Lodowce i pustynie, wysokie płaskowyże i równiny, słoneczne Plaże i jeziora leśne - wszystko to jest wyjątkowe i tajemnicze Argentyna . Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził jego terytorium, powraca tu i wciąż. W końcu, aby zobaczyć wszystko atrakcje drugi co do wielkości kraj na kontynencie, zajmuje dużo czasu. Najwygodniejszy sposób dotarcia tutaj, korzystając z usług przewoźników lotniczych, błogosławiące lotniska w Argentynie są liczne i znajdują się we wszystkich większych miastach tego południowoamerykańskiego stanu.

W Argentynie duża liczba lotów międzynarodowych i między miastami to trasy wewnętrzne. Wśród przewoźników lotniczych są dobrze znane firmy LAN, Andes Lineas Aereas i Aerolineas Argentinas. W kraju, między dużymi miastami, podróże lotnicze są dość tanie. Koszt biletów waha się od 200 do 450 USD. Czas trwania lotu nie przekracza 2-3 godzin.

Międzynarodowe lotniska Argentyny

Aby dostać się do krainy opisanej przez Juliusza Verne'a, możesz prawie z dowolnego kraju na świecie z transferem lub bezpośrednim lotem. Dowiemy się, które lotniska przyjmują międzynarodowe samoloty:

 1. Ezeiza nazwana na cześć ministra Juana Pristarini (Aeropuerto Internacional Ministro Pistarini). Budowa budynku lotniska i niezbędna komunikacja rozpoczęła się w 1945 roku w ramach projektu lokalnych architektów i inżynierów. Plan budowy był częścią programu ówczesnego prezydenta Juana Perona. W momencie oddania do użytku było to największe lotnisko na kontynencie. Znajduje się 35 km od stolicy państwa. Możesz tam dotrzeć w 40 minut zarówno autobusem, jak i autobusem, który kursuje od 4 rano do 9 wieczorem.
 2. Аэропорт Эсейса имени министра Хуана Пристарини
 3. Jorge Newbery (Aeropuerto Metropolitano Jorge Newbery). Nazwany na cześć argentyńskiego pilota, to lotnisko znajduje się w słynnej okolicy Buenos Aires - Palermo - jest drugim co do wielkości w kraju i ma jeden terminal. Akceptuje zarówno międzynarodowe, jak i krajowe loty cywilne, czartery i lotnictwo wojskowe. W pobliżu znajduje się kilka hoteli, a na obszarze 138 hektarów znajduje się wiele kawiarni, sklepów z pamiątkami, restauracji ze strefą Wi-Fi.
 4. Аэропорт Хорхе Ньюбери
 5. Port lotniczy Ushuaia Malvinas Argentinas jest południową bramą kraju. Znajduje się 4 km od z Ushuaia może brać udział w lotach takich gigantów jak Boeing 747. Budynek lotniska jest całkiem nowy. Został wzniesiony w 1995 roku na miejscu starego, gnijącego. Wewnątrz jest mały pokój, który ma jeden terminal, jest obszyty drewnem i przytulny jak w domu. Na terenie znajduje się apteka, sklepy i kilka stołówek.
 6. Аэропорт Ушуайя Мальвинас Аргентинас
 7. Francisco Gabrielli lub El Plumerillo znajdziesz w prowincji Mendoza w odległości 5 km od centrum regionu. Poprzez budowę dwupoziomowego terminalu na rok mija ponad milion pasażerów, którzy latają tutaj, aby zwiedzić ruiny kościoła św. Francis i Park Hôme de Saint Martin.
 8. Аэропорт Франсиско Габриэлли
 9. Mar del Plata Nazwa Astor Piazzolla (Aeropuerto Internasional de Mar del Plata Astor Piazzolla) jest jednym z 7 największych miast w kraju. Codziennie międzynarodowe statki, a także krajowe samoloty, startują i lądują. Lotnisko znajduje się na terytorium 437 hektarów.
 10. Аэропорт имени Астора Пьяццоллы
 11. Pajas Blancas (lotnisko Pajas Blancas w Cordoba). Naprawiony w 2016 roku, terminal na trzech piętrach gościnnie otworzył swoje podwoje. Każdego roku tutaj, w Cordova , przybywa około 2 milionów ludzi. Lotnisko ma dwa pasy startowe. Hotel dla odwiedzających znajduje się 1,5 km od hotelu. Na miejscu dostępny jest parking, sklepy i kawiarnie. Personel lotniska posługuje się różnymi językami, więc każdy, kto przyleciał tutaj, poczuje się komfortowo w obcym kraju.
 12. Cordoba Pajas Blancas Airport
 13. Pilot Sevilla Norberto Fernandez (Aeropuerto de Rio Gallegos Piloto Civil Norberto Fernández). Otwarte w 1972 roku lotnisko ma najdłuższy pas startowy w Argentynie. Znajduje się 5 km od miasta Santa Cruz.
 14. Аэропорт Пилото Севиль Норберто Фернандес
 15. Catamarca Port lotniczy Coronel Felipe Varela. Wyrafinowany budynek terminalu, odrestaurowany w 1987 roku, otrzymuje rocznie około 45 tysięcy pasażerów. Tutaj turyści przybywają po pomnik Matki Boskiej z Doliny i ekscytującą przejażdżkę konną.
 16. Аэропорт Катамарка Коронель Фелипе Варела
 17. Prezydent Peron (Aeropuerto Internacional Presidente Perón). 6 km od Neuquén znajduje się największe lotnisko w Patagonii. Jego droga startowa ma długość 2570 m. Na terenie terminalu znajdują się sklepy, apteka, cukiernia, kawiarnia, parking. Możesz też wziąć do wynajęcia .
Aeropuerto Internacional Presidente Perón Krajowe lotniska kraju

Oprócz połączeń międzynarodowych istnieje wiele lotnisk obsługujących loty krajowe w Argentynie. Największe z nich to:

 • Rio de la Plata;
 • Moron;
 • San Rafael;
 • Aviador Carlos Campus;
 • El Calafate ;
 • San Justo;
 • Torquato;
 • De Mayo;
 • Palomar.