Miasto Gualeguaychu znajduje się na lewym brzegu rzeki o tej samej nazwie, na południowym wschodzie prowincji Entre Rios w Argentyna . Odległość od Buenos aires to jest 230 km na północny-zachód. Nazwa tłumaczy się z języka Indian Guarani jako "rzeka z dużą ilością wody" i jest podawana na cześć najbliższej drogi wodnej.

Niedaleko miejscowości przebiega droga krajowa numer 14, która łączy stolicę Argentyny z brazylijskim Sao Paulo, więc miasto ma wielkie znaczenie strategiczne. Populacja nieznacznie przekracza 100 tys. Mieszkańców, a obok znajduje się gmina Pueblo Belgrano, również część granicy miasta i znana z gorących źródeł.

Niuanse pogodowe

Klimat wokół miasta należy do typu umiarkowanie-kontynentalnego z raczej mroźną zimą (od czerwca do sierpnia). Średnia miesięczna temperatura w tym okresie wynosi od 10 do 12 ° C, a mrozy mogą osiągać -5 ° C. Lato jest zwykle gorące i gorące, z miesięcznymi temperaturami około + 25 ° C, ale czasami termometr wzrasta do + 35 ° C.

Średnia roczna wilgotność wynosi 75%, a ilość opadów wynosi 1200 mm. Deszczowe dni są najmniej w czerwcu, lipcu i sierpniu, ale niskie temperatury sprawiają, że nie są one najlepszą opcją dla turystów.

Природа в окрестностях

Egzotyczny karnawał

Miasto jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów zagranicznych osad w Argentynie. W miesiącach letnich ich liczba sięga 400 tysięcy: podróżni przybywają z Buenos Aires, Santa fe , Cordoba i inne regiony. Przede wszystkim w Gualeguaychu są przyciągane karnawał która odbywa się w każdą sobotę stycznia i lutego, a także w pierwszą sobotę marca.

Na wakacje przygotowuje się specjalne miejsce - corsodromo, gdzie swobodnie można zakwaterować do 40 tysięcy osób. W nocy konkursy taneczne odbywają się w sambie między 5 grupami reprezentującymi klub lub centrum społeczne. Tylko trzech z nich rocznie bierze udział w konkursie o nagrodę pieniężną: stanowi 31% przychodów z biletów, a czasami osiąga 35 000 USD. Każda grupa uczestników otoczona czarującą scenerią przedstawia sceny taneczne, zjednoczone pseudohistoryczną fabułą.

Koszt biletów na karnawał to około 20 $. Akcja rozpoczyna się o 22:00 i trwa 5 godzin, turyści ze stolicy na wakacje przynoszą specjalne autobusy.

Карнавал

Lokalne atrakcje i rozrywka

Wśród innych miejskich atrakcji warto zwrócić uwagę:

 1. Dwa kompleksy termiczne , wyposażone w procedury terapeutyczne. Kompleks termiczny Guaychu znajduje się w odległości 63,5 km od miasta na zachód od drogi krajowej nr 14. Temperatura wody w basenach wynosi 36 ° C. Drugi kompleks termiczny - Complejo Termas del Gualeguaychu - znajduje się na wschodzie, w odległości 22,5 km od wioski na autostradzie 42. Oto nowoczesny park wodny, a temperatura słonej wody wynosi 37-42 ° C.
 2. Park Unzu. Ma imponującą lokalizację na przeciwległym brzegu rzeki Gualeguaychu i zajmuje 120 hektarów. Możesz podziwiać niesamowity świat argentyńskiej flory i fauny oraz widok na wyjątkową lagunę, przypominającą filmy o niezamieszkanych wyspach.
 3. Katolicka katedra San Jose , zbudowana pod koniec XIX wieku i jest główną świątynią miasta.
 4. Pałac Klavarino , otwarty w 1905 roku przez wybitną osobistość publiczną Luisa Klavarino. Teraz jest college.
 5. Most Mendez Casariego , wzniesiony nad rzeką Gualeguaychu w pobliżu parku Unza.
 6. Rezerwat przyrody Las Piedras , położony 18 km na północ od miasta. Jego terytorium wynosi 142 hektary, a na pastwiskach z krzewami iw lesie poznacie ponad 200 gatunków roślin i 100 gatunków fauny - zwierząt, owadów, ptaków i płazów. W Muzeum Rezerwatu znajdują się artefakty rdzennej ludności.
 7. Teatr , zbudowany w 1910 roku w stylu neoklasycystycznym, ma kształt podkowy, do której dodaje się "pudełka" na kilku poziomach. Budynek wygląda bardzo nowocześnie.
 8. Pomnik pielgrzymów , u podstawy którego pochowani są pierwsi mieszkańcy miasta.
 9. Muzeum Azotea de Lapalma , zajmująca 45 hektarów. Jego ekspozycja poświęcona jest inwentarzowi i działalności rolniczej mieszkańców regionu.
Дворец Клаварино

Kiedy zmęczy cię widzenie atrakcje , stworzony przez człowieka, można odpocząć na wielu plażach nad brzegiem rzeki. Najpopularniejsze z nich to Costa Azul, Balneario Municipal, Bikini, Solar del Este, Punta Sur, Costa Alegre, Puerta del Sol, Papaya. Nawet w mieście jest hipodrom, a wszystkie warunki uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa zostały stworzone. Koneserzy cywilizowanej rekreacji mogą zagrać w golfa lub odwiedzić tor.

Popularne hotele

Pomimo niewielkiej liczby mieszkańców, wybór miejsc noclegowych jest zróżnicowany. Wśród hoteli cenionych przez doświadczonych podróżników warto zwrócić uwagę:

 • Hotel Are Pora;
 • Hosteria de Campo Valdemoro;
 • Hotel Los Angeles;
 • Hotel Praga;
 • Placeres de la Costa;
 • Hotel Embajador.

Prawie wszystkie z nich znajdują się w pobliżu plaż - w odległości 500-800 metrów.

Hotele znajdują się w miejscach z dobrą komunikacją miejską, więc dotarcie do ruchliwego centrum miasta z ulicami handlowymi jest łatwe. Od standardowych udogodnień można liczyć na dostępność klimatyzacji, TV, wannę, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wiele hoteli oferuje relaks w ogrodzie, barze lub przy odkrytym basenie.

Hosteria de Campo Valdemoro Gastronomiczne "zabytki"

Podróżni smakoszy w mieście spodziewają się ponad 30 restauracji i kawiarni, zaprojektowanych z myślą o zupełnie innym portfelu. W pizzerii Piamonte będą Państwo mogli skosztować pysznej pizzy, lasagne i sałatek, a restauracja Dacal pozna lokalną kuchnię: naleśniki mięsne, kurczak z grzybami, smażone nerki, ciasta, dania z ryb są po prostu wspaniałe. Terraza zachwyci miłośników fast foodów. Pamiętaj, aby sprawdzić:

 • Guayra;
 • Lo de Quico;
 • La Paisanita;
 • Lo de Carlitos;
 • El Artesano.

W tych instytucjach można docenić zarówno tradycyjne menu południowoamerykańskie, jak i międzynarodowe.

Terraza

Zakupy w Ameryce Południowej

Nie ma potrzeby, aby szukać sklepów w mieście przez długi czas: większość z nich koncentruje się na głównej ulicy handlowej, de Mayo. Tutaj można kupić elektronikę, ubrania, wykwintne ręcznie robione pamiątki, wyroby rzemieślnicze wykonane przez lokalnych rzemieślników, produkty domowe i ogrodowe. Artykuły luksusowe prezentowane są w małych sklepach i sklepach, a dobra konsumpcyjne są tańsze w dużych centrach handlowych. Aby kupić wyjątkowe prezenty , odwiedź Feria de Artesanos, Helados Emiliano, Lugareno lub El Patio del Mate.

El Patio del Mate

Jak się tam dostać?

Można poruszać się po mieście tylko w autobusie łączącym różne części miasta lub taksówką.

Najłatwiej dostać się do osady Buenos aires położony 225 km od hotelu. Czas przejazdu w wynajętym samochodzie to 2,5 godziny. Autobusy do Gualeguaich ze stolicy Argentyny odjeżdżają co pół godziny ze stacji Retiro.

Автобус в Гуалегуайчу