Iguazu Falls jest na tej samej rzece, która z kolei płynie na granicy Brazylii i Argentyna . Iguazu - jeden z największych wodospadów na kontynencie. Składa się z 275 dużych i niezbyt pięknych wodospadów, które zachwycają jego pięknem.

Odpowiadając na pytanie, gdzie na mapie świata i na jakiej półkuli znajduje się wodospad Iguazu, wiem: punkt orientacyjny Argentyny znajduje się na zachodniej półkuli, na terytorium Ameryki Południowej.

Водопад Игуасу на карте

Informacje ogólne

Nazwa wodospadu pochodzi od języka Guarani, ludów Indii z Ameryki Południowej i jest tłumaczona jako "wielka woda". Według legendy było jedno bóstwo, które planowało poślubić pięknego śmiertelnika. Miała na imię Naipi, ale panna młoda nagle uciekła ze swoim kochankiem. To spowodowało gniew bóstwa. Podzielił jedną wielką rzekę na małe wodospady i wrzucił dwóch kochanków do jednego z nich. Plemiona Kiingang i Guarani uważały, że Iguazu Falls zostało stworzone w ten sposób.

Pierwszym odkrywcą wodospadów jest Cabeza de Vaca. W 1541 roku zapisał w swoim dzienniku, opisując wodospad, jako coś niewiarygodnego.

Na dopływie której rzeki znajduje się wodospad Iguazu?

Wodospady Iguaçu mają szerokość 4 km i znajdują się na dopływie tej samej rzeki, 30 km od zbiegu Parany, drugiej najdłuższej rzeki tego kontynentu.

Większość z największych wodospadów Iguazu leży na ziemiach Argentyny i tam tworzy pętlę - "gardło diabła", jak ją nazywano przez miejscową ludność.

Opis i zdjęcia niesamowitego piękna wodospadów Iguazu w Argentynie

Woda z niższych wodospadów Iguaçu spotyka się w kanionie, a następnie wpada do wyżej wspomnianej rzeki Parana. Wodospady są oddzielone od siebie wyspami i są połączone za pomocą kilku mostów. Dokonano tego dla wygody turystów, którzy zawsze chcą zobaczyć najciekawsze.

Wysokość wodospadu Iguaçu wynosi 900 m. Szerokość całego kompleksu wynosi około 3 km, a wysokość zrzutu wody sięga 83 m.

Do najbardziej znanych wodospadów Iguazu należą:

  • Trzej muszkieterowie;
  • San Martín;
  • Salto Floriano;
  • Ramirez;
  • Salto Escondido.

Niedaleko Iguazu Falls znajdują się inne atrakcje Argentyny - tama Itaipu i świątynie jezuickie. Można je odwiedzać, łącząc jednocześnie kilka wycieczek.

Interesujące fakty o wodospadzie Iguazu

Co jeszcze trzeba wiedzieć o wodospadzie, jadąc tutaj na wycieczkę:

  1. To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na kontynencie, co nie jest zaskakujące. Każdego roku do punktu orientacyjnego przybywa około 2 milionów odwiedzających. Po zakupie wycieczki do Iguazu, wiedz, że otrzymasz płaszcz przeciwdeszczowy i zostaniesz poprowadzony nie tylko do platform widokowych, ale także do stóp wodospadów.
  2. Wodospady odnoszą się do Iguazu National Park na granicy Argentyny i Brazylii, ponieważ znajdują się na jego terytorium.
  3. Wysokość Iguazu przekracza tę samą liczbę dla Wodospad Niagara .
  4. Wspomniana jest w takich filmach jak: "Niech mówią" (1968), "Lunar Racer" (1979), "Mister Magu" (1997), "W rękach bogów" (2007) i "Misja do Rio" (2009).

Jak dostać się do wodospadu Iguazu?

Od Buenos Aires w Iguazu można dojechać samochodem na autostradzie RN14 i RN12 (14 godzin 22 minut) lub drogą lotniczą (6 godzin). Współrzędne tego miejsca wynoszą -25,694125 °, -54,437756 °.

Величественность водопадов ИгуасуВодопады Игуасу - одно из семи природных чудес светаВодопады Игуасу и вечнозеленая природа
Водопады Игуасу и радугаВодопады Игуасу на закатеКрасота водопадов Игуасу
Необъятные водопады ИгуасуРайская красота водопадов ИгуасуСмотровая площадка возле водопадов Игуасу