Stolica Ekwador , miasto Quito - próbka dobrej kombinacji średniowiecza i nowoczesności. Architektura kolonialna zachowała się niemal w idealnym stanie, a projekty nowych budynków powstają z uwzględnieniem tego, że nie naruszają ogólnej harmonii. Quito jest podzielone na kilka regionów - północną, centralną i południową. Większość atrakcji jest skoncentrowana w historycznym centrum miasta, dopóki niektórzy nie będą musieli podróżować przez kilka godzin. W każdym ciekawym miejscu możesz iść sam. Wyjątki są chyba, że ​​muzea, tutaj przewodnik pomoc nie boli.

Gdzie iść i co zobaczyć?

Każdy turysta rozumie coś wyjątkowego pod atrakcjami turystycznymi. Może to być taras widokowy, z którego widać miasto na dłoni, park, muzeum, zabytkowe budynki. W Quito jest tego wiele, więc każdy podróżnik znajdzie dla siebie pracę.

Platformy widokowe Quito

W mieście jest ich kilka. Najbardziej znana jest Najświętsza Maryja Panna. U jej stóp wysokość nad poziomem morza wynosi 3 km i 106 m. Taras widokowy znajduje się na wzniesieniu Panesillo . Przegląd tutaj jest wspaniały - można zobaczyć czapy śnieżne wulkanów Cotopaxi i Kayambe . Pomijając posąg w kole, możesz zrobić niesamowite zdjęcia panoramiczne. Jeśli masz szczęście i słońce świeci, możesz zobaczyć w oddali punkt orientacyjny Quito - Basilica del Voto National . Z platformy widokowej u stóp Marii Panny można zobaczyć historyczne centrum i biedne dzielnice Quito.

Kolejna platforma widokowa znajduje się na wysokości 4 km i 100 m nad poziomem morza. Znajduje się na szczycie wzgórza Cruz Loma. Możesz dostać się tutaj kolejką linową - zajmie to około 20 minut, cena biletu dla osoby dorosłej wynosi 8,5 $. Podczas podróży można zrobić wiele ciekawych zdjęć - tutaj jest stok wulkanu Pichincha , ale park rozrywki, który znajduje się w pobliżu punktu wyjścia. Z miejsca wylądowania kolejki linowej musisz samodzielnie wspiąć się na taras widokowy. Ze wzgórza Cruz Loma widoczna jest bogata północna część Quito. Tutaj możesz spotkać jasnego przedstawiciela fauny Ekwador - Falcon Karakar. Ptaki nie boją się, siedzą cicho na płocie i pozwalają sobie na robienie zdjęć.

Platforma widokowa Guapolo znajduje się nieco z dala od miasta i niedaleko historycznej części, w dolinie o tej samej nazwie. Miejsce w jakiś sposób wyjątkowe - stąd katedra Guapolo, która leży w północno-wschodniej części Quito. Został zbudowany w 1593 roku i jest jednym z najpiękniejszych przedstawicieli architektury kolonialnej miasta.

вид со смотровой площадки на холме Крус-Ломасмотровая площадка у подножия Девы мариивид со смотровой площадки Гуаполо
Parki Quito

W każdym z nich jest dużo ciekawych. Nie wszystkie parki znajdują się bezpośrednio w Quito , ale Ekwador to mały kraj, więc nietrudno dostać się do ciekawych zabytków poza stolicą. Do parków, które musisz odwiedzić, możesz dołączyć:

 1. La Carolina .
 2. Metropolitano
 3. El Ejido.
 4. La Alameda.
 5. Cotopaxi .
 6. Ogród botaniczny Pakakun .

La Carolina Park różni się ogromnymi rozmiarami. Tutaj możesz odpocząć w cieniu magnolii, wdychając gęsty i lepki aromat wydobywający się z kwiatów, rozgrzewając się na licznych boiskach sportowych, odwiedzając centrum wystawowe, muzeum dinozaurów, terrarium lub przejażdżkę statkiem. W La Carolina, w południowo-zachodniej części, znajdują się Ogrody Botaniczne - doskonała okazja do spaceru lub zwiedzania flory Ekwadoru w ramach wycieczki.

Główną atrakcją parku Metropolitano jest prawdziwy las eukaliptusowy. Dla wygody turystów podzielony jest chodnikami. Jeśli dojdziesz do wschodniej części parku - spójrz na wulkany Antisana , Cotopaxi . Stąd dolina rzeki Guayliabamba jest wyraźnie widoczna. Park Metropolitano to rezerwat przyrody o powierzchni około 239 hektarów.

W parku El Ejido (El-Ejido) musisz jechać w weekendy. W sobotę i niedzielę można kupić ciekawe pamiątki - narzuty, poncza, a nawet złotą biżuterię. Lokalni artyści - atrakcja parku. Mogą kupić kopię niemal każdego zdjęcia słynnych artystów, napisane bardzo umiejętnie i po bardzo przystępnej cenie.

Park La Alameda jest interesujący, ponieważ mieści najstarsze obserwatorium w Ameryce Południowej. Jest też pomnik Simona Bolivara. Na terenie parku znajduje się małe jezioro, w którym można wynająć łódź wycieczkową.

Park Narodowy Cotopaxi . Znajduje się 60 km na południe od stolicy. W parku znajdują się dwa najwyższe wulkany Ekwador - Cotopaxi i Rumignyai, jest 6 rzek - Tambo, Tamboiaku, Pita, Pedregal, San Pedro, Kutuchi. Miejsce jest idealne do uprawiania turystyki pieszej i wspinaczki górskiej.

Ogród botaniczny Pakakun - wyjątkowe miejsce w pięknie. Znajduje się na wysokości 2,78 km nad poziomem morza. Oto różnorodność flory i fauny Ekwadoru. Okoliczne krajobrazy są hipnotyzujące - wokół zaśnieżonych śpiących wulkanów.

национальный парк Котопахипарк Ла Каролинапарк Ла Каролина
парк Ла-Аламедапарк Метрополитанопарк Эль-Эхидо
Muzea w Quito

W samym mieście, a także w pewnej od niej gałęzi znajduje się ogromna liczba muzeów. Pamiętaj, aby odwiedzić:

 • Intinyan Solar Museum - jest dedykowany do punktu zerowego (równik). Tutaj można zobaczyć tematy kultury indyjskiej epoki przedkolumbijskiej, jest galeria sztuki i ciekawe adaptacje pokazujące, jak zachowują się zwykłe rzeczy na równiku. Obok muzeum znajduje się Pomnik Mitada del Mundo;
 • Muzeum motyli - Maripasario. Położony w miejscowości Mindo, 2,5 godziny jazdy od Quito autobusem. Idź tutaj, jeśli chcesz zobaczyć wszystkie etapy rozwoju tego owada - od poczwarki do dorosłego. Muzeum znajduje się na powierzchni 29 hektarów i stało się siedliskiem ponad 1200 gatunków skrzydeł skrzydlatych, których rozmiar waha się od 2 do 30 cm (rozpiętość skrzydeł);
 • centrum kulturowe Itchimbia. Jego ekspozycje są na bieżąco aktualizowane. Dlatego na dwutygodniowe wakacje możesz odwiedzić kilka wystaw jednocześnie. Szczególnie zapada w pamięć "Złoto Inków";
 • muzeum de la Ciudad. Mały dwupiętrowy budynek z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami. Wizyta jest polecana tym, którzy chcą poznać historię i kulturę Ekwadoru.
Интиньян Солар МузеумКультурный центр Itchimbiaмузей бабочек (марипасарио) - процесс появления бабочки
Inne interesujące miejsca w mieście

Kościół San Francisco . Znajduje się w centrum miasta i jest w tym samym wieku. Budowa rozpoczęła się w 1534 roku i trwała 70 lat. Wnętrze jest wspaniałe, poza tym zdjęcia i wideo nie są tu zabronione. Kościół jest wzorem osobliwej barokowej architektury, w której mieszają się motywy: hiszpański, mauretański, włoski i flamandzki.

Plac Niepodległości. Jeden z najstarszych placów w Quito - stolicy Ekwadoru. Otaczają go inne zabytki: Pałac Prezydencki , Katedra , Pałac Arcybiskupi, Gmina. Wszystko to znajduje się w centrum starego miasta. Idąc na spacer, odwiedź cały kompleks.

Wśród innych atrakcji godnych uwagi:

 1. Basilica del Voto Nacional .
 2. Kościół La Company .
 3. Kolejka linowa.

Wybierasz się na wycieczkę do Quito , pamiętaj - Ekwador bardzo mały kraj z wieloma atrakcjami. Dlatego kup bilet na co najmniej 2 tygodnie. Nawet w tym czasie nie można zobaczyć wszystkich atrakcji stolicy.

церковь Сан-Францискоцерковь Ла-Компания Кафедральный собор
Базилика дель Вото НасьональПрезидентский дворецплощадь Независимости