Na północnym wschodzie Argentyna w prowincji Misiones znajduje się wyjątkowe miasto, w pobliżu którego przebiegają granice trzech państw - Argentyny, Brazylii i Paragwaju. To szczególne miejsce przyciąga tysiące turystów z całego świata, którzy chcą zobaczyć granicę tych krajów.

Geografia i ekonomia Puerto Iguazu

Puerto Iguazu to małe miasto z 85 tysiącami mieszkańców. Miejscowi pracują w sektorze turystyki i rozrywki, który jest jedynym źródłem dochodu. Turystów przyciąga tropikalny klimat, piękna przyroda, bujna roślinność i bliskość wodospadów Iguaçu. Obok znajduje się rzeka Parana i duży dopływ rzeki Iguazu.

Улицы Пуэрто-Игуасу

Atrakcje i aktywności w Puerto Iguazu

Puerto Iguazu jest głównym ośrodkiem turystycznym Argentyny. Ludzie przyjeżdżają tutaj, aby na własne oczy zobaczyć malownicze miejsce, w którym łączą się trzy kraje. Ponadto istnieje wiele atrakcji przyrodniczych i kulturowych, które zasługują na uwagę turystów. Aby przyjechać do Puerto Iguazu, musisz odwiedzić następujące miejsca zabytki :

 1. Iguazu Falls. Długość tego naturalnego obiektu wynosi 2,7 km. Składa się z 275 osobnych wodospadów, których maksymalna wysokość sięga 82 m.
 2. Park rozrywki La Aripuca. Został stworzony w celu przyciągnięcia uwagi odwiedzających do nielegalnego i niekontrolowanego wylesiania. Jego główną dekoracją jest gigantyczny dom z bali, który został użyty przez Indian Guarani jako pułapka dla zwierząt.
 3. Iguazu National Park. Na jego terytorium będzie rosło 2 tysiące gatunków roślin, które służą jako siedlisko 500 gatunków ssaków, ptaków i gadów.
 4. Stela Tres Fronteras. Monolit ten jest symbolem granicy trzech państw - Argentyny, Paragwaju i Brazylii. Obok znajduje się taras widokowy, z którego widać wyraźne kontury każdego z tych stanów.
 5. Zoo Jardin de los Picaflores. Jest to małe prywatne zoo, w którym mieszka duża liczba ptaków i małych zwierząt.
 6. Nabrzeże Puerto Iguazu. Znajduje się nad brzegiem rzeki Parana, rzeki oddzielającej Argentynę od Paragwaju. Stąd widać promy kursujące między brzegami.
Водопады ИгуасуНабережная Пуэрто-ИгуасуПаромы, курсирующие между странами
Река ПаранаСтела, символизирующая место встречи границ трех государствТематический парк La Aripuca

Puerto Iguazu Hotels

Puerto Iguazu ma duży wybór Argentyńskie hotele - od tanich hosteli po luksusowe uzdrowiska. Niektóre z nich znajdują się na terenie miasta, inne - w bezpośrednim sąsiedztwie wodospadu Iguazu, a inne są otoczone zielenią tropikalnej dżungli. Średni koszt życia w hotelach w Puerto Iguazu waha się od 13-180 USD za noc Dla turystów, którzy po raz pierwszy przybyli do Puerto Iguazu, lepiej zatrzymać się w jednym z następujących hoteli:

 • Grand Resort Spa oferuje gościom szkocki prysznic, wannę z hydromasażem, gabinety masażu i duży basen;
 • Loi Suites - luksusowy hotel położony w pobliżu wodospadów Iguazu;
 • Amerian Portal Del, na terenie którego znajduje się bujny ogród, posiada przestronny taras, spa i dwa baseny;
 • Grand Crucero, z przepięknym widokiem na zieloną mszę i okolice miasta Puerto Iguazu;
 • Panoramiczny Grand, otoczony bujnym ogrodem, 16 km od Iguazu Falls.
 • La Cantera Jungle Lodge, urządzone w stylu dżungli i wykończone w naturalnym drewnie.
Отель Amerian Portal DelОтель Grand CruceroОтель Grand Resort Spa
Отель La Cantera Jungle LodgeОтель Loi SuitesОтель Panoramic Grand

Restauracje Puerto Iguazu

Lokalne restauracje specjalizują się głównie w Kuchnia argentyńska . Powstał pod wpływem tradycji kulinarnych europejskich, indyjskich, afrykańskich i kreolskich. W zakładach Puerto Iguazu serwowane są słodkowodne ryby złowione z rzek Parana i Urugwaju, manioku, ryżu i herbaty. Dania mięsne są przygotowywane głównie z mięsa krokodyli, kapibarów, krów i zebu. Aby poznać smak wszystkich tych potraw, musisz zarezerwować stolik w jednej z następujących restauracji Puerto Iguazu:

 • De la fonte;
 • Sheraton;
 • Iguazú Grand;
 • Mercure;
 • Bocamora;
 • Il Fratello.
Ресторан BOCAMORAРесторан De la FonteРесторан Il Fratello
Ресторан MercureРесторан SheratonРесторан в отеле Iguazú Grand

Zakupy w mieście

Puerto Iguazu ma bardzo opłacalny sklep wolnocłowy bezcłowy. Jest to wyjątkowe centrum handlowe, w którym można kupić produkty z sąsiednich stanów bez dodatkowych opłat.

Центр беспошлинной торговли (Duty Free) в Пуэрто-Игуасу

Jak dostać się do Puerto Iguazu?

Puerto Iguazu znajduje się 1200 km od Buenos Aires . Najłatwiej dostać się tutaj samolotem. 20 km od centrum miasta znajduje się międzynarodowa lotnisko Internationale Cataratas, akceptując loty z dużych miast w Argentynie i innych krajach Ameryki Łacińskiej. Można do niego dojechać taksówką i auto , po autostradach RN101 i RN12. Lot z Buenos Aires do Puerto Iguazu trwa 6 godzin.

Международный аэропорт Пуэрто-Игуасу

Puerto Iguazu jest połączone z Brazylią przez Ruta Nacional 12, która przechodzi przez most Tancredo Neves. Ponadto z Paragwaju i Brazylii można dostać się tutaj promem.