Park Narodowy Iguazu znajduje się w Argentyna i należy do Departamentu Iguazu. Jest to jeden z najsłynniejszych pomników przyrody w Ameryce Południowej - słynny wodospad. Park otoczony jest równie pięknym brazylijskim parkiem o tej samej nazwie - Parque Nacional Iguazú. Oba są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Gdzie jest Park Narodowy Iguazu?

Jak wspomniano wcześniej, rezerwat Iguazu znajduje się w argentyńskim kraju, a mianowicie na półkuli południowej, w północnej prowincji Misiones, w Argentyńskiej Mezopotamii.

Ogólne informacje o Parku Narodowym Iguazu

10 tysięcy lat temu teren parku był zamieszkiwany przez myśliwych i kolekcjonerów kultury Eldoradense. Następnie zostali zastąpieni przez guarani, grupę indiańskich ludów Południowej Afryki, którzy wprowadzili do tego obszaru swoje własne technologie rolnicze. I już w XVI wieku ich miejsce zajmowali portugalscy i hiszpańscy konkwistadorzy. Pierwszym Europejczykiem, który w 1542 r. Stanął na lądzie obecnego Iguazu, stał się Cabez de Vaca.

Rok założenia parku uważa się za rok 1934, ale dopiero w 1970 r. Uzyskał status Park Narodowy . W obszarze chronionym w Iguazu każda konstrukcja nie skoordynowana z rządem jest uznawana za nielegalną. Dopuszczalne było tylko stworzenie międzynarodowego lotniska i hoteli turystycznych w sercu parku Iguazu, w otoczeniu dżungli i śpiewu egzotycznych ptaków.

W 1990 r. Południowo-wschodnia część narodowej dumy kraju wzrosła o 84 000 hektarów. W najbliższej przyszłości planowane jest włączenie parku do Trójstronnego Korytarza Różnorodności Biologicznej. Park Iguazu znajdzie się na liście chronionej flory i fauny Argentyny, Brazylii i Paragwaju.

Chcesz zrobić ekskluzywne zdjęcie parku Iguazu? Pamiętaj, aby przyjechać do Argentyny! Możesz dostać się tutaj samemu lub z grupą - wycieczki Iguassu odbywają się codziennie.

Flora i fauna

Park narodowy jest objęty ekologicznym regionem "Lasy atlantyckie w Paranie". Świat lokalnej fauny obejmuje kilka rzadkich, a nawet zagrożonych gatunków zwierząt: jaguary, jaguarundi, zwykły tapir, ocelot, mrówkojad, kajman paragwajski. Wśród różnorodności ptaków można zobaczyć duże tukany, wśród ssaków - płaszcze z rodziny szopów. Wielu przyjeżdża tutaj, aby zobaczyć Amazonkę, dużą papugę o gęstej budowie ciała, której długość ciała może sięgać 45 cm.

Świat flory reprezentowany jest przez 2000 gatunków roślin, wśród których występują również gatunki zagrożone (Aspidosperma polyneuron, Euterpe edulis, feba, rukola, holis, Araucaria). Spacerując po parku można podziwiać drzewa z rodziny burrer, bromeliad, a także dużą liczbę storczyków.

Jak dostać się do Iguazu?

Jadąc w podróż pamiętaj o współrzędnych Iguazu. Faktem jest, że Iguazu w Argentynie to nie tylko park narodowy, ale także wodospad znajduje się na granicy stanu Paraná w Brazylii i prowincji Misiones w Argentynie.

В национальном парке Игуасу обитает редкий зверек коатиВечнозеленая природа национального парка ИгуасуВывеска при входе в парк Игуасу
Игуасу - дом для экзотических птицНациональный парк Игуасу - это место обитания многих видов птицТропами национального парка
Отель в самом центре парка ИгуасуНациональный парк Игуасу с высоты птичьего полетаНациональный парк Игуасу на карте