Puerto Iguazu - małe miasteczko w pobliżu którego można dostać się do tej bajki. Turyści przyjeżdżają tutaj ze względu na ogromny łańcuch wodospadów, składający się z 275 ogniw. Ale nie tylko ten obszar jest niezwykły. W powiecie Iguazu znajduje się Guira Oga, centrum rehabilitacji ptaków w Argentyna . Jest to miejsce, w którym będziesz nauczony kochać naturę jeszcze bardziej.

Guira Oga - dom ptaków

"Save, free. Explore" - tak brzmi motto Guyera Og, które ujawnia istotę tej organizacji. Założony w 1997 roku przez Sylvia Elsegood i Jorge Anfuso, park ten przyczynił się do ochrony niektórych gatunków ptaków i utrzymania fauny w ogóle. Obaj założyciele są ekspertami w dziedzinie ornitologii i do dziś kontynuują swoją pracę w centrum.

Житель центра

Guira Oga, w języku guarani, oznacza "dom ptaków", ale w rzeczywistości może być opisana jako ogromne zoo. Oprócz głównej funkcji rehabilitacji ptaków, ośrodek stał się rajem dla małych gatunków zwierząt - dzikich kotów, małp, szopów, nosa. W Guira Oga znajdują się przedstawiciele fauny, którzy zostali ranni w środowisku dzikim lub z powodu okrutnego traktowania właścicieli, a teraz zdrowieją pod ścisłym nadzorem weterynarzy. Po tym, jak zwierzę lub ptak wraca do normy, zostaje wypuszczone do otaczającego lasu.

Terytorium centrum ma około 20 hektarów. Tutaj będziesz miał fascynującą wycieczkę, ponieważ przewodnicy biorą bezpośredni udział w opiece nad zwierzętami i znają historię prawie każdego małego mieszkańca. Specjalny otwarty samochód spotyka odwiedzających przy wejściu i stopniowo zapoznaje się z każdym zakątkiem Guira Og. Angielskojęzyczne wycieczki odbywają się dwa razy dziennie - o godzinie 10.00 i 14.00 i trwają około półtorej godziny. Potem zaproponujemy ci spacer po terenie parku.

Обитатели Гуира Ога

Klatki w ośrodku rehabilitacyjnym są ułożone tak, aby zwierzęta zachowywały maksymalny komfort podczas spotkania z osobą. Ponadto wszystkie lokale znajdujące się na terytorium Guira Oga zostały zbudowane z minimalnym wpływem na otaczający las. Wszystko to ma na celu wyraźne wskazanie istoty pokojowej koegzystencji natury i człowieka.

Пешеходные тропки

Jak dostać się do Guira Oga?

Centrum Rehabilitacji Ptaków Guira Oga znajduje się zaledwie 5 km od miasta Puerto Iguazu. Można tu dojechać autobusem lub wynajętym samochodem na trasie Ruta Nacional 12 Noth Access, droga zajmie nie więcej niż 15 minut. Вход