dla tych, którzy nie chcą spędzać czasu na męczących spacerach.
  3. Nie będzie problemów z wyborem miejsca do spania w Durarane, ponieważ jest tu sporo tanich i tanich hoteli. Na przykład, komfortowy pobyt z bezpłatnym dostępem do Internetu i parking jest oferowany przez Hotel El Ejecutivo, w którym pokój dwuosobowy kosztuje około 28 USD za noc. W hotelu Kemberly zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym kosztuje 35 USD za noc. W tym samym czasie cena obejmuje śniadanie, a usługi oferowane gościom obejmują korzystanie z bezpłatnego internetu, parking. W każdym pokoju znajduje się wanna, lodówka, telewizor. Ze względu na bardzo dobrą lokalizację hotelu, nie trzeba iść daleko na obiady i kolacje, ponieważ w pobliżu jest wiele kawiarni i barów z przekąskami, oferujących dania kuchni narodowej i europejskiej.
Дуран - окрестности Дуран - пляж Дуран - природа