Planowanie podróży do Chile powinien znaleźć się na liście miasta wartego odwiedzenia, Puente Alto. Znajduje się w centralnej części kraju u podnóża Andów. Miasto jest niezwykle interesujące dla turystów, przede wszystkim winnic i winiarni.

Вид на Пуэнте-АльтоЖивописный город Пуэнте-АльтоРасположен у подножия гор Анд

Klimat Puente Alto, Chile

Turyści, którzy zamierzają odwiedzić Puente Alto, powinni wziąć pod uwagę specyfikę lokalnego klimatu. Zima przypada na okres od czerwca do września, zamiast śniegu o tej porze roku są obfite deszcze. Suche i chłodne lato trwa od listopada do marca.

Przyczyniło się to do powstania w dolinie wyjątkowego mikroklimatu. Gleba, temperatura powietrza - wszystko to stworzyło optymalne warunki do uprawy winogron. Odmiana Cabernet Sauvignon jest szczególnie powszechna, a Puente Alto zostało uznane za idealne miejsce do jej wzrostu. Dowodem tego są liczne nagrody wina produkowanego w dolinie.

В Пуэнте-Альто идеальный климат для выращивания винограда

Emigranci w Puente Alto

Kraj był pod wielkim wpływem imigrantów z Europy. Wielu z nich pochodziło z Polski, Niemiec, Serbii. Ale w Puente Alto jest wyjątkowe miejsce - rosyjski cmentarz prawosławny, w którym potomkowie książąt Kurakin, odpoczynek Obolensky. Kozacy i kadeci po rewolucji wyemigrowali do Chile, sprowadzili swoje obyczaje i tradycje do lokalnej kultury.

Zabytki miasta

W Puente Alto powinieneś zobaczyć na własne oczy pracę lokalnych artystów mozaikowych. Kilka lat temu 80 rzemieślników z różnych krajów zjednoczyło się, by wziąć udział w specjalnym projekcie. Dla nich zapewniono ścianę o powierzchni 200 m², która miała być ozdobiona kolorowymi kawałkami mozaiki.

Każdy artysta zaprojektował pewien obszar we własnym stylu. Warto zauważyć, że mur gminy, który stał się miejscem pielgrzymek dla turystów, został urządzony w tak niecodzienny sposób.

Город знаменит работами художников-мозачаистов

Atrakcje w pobliżu

Puente Alto jest powszechnie uważane za przedmieście stolicy. Dlatego przyjeżdżając do miasta, warto odwiedzić i Santiago który jest blisko niego.

W stolicy, głównym punkt szczególny rozważone pałac Moneda . Budynek został zbudowany dla Mennicy Królewskiej, a następnie przeszedł w posiadanie Rządu Chile. Teraz jest otwarty dla turystów, galerie sztuki są prezentowane na ich wyświetlaczu. W dziwne dni strażnik zmienia się wokół niego. Pomimo tego, że trwa to czterdzieści minut rano, turyści lubią obserwować ten proces.

Wymagane do odwiedzenia to Park Metrapolitano który jest blisko Góry San Cristobal . Będzie to szczególnie interesujące dla dzieci, ponieważ w parku znajduje się ogród zoologiczny i ogród botaniczny. Ze zboczy góry rozciąga się niesamowity widok na miasto i jego okolice.

Skosztuj lokalnych owoców i smakołyków w Central Market Mercado Central . Oprócz trzech restauracji rybnych sam jest dziełem sztuki. Biorąc pod uwagę fakt, że rynek powstał w 1872 r. I nadal uważany jest za najlepszy rynek owoców morza, nie można się spierać z tym stwierdzeniem.

Дворец Ла МонедаПарк Метраполитано

Jak dostać się do Puento Altos?

Możesz dostać się do miasta z dwóch najbliższych lotnisk - Talc i Marchiue . Oba przyjmują zarówno loty międzynarodowe, jak i lokalne. Turyści często wybierają lotnisko Talca, ponieważ jest ono oddalone o 57 km, z Marchiue, by dostać się do Puente Alto dwa razy dłużej. Z lotniska do miasta można dojechać taksówką lub wynajętym samochodem.