Banos jest centrum sportów ekstremalnych i terapeutycznych procedur SPA. Położony w pobliżu stolicy Ekwador - 180 km, na zboczu obecnego Tungurahua. Wysokość nad poziomem morza wynosi około 2 km. Populacja to niewiele ponad 15 000 osób. Miasto jest pochowane w zieleni, otoczone górami i gęstymi chmurami, gęsto siedzącymi na szczytach. Istnieje wiele sklepów, kawiarni i restauracji, biur podróży, hoteli i tanich hosteli.

Infrastruktura

Miasto jest przytulne, zwarte, bardzo czyste, z trzema głównymi i kilkoma wtórnymi ulicami, wszędzie w ruchu jednokierunkowym. Nie ma przestępstwa, mieszkańcy są przyjaźni dla turystów i zawsze starają się pomóc, jeśli są pytania. Ceny tutaj są dość niskie, więc reszta w Bagnos jest dostępna dla zwykłego turysty. Życie nocne jest bardzo aktywne - wiele klubów i dyskotek działa do rana. Tutaj możesz zobaczyć jasne pokazy ognia, posłuchać występów etnicznych Indian, jeździć na zapierających dech w piersiach atrakcjach.

Z tego ekwadorskiego miasta rozpoczynają się wszystkie podróże do Amazonii.

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się do Banjos autobusem od Quito , Riobamba lub Guayaquil . Cena podróży nie jest wysoka - nie więcej niż 7 cu (od Guayaquil). Jeśli chcesz dostać się tam szybciej, przekaż pierwszeństwo autobusom Express Bagno.

Gdzie iść, co zobaczyć?

Baños to wyjątkowe miasto Ekwador. Musisz opuścić to miejsce na co najmniej kilka tygodni, w przeciwnym razie nie będzie wystarczająco dużo czasu na sprawdzenie wszystkich zabytków i wycieczek. Wśród najciekawszych miejsc są:

  1. Aleja lub droga wodospadów (głównie spacery rowerowe).
  2. Lot nad otchłaniami w otwartym koszu do wodospadu Fontanna oblubienicy.
  3. Codzienna wędrówka do dżungli Amazonki.
  4. Śledzenie u podnóża Tungurahua, gdzie znajduje się kościół - La Basilica de Nuestra Senora del Rosario de Agua Santa.
  5. Najwyższa huśtawka świata.
  6. Źródła uzdrawiania.

Wodospady

Aleja / droga Wodospady - wizytówka miasta. Chodzą do nich głównie na rowerach, które można wypożyczyć w dowolnym lokalnym biurze podróży. Ponadto za opłatą wymagany jest obwód parkowania i kask.

Aleja wodospadów prowadzi do Puyo, małego miasteczka obok Banos. Pod względem bezpieczeństwa jazda na rowerze na tej autostradzie jest niebezpieczna. Nie ma dedykowanego utworu. Na tych samych zasadach Ekwador ma iść w kierunku ruchu, który jest najeżony "lataniem" w rowie, w przypadku jakiejkolwiek niespodzianki.

Całą zabawą na tej przejażdżce rowerowej są malownicze widoki na wodospady, których jest ponad 40. W rzeczywistości trzeba przejść z jednej platformy widokowej do drugiej, zatrzymując się przy każdym z nich i fotografując niesamowite widoki. Każda platforma widokowa wyposażona jest w kabel, po którym można zejść do samego wodospadu, a następnie wrócić. Nazywa się to zajęcie "baldachimem" i odnosi się do kategorii skrajności. Osoba, która chce jeździć z wiatrem nad głębokim wąwozem, jest przymocowana w obszarze klatki piersiowej i zatrzymuje się twarzą w dół i wysyła na bok wodospadu.

Pierwszy wodospad to Fata Oblubienicy. Można do niego dotrzeć zarówno na kablu, jak iw wiszącym koszu, czymś przypominającym kolejkę linową. Dla niektórych taki spacer wydaje się ryzykowny, ale widoki otwierają się, więc nikt nie myśli o strachu.

Po drodze możesz udać się do wioski Rio Verde i skosztować świeżo złowionych, pstrągów. Stąd około godziny spacerem do Kocioł Diabelski Wodospad . Droga jest prosta, prawie bez windy, po drodze jest most wiszący. Całą wielkość wodospadu można zrozumieć tylko przez bycie blisko niego.

Баньос, водопад Мачай, радугаБаньос, канопи к водопаду Фата невесты

Trekking w amazońskiej dżungli w Puyo

Zazwyczaj włączany do programu wycieczki. Jeśli podróżujesz sam, musisz zatrudnić przewodnika. Podróż trwa 24 godziny. Jadą do dżungli wygodnym samochodem. Następnie udają się na zwiedzanie zarośli i dostają się do dwóch pięknych wodospadów, idą rzeką kajakiem, jedzą obiad w dżungli, docierają do wioski Indian i wspinają się na taras widokowy El Mirador.

Wybierając ten kierunek, zadbaj o wodoodporną odzież. W Amazonii jest chłodno i wilgotno, często pada deszcz.

La Basilica de Nuestra Senora del Rosario de Agua Santa

Najpiękniejszy i najwyższy budynek w całym mieście - 57 metrów, który znajduje się u podnóża wulkanu Tungurahua. Oto najbezpieczniejsze miejsce na wypadek erupcji. Bazylika od dawna jest miejscem pielgrzymek nie tylko dla miejscowych, ale także dla odwiedzających katolickich turystów. Oto szlaki turystyczne. Droga nie jest zbyt trudna, ale konieczne jest przynajmniej minimum treningu fizycznego. W przeciwnym razie zamiast kontemplować piękne wzory żółtych i czerwonych gwiazd na kopule bazyliki będzie długo czekać na przywrócenie sił.

Najwyższe huśtawki na świecie

W Banosie wiele praktyk śledzenia. Trasy 4 lub 5. Wszystkie prowadzą do wyjątkowego miejsca - najwyższego na świecie huśtawka. Oto ogromna platforma widokowa z widokiem 360 °. Przy dobrej pogodzie można robić wspaniałe zdjęcia wulkanu Tungurahua. Huśtawka nie jest atrakcją dla osób o słabym sercu. Składają się z dwóch lin i okrągłego drążka zamiast siedzenia. Głębokość wąwozu, nad którym okresowo podnoszą dzielni - 2660 metrów.

Баньос, трекинг к Дому на Дереве - самые высокие в мире качелиБаньос, трекинг к Дому на Дереве

Źródła lecznicze

Są w mieście. Każde źródło to prawdziwy basen, a obowiązkową procedurą jest wzięcie prysznica. Są tu cztery źródła, więcej basenów z prawie gotującą się wodą, druga komfortowa temperatura, bardzo popularna, jedna trzecia z roztopionym śniegiem z czapy śnieżnej wulkanu, jeszcze dwa baseny z wodą z górskiej rzeki. Kolor wody ze źródeł jest brudno-brązowawy, co tłumaczy się dużą ilością składników mineralnych, które składają się na jej skład.

Баньос, пейзажи вдоль Аллеи водопадовБаньос, Термальные источникиБаньос, экскурсия в джунгли Амазонки