Luhan - miasto w Argentyna , w prowincji Buenos aires , 60 km od stolicy stanu. Luhan jest głównym miastem tej samej gminy, ma około 120 tysięcy osób. Zostało założone w 1755 roku. Słynie z Bazyliki Matki Bożej - to ona "przedstawia" Luhana na zdjęciu. Każdego roku ponad 6 milionów pielgrzymów przychodzi oglądać obraz Matki Boskiej, który jest przechowywany w Bazylice. Nazywa się "religijną stolicą" Argentyny.

Luhan jest również ważnym obszarem rolniczym (uprawia się tu bawełnę, hoduje się bydło), centrum turystycznym i administracyjnym. Miasto jest siedzibą uniwersytetu Nacional de Lujan.

Здание Национального университета

Klimat

Klimat w Luhan jest ciepły i wilgotny, ale opady nie są zbyt duże - około 1000 mm na rok. Najcieplejsze miesiące to styczeń i marzec. Zimy są raczej łagodne i suche, średnia temperatura wynosi około +7 ... + 8 ° С, minimalna rejestrowana wynosi około -5 ° С. Lato jest gorące i wilgotne, co czyni ten obszar idealnym do rozwoju rolnictwa. Latem termometr wzrasta do + 28 ... + 29 ° С, ale może osiągnąć + 40 ° С, a nawet więcej.

Река и мост

Zabytki

Bazylika Matki Bożej w Luhanie - miejsce, które uczyniło miasto sławnym na całym świecie. Jest zbudowany w stylu neogotyckim. To tutaj posąg Marii Panny z Luhanskaya, patrona Argentyny, Paragwaju i Urugwaj .

Базилика

Jednym z słynnych zabytków miasta jest i jest zoo , w którym odwiedzający mogą wchodzić w interakcje bardzo blisko, nawet z najbardziej niebezpiecznymi drapieżnikami - na przykład karmić tygrysa dłońmi lub robić zdjęcie z lwem. A jednocześnie w czasie istnienia zoo (i rozpoczął pracę w 1992 r.) Nie doszło jeszcze do żadnego wypadku.

Зоопарк

Rodziny z dziećmi będą zainteresowane wizytą w parku rozrywki położonym w pobliżu katedry.Inną lokalną atrakcją jest kompleks muzealny Enrique Udaondo, który znajduje się w byłym więzieniu dla uprzywilejowanych przestępców. Obejmuje ona kilka ekspozycji: meble i inne przedmioty gospodarstwa domowego należące do wicekróla, biżuterię srebrną i stare pojazdy (tutaj można zobaczyć hydroplany, lokomotywę z początku XX wieku i wiele więcej).

Na obrzeżach miasta znajduje się opactwo benedyktynów w San Benito. Rozejrzyj się, to nie zadziała - mnisi żyją samotnie.

Русские горки - аттракцион в парке рядом с собором

Gdzie się zatrzymać?

Noclegi w Luhan lepiej zarezerwować wcześniej, zwłaszcza w przeddzień religijnych wakacje . Oto jak luksusowy hotele , a raczej tanie mieszkania. Według opinii odwiedzających, najlepsze opcje spośród hoteli w mieście to:

 • 4 * Howard Johnson Plaza Resort ze spa i dwoma basenami;
 • 4 * Real Hotel Lujan w historycznym centrum miasta;
 • 4 * Resort De Campo Y Polo Lujan;
 • 4 * Klub Polo otwarty przez otwarte drzwi El Paraiso;
 • 3 * Hotel de La Paz;
 • 3 * Los Monjes.
Howard Johnson Plaza Resort - один из лучших отелей

Restauracje w Luhana

W mieście jest wiele restauracji, głównie z potraw gotowanych na grillu. Najpopularniejsze miejsca to:

 • Restauracja de Garza Lola;
 • L'eau Vive de Argentina;
 • El Establo Restaurante Asador Criollo Parrilla;
 • Restauracja Lo de Pandullo.
El Establo Restaurante Asador Criollo Parrilla

Wydarzenia w mieście

Jak przystało na religijną stolicę, w Luhanie obchodzą Wielkanoc, Boże Narodzenie i inne święta katolickie o wielkim zasięgu. Większość różnych oryginalnych wydarzeń odbywa się na wiosnę. Na przykład w ramach obchodów Wielkanocy obchodzona jest Kolonia La Pascua, podczas której lalka Judasza zostaje uroczyście spalona.

Праздники отмечаются очень красочно

Zakupy

Istnieje wiele sklepów z pamiątkami w Luhan, gdzie można znaleźć Typowe pamiątki w Argentynie i religia kiczu.

Сувенирные лавки

Jak dostać się do Luhan?

Miasto regularnie gości dużą liczbę pielgrzymów. Centralny dworzec autobusowy znajduje się niedaleko bazyliki, autobusy przyjeżdżają tutaj nie tylko z Buenos Aires , ale także z innych dużych miast w kraju. Ze stolicy do Luhanu można dojechać koleją.

Базилика и общежитие для паломников

Samochodem z Buenos Aires możesz przyjechać tutaj:

 • przez Au Acceso Oeste i RN7 (jest to najszybsza opcja, droga zajmie około godziny);
 • Au Camino del Buen Ayre, a następnie ponownie na Au Acceso Oeste i RN7 (1 h 10 min);
 • Acceso Norte, Au Panamericana, RN9, RN8 i RP6 (będziesz musiał spędzić około 1 godziny i 20 minut po drodze).

Interesujące informacje o mieście

Ci, którzy zamierzają odwiedzić Luhan, będą zainteresowani następującymi faktami:

 • w więzieniu, do którego dziś się nawraca muzeum Cornelio Saavedra Rodriguez, szef pierwszej junty i portugalski marszałek William Carr Beresford, który w 1806 roku zdołał zdobyć Buenos Aires na pewien czas, byli w swoim czasie; obie kamery są zapisane;
 • Bazylika Najświętszej Maryi Panny jest widoczna z każdego miejsca w mieście; poza tym obrazy Luakhan Virgin można zobaczyć wszędzie - na wspornikach mostów, na witrynach sklepowych;
 • szaty z Luhana Virgin są urządzone w kolorach flagi narodowej Argentyny.
Изображения девы Луханской можно встретить везде